romea - logo
19. dubna 2021 (pondělí)
svátek má Rostislav

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Exekutor chce od Chomutova více jak 8 miliónů korun

Chomutov, 5.3.2010 20:16, (ROMEA)

Exekutor Jan Paraska chce od města Chomutov osm milionů za provedení exekucí. Paraska loni v dubnu dlužníkům zabavil sociální dávky přímo po vyplacení na úřadě. Město peníze hradit odmítá, proti jeho požadavku se odvolalo ke Krajskému soudu v Ústí nad Labem. Kvůli nekorektnímu jednání si chce navíc stěžovat exekutorské komoře a ministerstvu spravedlnosti. Informoval o tom server iDNES.cz.

Server Romea.cz má informaci, že Paraska požaduje od města 7 800 korun za každý případ, kterých bylo dohromady 1 040. Město by mu tedy mělo zaplatit 8 112 000,- Kč. Náklady ale podle chomutovského mluvčího Tomáše Brandy musí uhradit dlužník, a to buď přímo do rukou exekutora či na účet města. Uvedl server iDNES.cz.

Radnice podle Brandy už od roku 2004 spolupracuje s několika exekutory a v roce 2007 navázala spolupráci s exekutorským úřadem v Mostě, zastoupeným právě JUDr. Paraskou. "JUDr. Paraska realizoval mediálně známé exekuce v únoru 2009 v budově magistrátu po výplatě sociálních dávek," připomněl Tomáš Branda. Město předalo videozáznam exekucí médiím a dopustilo se tím porušení zákona na ochranu osobních údajů.

Když Paraskovi tento způsob soud zakázal, přestal podle Brandy vymáhat. "To lze doložit případy, kdy u stejného dlužníka město pohledávky vymohlo, exekutor Paraska však nikoliv," uvedl pro server iDNES.cz mluvčí s tím, že Paraskův návrh na zastavení exekucí je mstou za zákaz realizovat exekuce po výplatě sociálních dávek a za kontroly, které byly kvůli známému případu u exekutora provedeny.

Město se proti zastavení exekucí odvolalo právě z důvodu nekonání exekutora, dodal Branda. Exekutor Paraska se podle něj navíc snažil znemožnit městu podat odvolání proti zastavení exekucí tím, že uzavřel podatelnu. "Z důvodu nekorektního jednání exekutora město připravuje podání stížnosti exekutorské komoře a ministerstvu spravedlnosti," uzavřel pro iDNES.cz Branda.

Dlužníkům, kteří si na postup Chomutova pod vedením primátorky Řápkové stěžovali, dal v červnu za pravdu Krajský soud v Ústí nad Labem. Podle něj je sociální dávka v hmotné nouzi exekucí nepostižitelná. V tomto případě neplatí, že jde o běžnou finanční hotovost, kterou exekutor zabavit může. Dávka slouží příjemci k uspokojování základních potřeb, nejde třeba o finanční úspory. Uvedl server iDNES.cz.

ryz, iDNES.cz
Přečteno: 1220x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Exekuce sociálních dávekHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo