romea - logo
19. září 2020 (sobota)
svátek má Zita

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Festival Khamoro skončil dnes v Praze ve víru tance

Praha, 30.5.2009 23:55, (ROMEA)

Slavnostním galakoncertem tradiční romské hudby skončil dnes 11. ročník světového romského festivalu Khamoro, který se tento týden konal v Praze. Zaplněný sál v Kongresovém centru roztančilo sedm interpretů z různých zemí Evropy.

VIDEO
Khamoro 2009: Galakoncert tradiční romské hudby

Pro závěrečný večer organizátoři připravili vystoupení houslisty Marka Baloga, makedonské dechovky nazvané po největší romské osadě v Evropě Šutka, rumunské transylvánské kapely NADARA, maďarských Romengo, vedených jednou z nejvýznamnějších romských zpěvaček Monikou Lakatosovou, ruské zpěvačky Leonsie Erdenkové, dánského akordeonisty Lela Nika a italské kapely Acquaragia Drom. Zvláštním hostem byl houslista Pavel Šporcl s hudebním uskupením Romano Stilo.

Letošní ročník přehlídky romské kultury trval od 25. do 30. května. Festivalové akce se uskutečnily například v klubu Roxy a Paláci Aventin. Na programu byly koncerty tradiční i současné romské hudby i jazzu, výstavy a taneční workshopy.

DALŠÍ VIDEA
Khamoro 2009: Centrem Prahy prošlo defilé účinkujících

Khamoro 2009: Jdeme dlouhou cestou
Khamoro 2009: The Basily Boys v pražské Redutě
Khamoro 2009: Koncert tradiční romské hudby 28. 5. 2009
Khamoro 2009: Rosenberg trio v Lucerna music
!DelaDap v Lucerna music baru
Záznam tiskové konference u příležitosti zahájení festivalu Khamoro 2009

Palác Aventin hostil výstavu obrazů a soch Otto Pankoka z Německa. Součástí festivalového programu byly Dny holandských Romů, které kromě nizozemských souborů návštěvníkům představily také fotografie s romskou tematikou. V kině Aero se promítaly dokumentární filmy. Na programu nechyběly ani taneční workshopy.

Výčet festivalových akcí doplnil dvoudenní mezinárodní seminář nazvaný Romská kultura jako součást kultury evropské a dílny nazvané Jdeme dlouhou cestou.

KAM DÁL?
www.khamoro.cz

Přečteno: 1262x
 

Kam dál:

Štítky:  

Kultura, Hudba, khamoro 2009HLAVNÍ ZPRÁVY

Romové na Prague Pride 13. 8. 2016 (FOTO: Yveta Kenety, Romea.cz)

Přes 60 procent Čechů aktivních na internetu si myslí, že Romové jsou zvýhodňováni

10.9.2020 13:41
Polovina Čechů, kteří jsou aktivní na internetu, se ztotožňuje s tvrzením, že národnostní menšiny mají v České republice lepší podmínky než většina, a to alespoň v některých případech. Každý pátý se pak domnívá, že to platí bezvýhradně. Pokud jde o konkrétní národnostní menšiny v České republice, respondenti ve výzkumu nejčastěji zmiňovali romskou menšinu, názory na její situaci se však různily: zatímco 23 % dotázaných ji u nás považuje za znevýhodňovanou, v očích 63 % Čechů je naopak zvýhodňována.
 celý článek

Ministerstvo práce sociálních věcí (MPSV) uspořádalo ve středu 9. 9. 2020 v rámci projektu Podpora sociálního bydlení konferenci s názvem „Sociální bydlení v českých obcích – zkušenosti z praxe“. (FOTO: Zdeněk Ryšavý, Romea.cz)

videoZÁZNAM: Konference sociální bydlení v českých obcích - zkušenosti z praxe

8.9.2020 23:10
Ministerstvo práce sociálních věcí (MPSV) uspořádalo ve středu 9. 9. 2020 v rámci projektu Podpora sociálního bydlení konferenci s názvem „Sociální bydlení v českých obcích – zkušenosti z praxe“. ROMEA TV odvysílala celou konferenci v přímém přenosu.
 celý článek

Debata proběhla 4. září 2020 v kongresovém sále brněnského divadla Husa na provázku.

videoVIDEO: V divadle Husa na provázku se diskutovalo o mediálním obrazu Romů

7.9.2020 14:34
V divadle Husa na provázku se diskutovalo o mediálním obrazu Romů. Brněnské divadlo Husa na provázku uspořádalo diskusi s názvem Mediální obraz romské menšiny - důsledek nebo příčina? Diskuze proběhla 4. září 2020 v kongresovém sále divadla
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo