romea - logo
5. dubna 2020 (neděle)
svátek má Miroslava
Loading
rozšířené vyhledávaní

Gipsy odpovídal on-line na serveru Romea.cz

Praha, 29.10.2009 12:04, (ROMEA - AKTUALIZOVÁNO)

Server Romea.cz připravil na čtvrtek 29.10.2009 od 11:00 další on-line rozhovor. Tentokrát na dotazy čtenářů odpovídal Radek Banga alias Gipsy, zpěvák, beatboxer, rapper, hudebník a frontman skupiny Gipsy.cz.

Už od dětství věřil, že když si člověk vytvoří vidinu toho, čím chce být, stane se tak. On si jako kluk představoval, jak zpívá pro statisíce fanoušků a jeho jméno se skloňuje všemi pády. Stalo se. Dnes se o něm mluví jako o talentu světové world music.

Radek Banga odpovídal ve čtvrtek 29. 10. 2009 od 11:00.

>>> SEZNAM ODPOVĚDÍ NALEZNETE ZDE

Gipsyho začátky na hudební scéně sahají až na přelom roku 95/96, kdy dává dohromady hiphopovou skupinu Syndrom Snopp, se kterou vydal několik desek. V roce 2006 se pak potkal s houslistou Vojtou Lavičkou, slovo dalo slovo a společně s ním a bratry Janem a Petrem Surmajovými založili novou skupinu Gipsy.cz.

Gipsy.cz je hudební skupina kombinující tradiční romskou hudbu s hiphopem a prvky world music. Za tří roky působení se kapela Gipsy.cz stala jednou z nejznámějších českých hudebních reprezentantů ve světě.

Za své první album Romano Hip Hop získali při udílení Andělů ocenění Objev roku 2006, dvakrát byli nominováni na Eurosong, koncertují u nás i v zahraničí. A Radka navíc ministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková jmenovala českým velvyslancem Evropského roku rovných příležitostí pro všechny.

Druhou desku kapely Gipsy.cz nazvanou Reprezent (2008) mimo jiné proslavila i píseň o Jiřím Čunkovi.

Přečteno: 3857x
 

Kam dál:

Štítky:  

On-line, AkceHLAVNÍ ZPRÁVY

Nikola Taragoš, programový ředitel Romodrom, o.p.s. v rozhovoru pro ROMEA TV.

videoNikola Taragoš: Snažíme se zabránit zhoršení situace našich klientů, dodáváme jim ochranné pomůcky i základní potraviny

1.4.2020 12:00
Dalším hostem v sérii rozhovorů s osobnostmi, kteří aktivně pomáhají v době nouzového stavu je programový ředitel organizace Romodrom.
 celý článek

Tisková konference k zvládnutí onemocnění COVID-19 v romských lokalitách na Slovensku

videoSlovensko bude testovat Romy v osadách. Nakažení Romové by pak mohli být izolováni ve státních zařízeních

1.4.2020 15:50
Od pátku se na Slovensku spustí testování na onemocnění COVID-19 ve 33 romských osadách. Matovič na tiskové konferenci společně s Peterem Pollákem a novou zmocněnkyní pro romské komunity Andreou Bučkovou představil plán boje s konoravirem v romských lokalitách. Odběry, na které dohlédnou vojáci, budou probíhat od 3. do 9. dubna. O den později, 10. dubna, by už měly být známy výsledky. "To, že jde armáda do osad není demonstrace síly," tvrdí premiér Igor Matovič. Vojenští lékaři podle něj budou s testy pomáhat proto, aby testování nezatížilo civilní zdravotníky. Premiér Igor Matovič chce nakažené Romy z osad umístit do státních zařízení.
 celý článek

V pátek 17. 2. 2017 jednala Rada vlády pro záležitosti romské menšiny poprvé pod vedením ministra pro lidská práva Jana Chvojky (FOTO: Úřad vlády ČR)

Úřad vlády vyzývá k nominaci nových členů do Rady vlády pro záležitosti romské komunity

1.4.2020 11:05
Úřad vlády vyzývá na stránkách kabinetu k nominaci nových členek a členů do Rady vlády pro záležitosti romské menšiny. Rada má v současné době 29 členek a členů, z toho 16 zástupkyň a zástupců státní správy a 13 občanských členek a členů zejména z řad Romů - tři tedy chybí.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo