romea - logo
19. září 2019 (čtvrtek)
svátek má Zita
Loading
rozšířené vyhledávaní

Festivalové léto

Česká republika, 21.6.2007 11:24, (Romano Voďi)

S blížícím se létem opět nastává období, kdy Českou republiku zaplaví hudební festivaly mnoha žánrů. Vybrali jsme z nich několik, na nichž by neměl chybět žádný příznivec romské muziky.

Hned zkraje prázdnin láká svým programem královéhradecký festival Rock for people. Ve dnech 4.–6. 7. na něm vedle mnoha jiných vystoupí dvě romské hvězdy, kterým se podařilo získat srdce nejen romského publika – Guločar a Gipsy.cz. Čtveřice Gipsy.cz přijede mimo to ve dnech 17.–19. 8. zahrát a zarapovat do Vizovic na 40. ročník tamního Trnkobraní. Romský funk v podání brněnské kapely Guločar pak zazní rovněž na festivalu Benátská noc, který se uskuteční ve dnech 27.–29.7. na Malé Skále a do třetice vystoupí ve dnech 25. 8. na Kutnohorském festivalu.

Letošní Sázava fest uvítá hned dvě romská zahraniční hudební překvapení. Prvním z nich bude rumunská zpěvačka a herečka německého původu Rona Hartner. Kdo viděl film Tonyho Gatlifa Gadjo dilo, jistě vzpomene na okouzlující a vášnivou Sabinu. Neméně nespoutaný vokální i taneční projev v doprovodu houslí, akordeonu a kytary bude k vidění v pátek 3. 8. O den později vystoupí maďarská kapela Romano drom, která kromě tradiční hudby olašských Romů p řijede do Čech představit své nové album Po Cheri.

Přečteno: 1641x
 

Kam dál:

Štítky:  

RV 06/2007, Kultura, AkceHLAVNÍ ZPRÁVY

Ve Spišské nové vsi zabránil řidič Romkám nastoupit do autobusu - srpen 2019 (FOTO: Video Štefan Polák)

videoDiskriminace? Romky chtěly nastoupit do autobusu, řidič jim zavřel dveře a odjel. Není to ojedinělý případ

16.9.2019 23:00
Košický kraj brázdí linkové autobusy s názvem slovenské firmy Eurobus. Nové autobusy ale nebrání starému chování některých řidičů této firmy, které k Romům není vždy právě vstřícné. Podle firmy Eurobus jde o nedorozumění, video a svědectví však svědčí o něčem jiném.
 celý článek

Žena se sbírkou hákových křížů na krku 25. 4. 2019 během demonstrace xenofobně-populistického hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury (FOTO: video Reflex, koláž: Romea.cz)

Ženu s hákovými kříži chce policie obžalovat za podporu hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka

16.9.2019 12:10
Pražští kriminalisté navrhli obžalovat sedmačtyřicetiletou ženu, která přišla na dubnovou demonstraci hnutí SPD na Václavské náměstí s řetízkem s hákovými kříži a dalšími symboly nacistického Německa. Informaci sdělil České televizi mluvčí pražské policie Jan Daněk. Ženu viní kriminalisté z projevu sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka. Za to jí hrozí až tři roky vězení.
 celý článek

Prezidentka Zuzana Čaputová s romskými studenty (FOTO: Facebook)

videoVIDEO: Zuzana Čaputová posnídala s romskými studenty

13.9.2019 13:40
Páteční dopoledne strávila prezidentka Slovenské republiky, Zuzana čaputová s mladými romskými studenty. Společná snídaně a debata o budoucnosti těchto mladých talentovaných lidí byla pro mnohé z nich velmi příemným zážitkem. Čaputová si po volbách získala přízeň Romů také tím, že jim ve své děkovné řeči poděkovala v romském jazyce.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo