romea - logo
14. srpna 2020 (pátek)
svátek má Alan

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Havířovem se šířila lživá fáma, že Romům vstup na koupaliště platí radnice

Havířov, 13.7.2010 20:39, (ROMEA)

V Havířově lidé šířili nesmyslnou falešnou zprávu, že Romové mají vstup na letní koupaliště zdarma a že jejich vstupné za ně platí radnice. „To je holý nesmysl. Magistrát ani nikdo jiný za Romy vstupné neplatí. Žádná skupina nemá ani jiné výhody,“ řekl podle Havířovského deníku ředitel Správy sportovních a rekreačních zařízení Havířov Jiří Bednář.

Sám ředitel byl svědkem šíření této zprávy přímo ve frontě u poklady. Jeden muž tvrdil, že že Romům platí vstupné radnice, kdežto všichni ostatní musejí platit celé vstupné. "Poslouchalo ho tak čtyřicet lidí a tuto fámu brali jako zaručenou informaci, což je rozhořčovalo. Vyzval jsem tohoto šiřitele pomluvy, aby se šel podívat k pokladně a on sám na vlastní oči viděl, jak zrovna platil jeden z Romů i s dítětem klasické vstupné. Po vysvětlení lidem zpětně sdělil, že to co říkal, tedy není pravda,“ přiblížil nedělní situaci pro Havířovský deník Bednář.

Lživá zpráva se však už nesla městem jako blesk a naštvaní lidé si o tom povídali na každém rohu i v obchodech. Obdobná situace se podle Deníku přitom opakuje, protože i loni byly firma SSRZ a havířovský magistrát obviněny ze stejného postupu. „Dostal jsem dokonce na mail i několik oficiálních stížností od lidí, kterým se nelíbilo, že mají být zvýhodňováni ti, kteří následně dělají na koupališti největší nepořádek. Ujistil jsem je, že se tak neděje a navíc nikdo ani žádné výhody nepožadoval,“ dodal ředitel SSRZ pro Havířovský deník.

ryz, Deník.cz
Přečteno: 1639x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, RasismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Kurz pro pedagogy (FOTO: R-Mosty)

Organizace R-Mosty pořádá další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Hlaste se!

11.8.2020 18:01
Společnost R - Mosty pořádá 26. a 27. srpna na biofarmě Belina v Nežichově u Toužimi další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Kurz pomáhá efektivněji pracovat s dětmi z romských rodin a rozšiřuje účastníkům všeobecné povědomí o této naší největší a nejstarší národnostní menšině.
 celý článek

CD neonacistické skupiny Krátký proces

Slovenská a česká policie zatýkala při akci proti extremismu členy kapel. Policisté našli předměty s nacistickou tematikou

11.8.2020 17:07
Slovenská policie dnes zadržela při zátahu proti extremismu devět lidí. Jsou mezi nimi také členové hudebních skupin Krátký proces a Horkýže Slíže, informovala televize Markíza. Do akce vedené slovenskou policií se podle webu Česká justice zapojili i čeští kolegové, kteří provedli domovní prohlídku u českého hudebníka v Děčíně.
 celý článek

Olga Fečová, foto: Lukáš Houdek

videoVIDEO: Nejdříve jsem měla rodinu, děti, takže jsem se starala o ně, na mě přišla řada v 60letech, říká Olga Fečová navržená na státní vyznamenání

9.8.2020 15:43
Romská spisovatelka, pěstounka, pedagogická asistentka Olga Fečová byla navržena na státní vyznamenání. Navrhla ji Doc. PhDr. Zuzana Jurková, PhD., vedoucí Katedry obecné antropologie Fakulty humanitních studií Univerzity Karovy.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo