romea - logo
27. června 2019 (čtvrtek)
svátek má Ladislav
Loading
rozšířené vyhledávaní

Festivalové léto

Česká republika, 21.6.2007 11:24, (Romano Voďi)

S blížícím se létem opět nastává období, kdy Českou republiku zaplaví hudební festivaly mnoha žánrů. Vybrali jsme z nich několik, na nichž by neměl chybět žádný příznivec romské muziky.

Hned zkraje prázdnin láká svým programem královéhradecký festival Rock for people. Ve dnech 4.–6. 7. na něm vedle mnoha jiných vystoupí dvě romské hvězdy, kterým se podařilo získat srdce nejen romského publika – Guločar a Gipsy.cz. Čtveřice Gipsy.cz přijede mimo to ve dnech 17.–19. 8. zahrát a zarapovat do Vizovic na 40. ročník tamního Trnkobraní. Romský funk v podání brněnské kapely Guločar pak zazní rovněž na festivalu Benátská noc, který se uskuteční ve dnech 27.–29.7. na Malé Skále a do třetice vystoupí ve dnech 25. 8. na Kutnohorském festivalu.

Letošní Sázava fest uvítá hned dvě romská zahraniční hudební překvapení. Prvním z nich bude rumunská zpěvačka a herečka německého původu Rona Hartner. Kdo viděl film Tonyho Gatlifa Gadjo dilo, jistě vzpomene na okouzlující a vášnivou Sabinu. Neméně nespoutaný vokální i taneční projev v doprovodu houslí, akordeonu a kytary bude k vidění v pátek 3. 8. O den později vystoupí maďarská kapela Romano drom, která kromě tradiční hudby olašských Romů p řijede do Čech představit své nové album Po Cheri.

Přečteno: 1641x
 

Kam dál:

Štítky:  

RV 06/2007, Kultura, AkceHLAVNÍ ZPRÁVY

Závěrečná řeč obžalovaného Petra Bendy u ústeckého krajského soudu 16. 4. 2018 (FOTO: František Bikár, Romea.cz)

Střelec z Chomutova půjde za vraždu na deset let do vězení

25.6.2019 15:24
Osmatřicetiletý Petr Benda půjde za vraždu řidiče dodávky, který na chomutovském sídlišti najel do jednoho automobilu, na deset let do vězení. Rozhodl o tom pravomocně pražský vrchní soud, který zmírnil prvoinstanční verdikt z loňského dubna. 
 celý článek

Demonstrace na pražské Letenské pláni - 23. 6. 2019 (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

František Kostlán: Občanská Letná - pravda versus oligarchie, populismus a xenofobie

25.6.2019 14:50
Letenská demonstrace byla vrcholem vzmachu občanské společnosti, bez ohledu na rozdílné názory, barvu pleti či vyznání účastníků a dalších příznivců. A to vadí těm, kteří si veškerou moc uzurpují pro sebe, kteří nás, občany, ke své představě demokracie nepotřebují.
 celý článek

Radek Banga při projevu na demonstraci na pražské Letenské pláni (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

videoRadek Banga k téměř 300 tisícům lidí na Letné: Nejsme jen hrstka! Pochopil jsem, že nejsme ztracená země

24.6.2019 14:25
Nedělní protest proti premiérovi Andreji Babišovi (ANO) a za nezávislost justice byl největší demonstrací od roku 1989. Podle aktualizovaných odhadů operátora T-Mobile se na Letné sešlo 283.000 lidí. Protest varoval před tím, kam se Česko pod Babišem a prezidentem Milošem Zemanem ubírá. Premiér s tvrzením demonstrantů, že by on či vláda zasahovali do nezávislosti justice, nesouhlasí. Ke statisícům protestujících promluvil i frontman skupiny Gipsy.cz Radek Banga.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo