romea - logo
27. září 2021 (pondělí)
svátek má Jonáš

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Dvě zápalné láhve někdo vhodil do domu, kde bydlí Romové

Moravský Beroun, 26.1.2009 19:40, (ROMEA)

Dvě zápalné láhve vhodil v neděli nad ránem neznámý pachatel do domu v Moravském Berouně. ČTK to dnes řekla policejní mluvčí Jitka Dolejšová. Podle ní nikdo nebyl zraněn. Romská koordinátorka Jiřina Somsiová ČTK potvrdila, že dům je obydlen Romy.

Okno domu na Náměstí 9. května, který patří městu a v němž je hlášeno 21 lidí, začalo hořet. "Láhve byly naplněny těkavou tekutinou a uvnitř měly zapálený kus látky. Jedna z láhví se rozbila o parapet a druhá o vnější sklo a zůstala ležet mezi okny. Následný požár uhasil kolemjdoucí," uvedla Dolejšová. Předběžná škoda byla vyčíslena na 500 korun.

Mluvčí bruntálské policie Ivana Křištofová uvedla, že jde již o druhý podobný útok. "První se odehrál v říjnu loňského roku. Pachatele se nepodařilo vypátrat, případ byl odložen," řekla ČTK.
Dolejšová řekla, že skutečný počet lidí, kteří byli v době události v domě, se doposud nepodařilo zjistit. Láhev a střepy kriminalisté odeslali ke zkoumání. Případ vyšetřují jako obecné ohrožení. Při dopadení hrozí pachateli až osmiletý trest.

KAM DÁL?
Žhářský útok v Moravském Berouně: rasismus zatím policie nezjistila

 

Přečteno: 1917x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Útok, RasismusHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo