romea - logo
18. září 2020 (pátek)
svátek má Kryštof

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Edelmannová: vzorná matka, které říkají vůdce

Česká republika, 7.4.2008 14:58, (Hospodářské noviny)

Petra Edelmannová, Tomáš Vandas a Václav Bureš mají jedno společné: odmítají, že jsou rasisté. Vzhledem k tomu, co prohlašují, se tomu ale dá věřit jen těžko. Tihle lidé stojí v čele českého extremismu, toho legálního. Mluví se o nich, jako by to byly všehoschopné extremistické živly. Ve skutečnosti tak nepůsobí. Naopak. Skoro by se o nich dalo říci, že jsou úplně obyčejní. Třiatřicetiletá Edelmannová šéfuje Národní straně. Nenápadnou blondýnu, vysokoškolačku a matku dvou dětí její spolustraníci bezmezně obdivují a mluví o ní jako o vůdci. »Je nám ctí jít za tím, kdo je nejlepší,« píšou o ní na svých webových stránkách.

Edelmannová prohlašuje, že Romové, kterým neřekne jinak než Cikáni, by měli odjet do Indie. V životopisu tvrdí, že působila jako poradkyně viceguvernéra ČNB. Zároveň se označuje za vzornou matku. Několikrát se o ni zajímala policie, byla i zatčena.

NEPŘEHLÉDNĚTE
Extrémistické strany jsou rasistické, xenofobní a legální

Devětatřicetiletý instalatér s maturitou Tomáš Vandas se v politice pohybuje už 13 let. Byl tajemníkem republikánů Miroslava Sládka. Pak se se svým politickým vzorem rozhádal a rozhodl se bránit zájmy dělníků. Vandas tvrdí, že neonacismus odmítá. Zároveň pravidelně vystupuje na neonacistických akcích s projevy, kterým holé lebky nadšeně tleskají.

Václav Bureš je vlastně nikdo. Nestojí za ním žádná politická strana. Na první pohled nezajímavý člověk vyhrál nad úřady a primátorem Pavlem Rödlem a přivedl do Plzně desítky neonacistů. Sám mezi zakuklené holé lebky ve svém postarším obleku a s igelitkou v ruce příliš nezapadl. Bureš má vazby na neonacisty. Nejenže na ně má vazby, účastní se i jejich akcí, třeba v Německu. A nestydí se za to. Na internetu je několik jeho fotografií z demonstrací, na nichž svou identitu neskrývá. Na začátku roku se Bureš pokusil o průnik do politiky a vstoupil do plzeňské ODS. Proč si k tomu vybral právě krajskou organizaci, v jejímž čele stojí mimo jiné Rödl, není jasné. V ODS ale dlouho nepobyl, jakmile se přišlo na jeho aktivity, byl vyloučen.

Ivana Kottasová
Přečteno: 1276x
 

Kam dál:

Štítky:  

Extremismus, KomentářHLAVNÍ ZPRÁVY

Romové na Prague Pride 13. 8. 2016 (FOTO: Yveta Kenety, Romea.cz)

Přes 60 procent Čechů aktivních na internetu si myslí, že Romové jsou zvýhodňováni

10.9.2020 13:41
Polovina Čechů, kteří jsou aktivní na internetu, se ztotožňuje s tvrzením, že národnostní menšiny mají v České republice lepší podmínky než většina, a to alespoň v některých případech. Každý pátý se pak domnívá, že to platí bezvýhradně. Pokud jde o konkrétní národnostní menšiny v České republice, respondenti ve výzkumu nejčastěji zmiňovali romskou menšinu, názory na její situaci se však různily: zatímco 23 % dotázaných ji u nás považuje za znevýhodňovanou, v očích 63 % Čechů je naopak zvýhodňována.
 celý článek

Ministerstvo práce sociálních věcí (MPSV) uspořádalo ve středu 9. 9. 2020 v rámci projektu Podpora sociálního bydlení konferenci s názvem „Sociální bydlení v českých obcích – zkušenosti z praxe“. (FOTO: Zdeněk Ryšavý, Romea.cz)

videoZÁZNAM: Konference sociální bydlení v českých obcích - zkušenosti z praxe

8.9.2020 23:10
Ministerstvo práce sociálních věcí (MPSV) uspořádalo ve středu 9. 9. 2020 v rámci projektu Podpora sociálního bydlení konferenci s názvem „Sociální bydlení v českých obcích – zkušenosti z praxe“. ROMEA TV odvysílala celou konferenci v přímém přenosu.
 celý článek

Debata proběhla 4. září 2020 v kongresovém sále brněnského divadla Husa na provázku.

videoVIDEO: V divadle Husa na provázku se diskutovalo o mediálním obrazu Romů

7.9.2020 14:34
V divadle Husa na provázku se diskutovalo o mediálním obrazu Romů. Brněnské divadlo Husa na provázku uspořádalo diskusi s názvem Mediální obraz romské menšiny - důsledek nebo příčina? Diskuze proběhla 4. září 2020 v kongresovém sále divadla
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo