romea - logo
5. prosince 2021 (neděle)
svátek má Jitka

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Historie projektu Ethnic Friendly zaměstnavatel

Praha, 28.4.2011 16:04, (ROMEA)

Certifikát Ethnic Friendly zaměstnavatel udělovaný občanskými sdruženími IQ Roma servis a Romea získaly už tři desítky firem nejrůznějších odvětví, státní, sociální i soukromé sféry. Aby se tak stalo, nemusely nic měnit, stačilo jen – být férový ke svým stávajícím i potenciálním zaměstnancům.

„Hlavním cílem značky je ocenit zaměstnavatele, kteří v rámci své personální politiky a pracovní kultury naplňují princip rovného zacházení se všemi zaměstnanci i uchazeči. Což zahrnuje i zaměstnávání lidí z řad viditelných menši,“ vysvětlovala na březnové tiskové konferenci, na níž byl předán Certifikát EFZ dalším čtyřem firmám, ředitelka občanského sdružení IQ Roma servis Katarína Klamková.

Každý to ví

Koncept značky vznikl před pěti lety a už v roce 2007 byl udělen první Certifikát nadnárodní firmě Inventec vyrábějící počítače a další elektroniku, mimo jiné i v Brně. Už tenkrát probíhalo udělování Certifikátu EFZ velice jednoduše. Do firmy dorazil komisař IQ Roma servisu, setkal se s vedením i zaměstnanci a po vyhodnocení zjištěných informací Certifikát udělil.

Dnes každý, kdo vchází do brněnské továrny Inventec, podle nálepky na vstupních dveřích ví, že firma je férová ke všem zaměstnancům i uchazečům bez rozdílu.
„Většinou se všechny náležitosti šetření zvládnou v řádu dvou hodin, v menších firmách je to i méně. Záměrem je ocenit ty, kteří se chovají férově, a také na ně upozornit uchazeče o zaměstnání, pro které Certifikát může být zajímavou přidanou hodnotou,“ říká komisař Certifikátu EFZ za pražské občanské sdružení Romea Mirek Kudrna. Firma pak získaný Cerifikát může využít i v žádostech nejrůznější dotace či granty.

Využít příležitost

Momentální seznam certifikovaných zaměstnavatelů zahrnuje téměř tři desítky společností od velkých jako je brněnský Zetor, přes sociální firmu Slunečnice či státního zaměstnavatele Krajské ředitelství Policie ČR Jihomoravského kraje.

Zaměstnavatelé zajímající se o Certifikát EFZ mohou oslovit výše zmíněná občanská sdružení IQ Roma servis a Romea přímo, nebo prostřednictvím internetových stránek www.ethnic-friendly.eu, kde najdou i další podrobné informace ke značce.

Na otázku novinářky po motivaci, proč do projektu vstoupili, odpověděl ředitel krajské policie Jihomoravského kraje Tomáš Kužel jednoduše: „Policie se standardně chová k menšinám rovně, byla by tedy škoda ocenění nevyužít.“ A to je vzkaz i pro všechny další zaměstnavatele – využijte příležitosti!Přečteno: 2364x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, RV 4/2011HLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo