romea - logo
24. června 2019 (pondělí)
svátek má Jan
Loading
rozšířené vyhledávaní

Do Smetanovy Litomyšle brzy připutuje výstava o romské kultuře

Litomyšl, 9.7.2007 16:17, (Romea)

Na kulturu tradičně bohatá Litomyšl již tuto neděli zažije výstavu, jejíž zaměření nemá dost možná v tomto městě obdoby. V prostorách bývalého, citlivě rekonstruovaného zámeckého pivovaru, kde dnes sídlí Evropské školící centrum, bude tuto neděli ve 14.30 slavnostně zahájena interaktivní expozice seznamující s životem, kulturou a tradicemi Romů.

Výstava s názvem „Světlo v kultuře a historii Romů“ umožní nahlédnout blíže na menšinu Romů, jejíž obraz je zejména díky majoritním médiím značně jednostranný. Prostřednictvím fotografií, písemností, obrazů, filmů, ale i četby romských pohádek včetně portrétů úspěšných Romů výstava upozorní na fakt, jak rozliční a v mnoha ohledech neznámí a nepoznaní jsou Romové žijící kolem nás.

Výstava bude otevřena od 16. do 29. července.

Iniciátorem projektu je teplické Salesiánské středisko Štěpána Trochty, jehož činnost se primárně zaměřuje na děti a mládež pocházející ze sociálně slabých rodin a nabízí jim různorodé a smysluplné možnosti trávení volného času.

Přečteno: 991x
 

Kam dál:

Štítky:  

Kultura, AkceHLAVNÍ ZPRÁVY

Václav Sivák je jeden z nejtalentovanějších českých kickboxerů, zdroj: Facebook Vašek Sivák

Kickboxer Sivák se příští týden představí na MMA galavečeru v Praze

19.6.2019 15:14
Předloňský juniorský mistr Evropy a nyní už také vítěz v kategorii mužů na mezinárodním mistrovství ČR v kategorii K-1, o kterém se média vyjadřují jako o jednom z největších talentů v této disciplíně v tuzemsku, má na kontě celou řadu vybojovaných vítězství
 celý článek

Nepokoje v Čemodanovce (FOTO: repro Telekanal 360)

Starosta Čemodanovky: 900 Romů bylo donuceno se vystěhovat po konfliktech s Rusy

19.6.2019 12:08
Po nepokojích v ruském regionu Penza, které zřejmě vyvolal konflikt mladistvých ve vsi Čemodanovka, se z regionu přemístilo asi devět set Romů. Uvedl to server The Moscow Times.
 celý článek

Setkání komunitní skupiny (FOTO: Adam Komenda)

Čunkodomky v Chanově nechceme, domy si opravíme sami, navrhují obyvatelé sídliště

19.6.2019 10:39
Jednání se zúčastnilo několik desítek lidí a společně představili alternativní plán k návrhu vedení města postavit na okraji Chanova obytné kontejnery. Místní občané navrhli, že poničené panelové domy opraví sami obyvatelé sídliště.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo