romea - logo
9. července 2020 (čtvrtek)
svátek má Drahoslava
Loading
rozšířené vyhledávaní

Festival hudby a tance Baro drom 2009

Karlovy Vary, 18.7.2009 17:25, (ROMEA)

Romské občanské sdružení Karlovy Vary Vás srdečně zve na celodenní kulturní akci Festival hudby a tance BARO DROM 2009 konané dne 25. 7. 2009 v areálu AC START. Začátek od 10 hodin.

PROGRAM:

PŘEHLÍDKA HUDEBNÍCH A TANEČNÍCH SOUBORŮ

V programu vystoupí:

Gipsy Nelli a Lenděl Band z Lovosic, Duell Trmice, Lezar a Stenly z Kladna, Kaminikos z Bíliny, Rompop Sokolov, Šarkaně z Kynšperka, Gule Čave z Chodova, Gipsy Čery z K.Varů, Gipsy Hery Band – K.Vary

BENGAS - Praha

Zlatý hřeb festivalu - GONDOLÁN se svým programem

Doprovodný program: žákovský fotbalový turnaj „ Romské fotbalové ligy “ v malé kopané
Realizátor: Sportovní Federace Romů ČR

Projekt je finančně podpořen Ministerstvem kultury ČR v programu na podporu kulturních aktivit příslušníků národnostních menšin žijících v České republice

Přečteno: 1436x
 

Kam dál:

Štítky:  

Akce, Kultura, Festival, HudbaHLAVNÍ ZPRÁVY

Dokumentární film LETY

videoV Kampusu Hybernská se bude promítat dokumentární film LETY. Následovat bude debata s Renatou Berkyovou

8.7.2020 16:44
Ve čtvrtek 16. července od 18 hodin se v Kampusu Hybernská bude promítat celovečerní dokumentární film LETY. Romští tvůrci ve filmu zachycují snahy mnoha aktérů o odstranění vepřína i přetrvávající debatu o historii místa tzv. cikánského tábora. Po promítání bude následovat debata se spoluautorkou dokumentu Renatou Berkyovou.
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

Lubomír Volný a Miroslav Kalousek se ve sněmovně přetahovali o nápis All Lives Matter. Malá černošská holčička vysvětluje co znamená heslo Black Lives Matter (Koláž: Romea.cz)

Je heslo Black Lives Matter rasistické? Volný provokoval ve sněmovně, Kalousek zasahoval. Vysvětlení nabízí malá černošská holčička

7.7.2020 22:25
O rozruch ve sněmovním jednacím sále se dnes postaral nezařazený poslanec Lubomír Volný (Jednotní). Navrhoval, aby dolní komora vyslovila souhlas s výrokem prezidenta Miloše Zemana, že je heslo amerických protestů Black Lives Matter (Na černošských životech záleží) rasistické.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo