romea - logo
26. června 2022 (neděle)
svátek má Adriana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Džamila Stehlíková pro Romano hangos: Moje případné odvolání pro mě nic neznamená

Brno, 12.12.2008 10:31, (RH)

Na tiskové konferenci věnované výzkumu v romských lokalitách na jižní Moravě jsme krátce hovořili s ministryní pro menšiny a lidská práva Džamilou Stehlíkovou.

Vaše jméno se objevuje při spekulacích o tom, kteří ministři by mohli opustit Topolánkovu vládu. Asi toho víte víc než se dosud dostalo do tisku. Chtěl bych se proto zeptat: ty výhrady směřují vůči vám osobně, a uvažuje se spíš o vašem nahrazení jinou osobou? Pokud ano, měla by být také ze Strany zelených? Nebo jde o výhrady proti postu ministra pro menšiny a lidská práva celkově a nikdo pověřený touto prací se už v příští vládě nebude vyskytovat?

Především – já jsem ministryní bez portfeje. Současné jednání o vládě v sobě obsahuje křižovatky širšího rozhodnutí, kde se koalice musí nejdřív domluvit na prioritách vládnutí. Premiér mluvil o půdorysu vládnutí, kde se vytýčí základní cíle, a od toho se bude odvíjet personální obsazení. Takže ne že se bude nejdřív uvažovat o osobách a pak teprve o prioritách. Priority určí osoby. Změny mohou být, nemusí, rozhoduje to vedení koaličních stran, respektive premiér. Pro mě to nic neznamená, je to naprosto bezvýznamné co se týče mého osobního angažmá, jelikož ke tomu svému původnímu povolání se vrátím dřív nebo později. Mně je jedno jestli teď nebo za rok.

Není trochu bizarní po tom všem, že Jiří Čunek zůstává a o vás se spekuluje, že odcházíte?

To nevíte, kdo zůstává. Ono je jedno o kom se diskutuje protože výsledek se bude výrazně lišit od těch debat. Personální změny vždycky doprovázejí debaty a spekulace, u nás je politika hodně personifikovaná.

KAM DÁL?
Média spekulují o odvolání Džamily Stehlíkové a změnách ve vládě
 

Pavel Pečínka, , Autor je šéfredaktorem listu Romano hangos / Romský hlas
Přečteno: 2229x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Rozhovory, Džamila StehlíkováHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo