romea - logo
5. dubna 2020 (neděle)
svátek má Miroslava
Loading
rozšířené vyhledávaní

Fotoreportáž: Varnsdorfské posezení

Varnsdorf, 18.9.2011 0:43, (ROMEA)
Varnsdorfští si před kordon těžkooděnců sedli na silnici (FOTO: Lukáš Houdek)

Zhruba 400 až 500 lidí se dnes odpoledne zúčastnila demonstrace pořádané Lukášem Kohoutem na varnsdorfském náměstí. Vedle plápolání hned několika vlajek České republiky doplněného o opakové zpívání státní hymny zaznělo i cinkání klíčů jako symbol snahy o přimění varnsdorfské radnice k demisi. Demonstrace pokračovala poměrně poklidným pochodem k romské ubytovně Sport, kde ale demonstrantům přehradila cestu policejní auta s těžkooděnci. Ti je dále nepustili i přes snahu Lukáše Kohouta prohlásit pochod za náboženské procesí, pro jehož vedení byl vybrán údajný ministrant římskokatolické církve, jinak agilní člen neonacistické scény Jiří Engelhart. Proto se dav později prodral několika postranními uličkami k druhé ubytovně v ulici T. G. Masaryka.

„Pochod se obešel bez incidentů, policie zatkla dva muže. Jeden místní provolával rasistická hesla např. "Cikáni do plynu", měl u sebe dvě dlažební kostky a v krvi tři promile alkoholu, druhý, extremista z Prahy, měl na předloktí vytetované rasistické symboly,“ uvedla pro ČTK mluvčí severočeské policie Jarmila Hrubešová. Oběma hrozí až tři roky vězení.

Server Romea.cz exkluzivně přináší fotoreportáž Lukáše Houdka přímo z místa demonstrace.

Přečteno: 1918x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, ExtremismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Nikola Taragoš, programový ředitel Romodrom, o.p.s. v rozhovoru pro ROMEA TV.

videoNikola Taragoš: Snažíme se zabránit zhoršení situace našich klientů, dodáváme jim ochranné pomůcky i základní potraviny

1.4.2020 12:00
Dalším hostem v sérii rozhovorů s osobnostmi, kteří aktivně pomáhají v době nouzového stavu je programový ředitel organizace Romodrom.
 celý článek

Tisková konference k zvládnutí onemocnění COVID-19 v romských lokalitách na Slovensku

videoSlovensko bude testovat Romy v osadách. Nakažení Romové by pak mohli být izolováni ve státních zařízeních

1.4.2020 15:50
Od pátku se na Slovensku spustí testování na onemocnění COVID-19 ve 33 romských osadách. Matovič na tiskové konferenci společně s Peterem Pollákem a novou zmocněnkyní pro romské komunity Andreou Bučkovou představil plán boje s konoravirem v romských lokalitách. Odběry, na které dohlédnou vojáci, budou probíhat od 3. do 9. dubna. O den později, 10. dubna, by už měly být známy výsledky. "To, že jde armáda do osad není demonstrace síly," tvrdí premiér Igor Matovič. Vojenští lékaři podle něj budou s testy pomáhat proto, aby testování nezatížilo civilní zdravotníky. Premiér Igor Matovič chce nakažené Romy z osad umístit do státních zařízení.
 celý článek

V pátek 17. 2. 2017 jednala Rada vlády pro záležitosti romské menšiny poprvé pod vedením ministra pro lidská práva Jana Chvojky (FOTO: Úřad vlády ČR)

Úřad vlády vyzývá k nominaci nových členů do Rady vlády pro záležitosti romské komunity

1.4.2020 11:05
Úřad vlády vyzývá na stránkách kabinetu k nominaci nových členek a členů do Rady vlády pro záležitosti romské menšiny. Rada má v současné době 29 členek a členů, z toho 16 zástupkyň a zástupců státní správy a 13 občanských členek a členů zejména z řad Romů - tři tedy chybí.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo