romea - logo
25. května 2020 (pondělí)
svátek má Viola
Loading
rozšířené vyhledávaní

Hnutí romského odporu: Neumožníme Řápkové, aby se šplhala po zádech Kocába do sněmovny

Dobroměřice, 8.9.2009 11:18, (ROMEA)

Hnutí romského odporu (HRO) se ohradilo proti osobním i politickým útokům na ministra pro lidská práva Michaela Kocába. Ostře kritizuje kontinuální protiromskou kampaň chomutovské primátorky Řápkové, která o víkendu nechala vyvěsit billboardy s nápisem "Méně Kocábů, více Řápkových". V kampani ji podporuje František Kolář, předseda romského občanského sdružení Sbližování. Romové jeho počínání odsoudili.

"Neumožníme Řápkové, aby se skutečně po zádech pana Kocába sápala do parlamentu. Řápková dokonce našla ojedinělého primitivního Roma, který za ní provádí špinavou práci. Nedovolíme, aby z řad Romů vytvářeli čeští kariéristi vnitřní nepřátelé, což je počáteční element k rozkladu naší pospolitosti," uvedl zástupce HRO Václav Miko.

NEPŘEHLÉDNĚTE
František Kolář podpořil Řápkovou, Romové jeho počínání odsuzují

"Pokud primátorka Chomutova nepřestane útočit na ministra pro lidská práva Michaela Kocába navrhuje HRO dočasně pozastavit plán operace EXODUS (hromadná emigrace Romů) a vytvářet hustou atmosféru ve společnosti tím, že Romové budou rezignovat na veškerá řešení a zůstanou v roli pasivního aktéra," dodal Miko.

V takovém případě se podle HRO společnost vrátí o několik desítek let zpět a počínaní politiků bude naprosto chaotické. "Musíme upozornit českou společnost, že v konečném důsledku pak může česká společnost poděkovat Řápkové za to, že Romů v ČR nebude emigrací ubývat, ale naopak přibývat a situace bude více komplikovaná," uvedl zástupce HRO.

Podle Mika je Michael Kocáb jedna z mála osobností, která z titulu své funkce plní svou povinnost nejlépe ze všech předchozích vládních činitelů. Disponuje vysokou mírou znalosti, lidskosti a pochopení, což jsou základní atributy, jenž vedou k efektivním výsledku v rámci řešení mezilidských vztahů. Jedná se tedy o znalce v oboru a proto HRO do této osobnosti vkládá určité naděje i přesto, že je doslova přebíjen řadou politiků, jenž Romy využívají ke svému kariérnímu růstů.

NEPŘEHLÉDNĚTE
František Kolář podpořil Řápkovou, Romové jeho počínání odsuzují
Václav Miko chystá operaci Exodus

Přečteno: 2610x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Rasismus, Ivana Řápková, Volby, 2009HLAVNÍ ZPRÁVY

Starostka obce Veltěže Věra Posledníková a vyhořelý dům rodiny Přibylových (FOTO: ROMEA TV)

videoVIDEO: Obec Veltěže na Lounsku vyhlásí veřejnou sbírku jako pomoc romské rodině, které vyhořela v pátek část domu

19.5.2020 15:02
Obec Veltěže na Lounsku vyhlásí veřejnou sbírku jako pomoc pro romskou rodinu, které vyhořela v pátek 15. 5. 2020 velká část domu. Obec na sbírkový účet vloží počáteční vklad 5 tisíc korun. Uvedla to v rozhovoru pro romskou internetovou televizi ROMEA TV starostka obce Věra Posledníková.
 celý článek

Jan Cina

Herec Jan Cina kvůli romskému příjmení narazil při hledání bydlení. „Byl to šok,” říká

19.5.2020 13:25
Jan Cina je dvaatřicetiletý populární český herec. Jeho otec je Rom, rodina z části pochází z východního Slovenska. Přestože on sám říká, že se svým romstvím nikdy neměl problém - zejména proto, že to na něm není na první pohled poznat - setkal se nedávno s tím, čemu v Česku čelí řada Romů. Při hledání bydlení se ho totiž realitní makléř na základě jeho příjmení zeptal, zda není Rom a dodal, že by s tím mohli mít majitelé problém.
 celý článek

Obyvatelé ubytovny v ulici Klíšská. (FOTO: ROMEA TV)

Romská rodina z ústecké ubytovny uspěla u Nejvyššího správního soudu, spor se po dvou letech vrací před krajský soud

19.5.2020 11:15
Nejvyšší správní soud (NSS) zrušil rozsudek Krajského soudu v Ústí nad Labem, na který se v létě 2018 obrátila jedna z romských rodin vystěhovaných z ústecké ubytovny, která byla uzavřena po vyhlášení tzv. "bezdoplatkové zóny" na území města Ústí nad Labem. Žalobou namířenou proti městu rodina namítala, že došlo k nezákonnému zásahu do jejich práv, a rovněž požádala soud o zrušení opatření, kterým byla "bezdoplatková zóna" vyhlášena. Krajský soud žalobu odmítl, Nejvyšší správní soud nyní rozhodl, že to bylo nezákonné.
 celý článek

 
www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo