romea - logo
28. června 2022 (úterý)
svátek má Lubomír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Hlasatelka a zpěvačka Iveta Kováčová slaví 45. narozeniny

Praha, 30.4.2008 10:14, (ROMEA/ČTK)

Iveta Kováčová, která 1. května oslaví 45. narozeniny, je veřejnosti známá jako moderátorka České televize a také jako zpěvačka. Původně učila v mateřské školce, ale postupně se začala věnovat jen hudbě. Účinkovala například v muzikálech Krysař a Hair a je členkou hudebního tria Triny. Kováčová také pracuje v České televizi jako hlasatelka a moderátorka.

Kováčová se narodila jako jedno z osmi dětí v romské rodině v severočeské Kadani. Vystudovala střední pedagogickou školu a šest let učila v mateřských školkách. V roce 1986 vyhrála celostátní soutěž začínajících zpěváků v Jihlavě, kde si jí všiml Václav Neckář a nabídl jí angažmá. Nějakou dobu poté jezdila jako host s jeho kapelou Bacily, později zkoušela se skupinou 5P Luboše Pospíšila. Vystupovala také s Janem "Saharou" Hedlem a se skupinou GBS Pavla Vítka a Yvetty Blanarovičové. Zpívala také jazz se skupinou Naima. Dívčí skupina Triny, jejíž repertoár vychází z romské lidové písně, vznikla v roce 1999.

Kováčová vystudovala pražskou konzervatoř. Již přes 20 let žije s hudebním publicistou a vedoucím redaktorem rubriky kulturního zpravodajství ČT Otakarem Svobodou, se kterým mají syna Abrama.

Přečteno: 2125x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, ProfilHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo