romea - logo
22. července 2019 (pondělí)
svátek má Magdaléna
Loading
rozšířené vyhledávaní

Havířovem se šířila lživá fáma, že Romům vstup na koupaliště platí radnice

Havířov, 13.7.2010 20:39, (ROMEA)

V Havířově lidé šířili nesmyslnou falešnou zprávu, že Romové mají vstup na letní koupaliště zdarma a že jejich vstupné za ně platí radnice. „To je holý nesmysl. Magistrát ani nikdo jiný za Romy vstupné neplatí. Žádná skupina nemá ani jiné výhody,“ řekl podle Havířovského deníku ředitel Správy sportovních a rekreačních zařízení Havířov Jiří Bednář.

Sám ředitel byl svědkem šíření této zprávy přímo ve frontě u poklady. Jeden muž tvrdil, že že Romům platí vstupné radnice, kdežto všichni ostatní musejí platit celé vstupné. "Poslouchalo ho tak čtyřicet lidí a tuto fámu brali jako zaručenou informaci, což je rozhořčovalo. Vyzval jsem tohoto šiřitele pomluvy, aby se šel podívat k pokladně a on sám na vlastní oči viděl, jak zrovna platil jeden z Romů i s dítětem klasické vstupné. Po vysvětlení lidem zpětně sdělil, že to co říkal, tedy není pravda,“ přiblížil nedělní situaci pro Havířovský deník Bednář.

Lživá zpráva se však už nesla městem jako blesk a naštvaní lidé si o tom povídali na každém rohu i v obchodech. Obdobná situace se podle Deníku přitom opakuje, protože i loni byly firma SSRZ a havířovský magistrát obviněny ze stejného postupu. „Dostal jsem dokonce na mail i několik oficiálních stížností od lidí, kterým se nelíbilo, že mají být zvýhodňováni ti, kteří následně dělají na koupališti největší nepořádek. Ujistil jsem je, že se tak neděje a navíc nikdo ani žádné výhody nepožadoval,“ dodal ředitel SSRZ pro Havířovský deník.

ryz, Deník.cz
Přečteno: 1600x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, RasismusHLAVNÍ ZPRÁVY

(FOTO: Jarmila Vaňová)

Naděje pro Luník IX: Síla na změnu přichází ze samotného ghetta (2.část)

18.7.2019 14:19
„Jako novinářka jsem na sídliště chodila často a dlouhé roky. Znala jsem se s obyvateli, poslanci, starosty. Lidé mě zdravili a nikdy jsem neměla problém s tím, aby se mi na kameru vyjádřili. Opravdové poznání však přišlo až po tom, co jsem na Luníku začala pracovat jako terénní sociální pracovnice,“ přibližuje v předchozím čísle v prvním díle unikátní sondy do nitra a kontextů nejznámějšího slovenského ghetta Jarmila Vaňová.
 celý článek

Komunitní den na Chanovském sídlišti. Foto: Adam Komenda

IPSI: Poskytne stát dotaci na čunkodomky v Chanově? Most v to marně doufá

18.7.2019 12:37
Napsali jsme řediteli odboru politiky bydleníMinisterstvo pro místní rozvoj (MMR), co je pravdy na tom, že na stavbu kontejnerových domů po vzoru akce Jiřího Čunka s vystěhováním Romů na skládku Poschlá za Vsetínem (nazývaných čunkodomy, čuknoboxy nebo čuknobuňky) bude město Most v Chanově "čerpat státní dotaci z programu ministerstva pro místní rozvoj".
 celý článek

Památník v Letech u Písku v roce 2004 (FOTO: Archiv Romea.cz)

Odborná soutěž k podobě památníku v Letech bude vyhlášena v září. Výsledky by měly být na jaře

18.7.2019 10:52
Muzeum romské kultury ve spolupráci s firmou ONplan ukončilo tříměsíční konzultační fázi přípravy mezinárodní dvoufázové krajinářsko-architektonické soutěže „Lety u Písku, Památník holokaustu Romů a Sintů v Čechách“.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo