romea - logo
19. června 2019 (středa)
svátek má Leoš
Loading
rozšířené vyhledávaní

Fotbal pro všechny

Švýcarsko/Rakousko, 27.6.2008 15:39, (ROMEA/AKTUALNE.SK)

Evropská fotbalová asociace přitvrdila v boji proti rasizmu. UEFA společně se sítí poboček organizace FARE (Football Against Racism in Europe) představili během mistrovství Evropy ve fotbale nové televizní spoty, které jsou namířené proti rasizmu a netoleranci.
Třicetisekundový spot mohou sledovat nejen fanoušci fotbalu ve všech městech, kde se fotbalové zápasy ME konají, ale také na webových stránkách organizace FARE a zároveň se mohou na spoty těšit i v rámci reklamní kampaně příštího ročníku Ligy mistrů.

Organizace FARE bojuje proti rasizmu na sportovních stadionech už od roku 2000. Jejich televizní spoty mají jednoduchý charakter a společné rysy. Vždy se jedná o různé národnosti, různé jazyky, jeden společný cíl a stop rasizmu.

FARE sází na jednoduchou a velmi účinnou metodu boje proti incidentům z nenávisti. Ve videospotu je vše symbolické, rumunští herci ztvárňují východní Evropu, Holanďané představují dobu kolonializmu a turečtí herci jsou ve spotu, aby připomněli svoji silnou přítomnost v různých dobách společnosti. Výsledkem je ukázat Evropu jako kontinent, který je multikulturní.

VIDEO ZDE

Na webových stránkách věnovaným FARE se dočtete: "Chceme fotbal bez "nemoci" zvané rasizmus. Fotbal je nejpopulárnější sport na této planetě a patří nám všem. Každý/á má právo fotbal hrát a dívat se na něj stejně tak jako o něm mluvit, a to bez toho, aniž by měl strach."

FARE bojuje s rasizmem ve fotbale, ale tato netolerance se bohužel přenesla i do jiných sportů. Nevyhnula se ani nám tak oblíbenému hokeji, nebo méně oblíbené košíkové. Uveďme příklad, kdy americká basketbalistka Denise Wilosonová, která hrála v reprezentaci Slovenské republiky, byla napadena slovenskými neonacisty kvůli své tmavé pleti. To jí nakonec dovedlo k tomu, že ze Slovenska odešla.

ROMEA, /AKTUALNE.SK
Přečteno: 1537x
 

Kam dál:

Štítky:  

Sport, ZahraničníHLAVNÍ ZPRÁVY

Setkání romských studentů Baruvas v Týnci nad Sázavou (květen 2019) (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

videoROMEA spustila kampaň na podporu romských studentů. Zapojit se můžete i vy!

11.6.2019 11:45
ROMEA spustila další fundrasingovou kampaň na podporu romských studentů středních a vyšších odborných škol, tentokrát s názvem Společně to dokážeme. Pětiletý projekt Romský stipendijní program pro studenty SŠ a VOŠ odstartovala ROMEA v ropce 2016. Za tu doby podpořila stipendiem 198 studentů středních a vyšších odborných škol, umožnila studentům zúčastnit se 283 vzdělávacích kurzů, doučování nebo školních exkurzí a uspořádala 9 studentských setkání BARUVAS pro 215 studentů.
 celý článek

Památník v Lidicích. (FOTO: Wikipedia.org)

Před 77 lety vypálili nacisté Lidice. V sobotu proběhne v památníku pietní akt

10.6.2019 15:56
V sobotu 15. června od 10:00 proběhne v Památníku Lidice Pietní vzpomínka k 77. výročí vyhlazení obce Lidice a osady Ležáky. V Ležácích se vzpomínková akce uskuteční v neděli 23. června.
 celý článek

--ilustrační foto--

Několik bitek v Kojetíně, medializuje se pouze ta "romská", starosta píše o "cikánském zlořádu"

10.6.2019 14:37
Na Masarykově náměstí v Kojetíně došlo v pátek 7.června večer k hromadné rvačce dvou skupin lidí. Podle starosty obce Leoše Ptáčka šlo o místní Romy. Zraněni byli dva lidé, došlo k poškození automobilu a střelbě z plynové pistole. Případ policisté vyšetřují jako trestné činy výtržnictví, poškození cizí věci a pokus těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo