romea - logo
21. září 2019 (sobota)
svátek má Matouš
Loading
rozšířené vyhledávaní

Havířovem se šířila lživá fáma, že Romům vstup na koupaliště platí radnice

Havířov, 13.7.2010 20:39, (ROMEA)

V Havířově lidé šířili nesmyslnou falešnou zprávu, že Romové mají vstup na letní koupaliště zdarma a že jejich vstupné za ně platí radnice. „To je holý nesmysl. Magistrát ani nikdo jiný za Romy vstupné neplatí. Žádná skupina nemá ani jiné výhody,“ řekl podle Havířovského deníku ředitel Správy sportovních a rekreačních zařízení Havířov Jiří Bednář.

Sám ředitel byl svědkem šíření této zprávy přímo ve frontě u poklady. Jeden muž tvrdil, že že Romům platí vstupné radnice, kdežto všichni ostatní musejí platit celé vstupné. "Poslouchalo ho tak čtyřicet lidí a tuto fámu brali jako zaručenou informaci, což je rozhořčovalo. Vyzval jsem tohoto šiřitele pomluvy, aby se šel podívat k pokladně a on sám na vlastní oči viděl, jak zrovna platil jeden z Romů i s dítětem klasické vstupné. Po vysvětlení lidem zpětně sdělil, že to co říkal, tedy není pravda,“ přiblížil nedělní situaci pro Havířovský deník Bednář.

Lživá zpráva se však už nesla městem jako blesk a naštvaní lidé si o tom povídali na každém rohu i v obchodech. Obdobná situace se podle Deníku přitom opakuje, protože i loni byly firma SSRZ a havířovský magistrát obviněny ze stejného postupu. „Dostal jsem dokonce na mail i několik oficiálních stížností od lidí, kterým se nelíbilo, že mají být zvýhodňováni ti, kteří následně dělají na koupališti největší nepořádek. Ujistil jsem je, že se tak neděje a navíc nikdo ani žádné výhody nepožadoval,“ dodal ředitel SSRZ pro Havířovský deník.

ryz, Deník.cz
Přečteno: 1613x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, RasismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Ve Spišské nové vsi zabránil řidič Romkám nastoupit do autobusu - srpen 2019 (FOTO: Video Štefan Polák)

videoDiskriminace? Romky chtěly nastoupit do autobusu, řidič jim zavřel dveře a odjel. Není to ojedinělý případ

16.9.2019 23:00
Košický kraj brázdí linkové autobusy s názvem slovenské firmy Eurobus. Nové autobusy ale nebrání starému chování některých řidičů této firmy, které k Romům není vždy právě vstřícné. Podle firmy Eurobus jde o nedorozumění, video a svědectví však svědčí o něčem jiném.
 celý článek

Žena se sbírkou hákových křížů na krku 25. 4. 2019 během demonstrace xenofobně-populistického hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury (FOTO: video Reflex, koláž: Romea.cz)

Ženu s hákovými kříži chce policie obžalovat za podporu hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka

16.9.2019 12:10
Pražští kriminalisté navrhli obžalovat sedmačtyřicetiletou ženu, která přišla na dubnovou demonstraci hnutí SPD na Václavské náměstí s řetízkem s hákovými kříži a dalšími symboly nacistického Německa. Informaci sdělil České televizi mluvčí pražské policie Jan Daněk. Ženu viní kriminalisté z projevu sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka. Za to jí hrozí až tři roky vězení.
 celý článek

Prezidentka Zuzana Čaputová s romskými studenty (FOTO: Facebook)

videoVIDEO: Zuzana Čaputová posnídala s romskými studenty

13.9.2019 13:40
Páteční dopoledne strávila prezidentka Slovenské republiky, Zuzana čaputová s mladými romskými studenty. Společná snídaně a debata o budoucnosti těchto mladých talentovaných lidí byla pro mnohé z nich velmi příemným zážitkem. Čaputová si po volbách získala přízeň Romů také tím, že jim ve své děkovné řeči poděkovala v romském jazyce.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo