romea - logo
29. listopadu 2021 (pondělí)
svátek má Zina

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Druhé místo pro Romy z ČR na Jadran cupu 2009

Praha, 4.7.2009 18:18, (ROMEA)

Ve dnech 22.6. – 24.6.2009, 28.6.2009 se konal 12. ročník mezinárodního fotbalového turnaje dětí a mládeže „Jadran Cup 2009“. Již devět let se těchto turnajů účastní i romská mládež z České republiky. Zásluhou sdružení Sportovní Federace Romů ČR, která pracuje s nadanou sportovní mládeží z celé republiky. Za finanční podpory Ministerstva školství, mládeže a sportu se takto mohl provést výběr talentovaných romských dětí na tento turnaj.

Výběr byl opět velmi důsledný, protože pro výběr nerozhoduje jen sportovní talent , ale i prospěch ve škole. Vzhledem k popularitě těchto turnajů je výběr rok od roku těžší. Sdružení je limitováno počtem účastníků a zájem z celé ČR je obrovský. S výběrem dětí pro letošní rok pomáhali i patronátní školy (Praha, Karlovy Vary, Liberec, Český Krumlov, Jihlava, Chodov, Písek) se kterými sdružení spolupracuje.

Sdružení Sportovní Federace Romů ČR bylo založeno v prosinci roku 2000 a od počátku si klade za cíl sdružovat a zakládat sportovní oddíly mládeže, vyhledávat sportovní talenty a podporovat je v jejich další činnosti. Sdružení svou činností aktivně přispívá k integraci Romů, protože talentované děti dále působí v klubech po celé ČR a jsou příkladem zejména neorganizované romské mládeži. Většina romských dětí se nedostane ani za hranice ČR a zde je jim nabídnut navíc tří denní pobyt u moře.

Letošní výsledky jsou velmi příjemné, protože ze 16 mužstev kategorie U- 13, skončilo naše mužstvo na 2. místě. Ve finále podlehlo výběru sportovní školy italské mládeže.

Přečteno: 2743x
 

Kam dál:

Štítky:  

Sport, KopanáHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo