romea - logo
21. září 2019 (sobota)
svátek má Matouš
Loading
rozšířené vyhledávaní

Do Smetanovy Litomyšle brzy připutuje výstava o romské kultuře

Litomyšl, 9.7.2007 16:17, (Romea)

Na kulturu tradičně bohatá Litomyšl již tuto neděli zažije výstavu, jejíž zaměření nemá dost možná v tomto městě obdoby. V prostorách bývalého, citlivě rekonstruovaného zámeckého pivovaru, kde dnes sídlí Evropské školící centrum, bude tuto neděli ve 14.30 slavnostně zahájena interaktivní expozice seznamující s životem, kulturou a tradicemi Romů.

Výstava s názvem „Světlo v kultuře a historii Romů“ umožní nahlédnout blíže na menšinu Romů, jejíž obraz je zejména díky majoritním médiím značně jednostranný. Prostřednictvím fotografií, písemností, obrazů, filmů, ale i četby romských pohádek včetně portrétů úspěšných Romů výstava upozorní na fakt, jak rozliční a v mnoha ohledech neznámí a nepoznaní jsou Romové žijící kolem nás.

Výstava bude otevřena od 16. do 29. července.

Iniciátorem projektu je teplické Salesiánské středisko Štěpána Trochty, jehož činnost se primárně zaměřuje na děti a mládež pocházející ze sociálně slabých rodin a nabízí jim různorodé a smysluplné možnosti trávení volného času.

Přečteno: 991x
 

Kam dál:

Štítky:  

Kultura, AkceHLAVNÍ ZPRÁVY

Ve Spišské nové vsi zabránil řidič Romkám nastoupit do autobusu - srpen 2019 (FOTO: Video Štefan Polák)

videoDiskriminace? Romky chtěly nastoupit do autobusu, řidič jim zavřel dveře a odjel. Není to ojedinělý případ

16.9.2019 23:00
Košický kraj brázdí linkové autobusy s názvem slovenské firmy Eurobus. Nové autobusy ale nebrání starému chování některých řidičů této firmy, které k Romům není vždy právě vstřícné. Podle firmy Eurobus jde o nedorozumění, video a svědectví však svědčí o něčem jiném.
 celý článek

Žena se sbírkou hákových křížů na krku 25. 4. 2019 během demonstrace xenofobně-populistického hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury (FOTO: video Reflex, koláž: Romea.cz)

Ženu s hákovými kříži chce policie obžalovat za podporu hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka

16.9.2019 12:10
Pražští kriminalisté navrhli obžalovat sedmačtyřicetiletou ženu, která přišla na dubnovou demonstraci hnutí SPD na Václavské náměstí s řetízkem s hákovými kříži a dalšími symboly nacistického Německa. Informaci sdělil České televizi mluvčí pražské policie Jan Daněk. Ženu viní kriminalisté z projevu sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka. Za to jí hrozí až tři roky vězení.
 celý článek

Prezidentka Zuzana Čaputová s romskými studenty (FOTO: Facebook)

videoVIDEO: Zuzana Čaputová posnídala s romskými studenty

13.9.2019 13:40
Páteční dopoledne strávila prezidentka Slovenské republiky, Zuzana čaputová s mladými romskými studenty. Společná snídaně a debata o budoucnosti těchto mladých talentovaných lidí byla pro mnohé z nich velmi příemným zážitkem. Čaputová si po volbách získala přízeň Romů také tím, že jim ve své děkovné řeči poděkovala v romském jazyce.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo