romea - logo
7. prosince 2021 (úterý)
svátek má Ambrož

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Drahomír Radek Horváth o Novém Bydžovu: Radikální extremista dostal zelenou, takže.....

Nový Bydžov, 13.3.2011 23:03, (http://blog.aktualne.centrum.cz)
ilustrační foto

Výstup z bydžovské anabáze trochu jinak. Autonomí Nacionalisté a Národní Odpor opět jako vždy inseminovali a infiltrovali DSSS a povolené shromáždění legitimního politického subjektu se tím pádem stalo PR kampaní tuzemské neonacistické scény. A obyčejný člověk v záchvatu davového šílenství tleská výrokům: " Nic než národ, Cikánský terror, Čechy Čechům a Rákosníci s divným pohledem" atd.

Občanská společnost selhala, nejsme Německo. Nový Bydžov nejsou Drážďany, kde neonacista nevystoupí, ani z "halfbanhofu" natož, aby pochodovat městem, byť by byl kompetentními úřady jeho marš oficiálně povolený. Nechci dělat reklamu té zdejší parodii na národovecká politická uskupení evropského střihu a tak pojďme dál od DSSS.

PČR a Ministr John:

Velitel zásahu pan Krása evidentně pochybil tím, že zanedbal svoji povinnost a nejednal v mezích zákona směrem k demonstraci DSSS, Autonomním Nacionalistům a Národnímu Odporu. V davu se to hemžilo neonacisty se zahaleným obličejem, bylo tam mnoho symbolů DS, kterou NSS označil svým usnesením jako xenofobií a rasistickou. Skandování hesel jako: „Nic než národ“ a „Čechy Čechům“ nechali PČR chladnou. Uvědomělí občané však takovéto protizákonné projevy nechtěli nechat bez povšimnutí a postavili se do trasy těmto neonacistům. Byl však vydán rozkaz k brutálnímu a neadekvátnímu zákroku proti davu, který neuposlechl Výzvu a tím pádem páchal přestupek. Donucovací prostředky mají pestrou škálu způsobů provedení. Zvolen byl jeden z nejbrutálnějších. Jízda na koních v plné rychlosti najela do davu sedících lidí v uličce ze které nebylo úniku. zraněných jsem viděl cca deset. Ti jenž svým chováním jednali nezákonně bylo umožněno mašírovat městem a PČR jim u toho asistovala. Vinen není řadový policista z pořádkových sil, ale velitel zákroku. To, že se Ministr Radek John v pořadu Máte slovo dušoval jak moc je nachystáno v Novém Bydžově a jak se osobně soustředí na toto město před sobotou 12.3.2011 působí v celkovém kontextu děsivě. Na moje dotazy odpověděl, že bude jeho resort pokračovat v tom co nastartoval předchůdce Pecina, nebo spíše „Bič Boží na všechny radikály“ Komorous. Pochopitelně, že po rozehnání shromáždění odpůrců neonacistů došlo k napadení obyčejných Romů neonacisty, kteří dostali z chování PČR dojem, že mohou bez trestu započít pogrom. Ale nepropadám vášni…koukám i za horizont událostí. Ministr je s policajtama ve válečném stavu. Co když brutalita zákroku byla úmyslně zvolena takto neadekvátně, když na místě byla spousta lidskoprávních aktivistů, kteří za to půjdou po krku přímo Ministru Radku Johnovy? Co, když moje rozhořčení má sloužit v mocenské hře v resortu Vnitra? Co, když nědo spojil pro něj příjemné s užitečným a teď čeká jestli to jeho nemilovaný Ministr ustojí? Tak nevím jak jiní lidé, ale Já nebudu nikomu dělat figurku na šachovnici.

Ministře Radku Johne u mě dobrý!

Místní samospráva:

Starosta Louda povolil mítink a následný pochod sociálně vyloučenou lokalitou obývanou Romy jedné z nejkontroverznějších politických stran jejíž rétorika je anticiganistická. Riziko v tomto neviděl žádné. Diletant, který nezná literu Zákona o právu shromažďovacím 84/1990 Sb. Prý nemůže rozpustit probíhající povolené shromáždění, ačkoliv tu dochází k porušování zákona. Měl zajít ve čtvrtek po vysílání se starostou Šťovíčkem na kafe a dověděl by se, že tento člověk kdysi rozpustil povolené shromáždění DSSS u nich v Litvínově.

Když jsem se vrátil ze shromáždění v Novém Bydžově šel jsem okamžitě spát. No a měl jsem sen a nebyl tak sofistikovaný jako sen Martina Luthera Kinga. Zdálo se mi jak konečně mohu klidně a bez obav sdílet stejné pocity tak jako většinová společnost jelikož z romské komunity povstala alternativa vůči pravicovým extremistům. Zdálo se mi že tato radikálně militantní skupina Romů se soustředí jen na střet s Autonomními Nacionalisty, Národním Odporem a jinými dementy, kteří se vygenerovali naopak z české komunity. Zbytek Romů včetně mě se pak v pohodlí obývacího pokoje věnoval sledování zpravodajství z míst potyček dvou skupin radikálů, kteří staví na národovecké platformě. Konečně jsem měl, alespoň na chvíli pocit jako majoritní část zdejší společnosti. Sledoval jsem jak jeden extremista řeže druhého, ale mě osobně se to netýkalo,policajti to zchladili vodním dělem a pak jsem se probudil a cítil se dobře. Byla, ale stále ještě noc a tak jsem usnul znovu a zdál se mi sen trochu kontroverznější. Ona ta radikální skupina Romů totiž chtěla, aby majoritní část populace zažívala stejné pocity jako romská komunita dnes a tak své výpady směřovala na majoritu jako celek. Pochodovali nobl čtvrťmi a prestižními adresami a policie tvrdila, že jejich pochod je povolený. Jejich dupot a vyřvávání hesel (která byla na hraně) vháněl lidi do těch jejich vyšperkovaných domovů a dveře a petlice se zavírali. Ženy a děti měli strach a ulicí se nesla sborová hesla ve stylu "Black Power". Novodobí Černí panteři v ČR.

Probudil jsem se celý upocený a vyděšený z toho jak moje milovaná majorita v mém snu zažívala to co Já dnes a denně. Děs a strach v jejich očích byl k pláči, ale radikálové dostali zelenou. Vůbec nikomu nepřeji, aby se moje sny někdy naplnili.......

KAM DÁL?
Účastnici nenásilného shromáždění v Novém Bydžově: Zásah policie byl brutální a nesmyslný
Zbitá žena v ulici Na Šarlejích: Policisté na koních nás přiráželi ke zdi
Nový Bydžov pohledem Patrika Bangy
Svědectví z místa brutálního policejního zásahu v Novém Bydžověě
Nový Bydžov: lidská práva pod kopyty koní
Nový Bydžov: Brutální zásah policie proti pokojným demonstrantům, bojůvka neonacistů zranila jednoho Rom

Přečteno: 2037x
 

Kam dál:

Štítky:  

Komentář, Nový Bydžov, Rasismus, SvědectvíHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo