romea - logo
13. listopadu 2019 (středa)
svátek má Tibor
Loading
rozšířené vyhledávaní

Havířovem se šířila lživá fáma, že Romům vstup na koupaliště platí radnice

Havířov, 13.7.2010 20:39, (ROMEA)

V Havířově lidé šířili nesmyslnou falešnou zprávu, že Romové mají vstup na letní koupaliště zdarma a že jejich vstupné za ně platí radnice. „To je holý nesmysl. Magistrát ani nikdo jiný za Romy vstupné neplatí. Žádná skupina nemá ani jiné výhody,“ řekl podle Havířovského deníku ředitel Správy sportovních a rekreačních zařízení Havířov Jiří Bednář.

Sám ředitel byl svědkem šíření této zprávy přímo ve frontě u poklady. Jeden muž tvrdil, že že Romům platí vstupné radnice, kdežto všichni ostatní musejí platit celé vstupné. "Poslouchalo ho tak čtyřicet lidí a tuto fámu brali jako zaručenou informaci, což je rozhořčovalo. Vyzval jsem tohoto šiřitele pomluvy, aby se šel podívat k pokladně a on sám na vlastní oči viděl, jak zrovna platil jeden z Romů i s dítětem klasické vstupné. Po vysvětlení lidem zpětně sdělil, že to co říkal, tedy není pravda,“ přiblížil nedělní situaci pro Havířovský deník Bednář.

Lživá zpráva se však už nesla městem jako blesk a naštvaní lidé si o tom povídali na každém rohu i v obchodech. Obdobná situace se podle Deníku přitom opakuje, protože i loni byly firma SSRZ a havířovský magistrát obviněny ze stejného postupu. „Dostal jsem dokonce na mail i několik oficiálních stížností od lidí, kterým se nelíbilo, že mají být zvýhodňováni ti, kteří následně dělají na koupališti největší nepořádek. Ujistil jsem je, že se tak neděje a navíc nikdo ani žádné výhody nepožadoval,“ dodal ředitel SSRZ pro Havířovský deník.

ryz, Deník.cz
Přečteno: 1621x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, RasismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Ilustrační foto (FOTO: Pixabay)

Vláda zaujala neutrální stanovisko k návrhu odškodnění protiprávně sterilizovaných žen

31.10.2019 16:00
Skupina poslanců ČSSD, ANO, TOP 09 a KDU-ČSL v čele s Helenou Válkovou, vládní zmocněnkyní pro lidská práva, přišla s návrhem odškodnit protiprávně sterilizované ženy. Vláda, na včerejším jednání, k tomuto návrhu zaujala neutrální stanovisko. Jednorázové finanční odškodnění 300 tisíc korun by měla podle návrhu doputovat až ke čtyřem stovkám protiprávně sterilizovaných žen.
 celý článek

Nenávistné příspěvky na Facebooku (koláž: Romea.cz)

videoPŘÍMÝ PŘENOS: Mezinárodní konference Anticikanismus a nenávistné projevy v online prostředí

29.10.2019 12:35
V Praze se uskutečnila Výroční konference INACH 2019. Proběhla 30. října v hotelu Belvedere. Tématem konference byl anticikanismus a nenávistné projevy v online prostředí. Pořadatelem akce byla organizace INACH ve spolupráci s ROMEA o. p. s. První romská internetová televize ROMEA TV odvysílala z konference přímý přenos.
 celý článek

Václav Sivák (FOTO: Facebook Václava Siváka)

videoPřepište dějiny! Historický úspěch! Václav Sivák se stal mistrem světa v Kickboxu!

26.10.2019 12:32
Václav Sivák získal zlatou medaili na mistrovství světa v Kickboxu v Sarajevu. Ve včerejším finálovém duelu porazil borce z Kazachstánu a stal se tak historicky prvním mistrem světa v Kickboxu z České republiky.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo