romea - logo
20. června 2019 (čtvrtek)
svátek má Květa
Loading
rozšířené vyhledávaní

Gipsy.cz v první desítce hitparády World Music Charts Europe

Praha, 4.4.2007 15:39, (ROMEA)

Romská formace Gipsy.cz, která nedávno získala hudební cenu Anděl v kategorii Objev roku 2006, slaví úspěchy i v zahraničí. Debutové album Gipsy.cz Romano Hip Hop se aktuálně umístilo na 8. místě ve World Music Charts Europe. Kapela si tak během března polepšila o 5 míst. Je to vůbec poprvé, kdy se hudebníci z České republiky probojovali v této hitparádě do první desítky. Žebříček sestavuje každý měsíc přes 50 předních world music publicistů z 23 evropských zemí, kteří prezentují WMCE na evropských radiích. Více na http://www.wmce.de.

Kapela Gipsy.cz se tento měsíc představí také posluchačům BBC Radio 3 v pořadu World Routes. V březnu se objevila píseň Jednou z alba Romano Hip Hop na kompilaci Gipsy Groove věhlasného amerického labelu Putumayo. V dubnu se pak stejná píseň objeví i na kompilaci Balkanica, kterou vydává italský Fairwood Music.

Zájem o Gispsy.cz neutuchá ani v domácím prostředí. Například páteční koncert v Českých Budějovicích musel být pro velký zájem přeložen z klubu Solnice do větší Baziliky. Fanoušci Gipsy.cz se mohou těšit o velikonočních svátcích i na další koncerty, kapela vystoupí v sobotu 7. dubna v Nahořanech u Strakonic a v pondělí 9. dubna v pražském Lucerna Music Baru.

Kapela na jaře letošního roku vyrazila na evropské turné, na kterém zavítá mimo jiné do Rakouska, Velké Británie, Nizozemí, Slovenska, Maďarska a Německa. Samozřejmě nechybí ani koncerty na různých místech České republiky. Aktualizovaný přehled koncertů je na internetových stránkách kapely www.gipsy.cz

V čele Gipsy.cz stojí romský rapper a zpěvák Radoslav „Gipsy“ Banga, který se na hudební scéně pohybuje od svých třinácti let. Za tu dobu stačil jakožto člen hiphopových Syndrom Snopp leckoho pozurážet a zároveň šokovat coby spoluautor hitu prvních Superstar. Pracovní záběr se neodráží negativně na kvalitě tvorby – Gipsy byl za svá dvě regulérní sólová alba nominován na řadu ocenění. Na housle hraje a zpívá spolutvůrce projektu Gipsy.cz Vojta Lavička (známý z někdejších Deep Sweden či Álom). Dalšími členy kapely jsou kontrabasista Jan Surmaj a kytarista a akordeonista Petr Surmaj. Kapela vyniká svým energickým koncertním projevem, který koření notnou dávkou osobitého humoru a sebeironie. Kapela Gipsy.cz vydala na sklonku loňského roku v koprodukci Indies Scope Records, Mars Promotion a Colours Promotion již zmiňované album Romano Hip Hop. V textech zaznívá romština, čeština i angličtina. Gipsy.cz mimo jiné podporuje britská nezisková organizace CM.

Přečteno: 1318x
 

Kam dál:

Štítky:  

Kultura, Gipsy.czHLAVNÍ ZPRÁVY

Setkání romských studentů Baruvas v Týnci nad Sázavou (květen 2019) (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

videoROMEA spustila kampaň na podporu romských studentů. Zapojit se můžete i vy!

11.6.2019 11:45
ROMEA spustila další fundrasingovou kampaň na podporu romských studentů středních a vyšších odborných škol, tentokrát s názvem Společně to dokážeme. Pětiletý projekt Romský stipendijní program pro studenty SŠ a VOŠ odstartovala ROMEA v ropce 2016. Za tu doby podpořila stipendiem 198 studentů středních a vyšších odborných škol, umožnila studentům zúčastnit se 283 vzdělávacích kurzů, doučování nebo školních exkurzí a uspořádala 9 studentských setkání BARUVAS pro 215 studentů.
 celý článek

Památník v Lidicích. (FOTO: Wikipedia.org)

Před 77 lety vypálili nacisté Lidice. V sobotu proběhne v památníku pietní akt

10.6.2019 15:56
V sobotu 15. června od 10:00 proběhne v Památníku Lidice Pietní vzpomínka k 77. výročí vyhlazení obce Lidice a osady Ležáky. V Ležácích se vzpomínková akce uskuteční v neděli 23. června.
 celý článek

--ilustrační foto--

Několik bitek v Kojetíně, medializuje se pouze ta "romská", starosta píše o "cikánském zlořádu"

10.6.2019 14:37
Na Masarykově náměstí v Kojetíně došlo v pátek 7.června večer k hromadné rvačce dvou skupin lidí. Podle starosty obce Leoše Ptáčka šlo o místní Romy. Zraněni byli dva lidé, došlo k poškození automobilu a střelbě z plynové pistole. Případ policisté vyšetřují jako trestné činy výtržnictví, poškození cizí věci a pokus těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo