romea - logo
5. dubna 2020 (neděle)
svátek má Miroslava
Loading
rozšířené vyhledávaní

Hudební fanoušci dnes podpořili děti z dětských domovů

Praha, 17.5.2008 20:23, (ROMEA/ČTK)

Projekty integrace mladých lidí, kteří vcházejí do života z dětských domovů, dnes podpořili návštěvníci festivalu Out of Home 2008. Na pražský ostrov Štvanice dnes fanoušky nalákali třeba britští Fun-Da-Mental a čeští Gipsy.cz. Výtěžek ze vstupného půjde na projekt kavárny Rozmar, kde najdou uplatnění lidé, kteří prošli dětským domovem. Dívky a chlapci z několika českých dětských domovů ale dnes také pomáhali s organizací festivalu, ČTK to řekl jeden z pořadatelů Robin Čumpelík.

Sedmnáctiletá Eva z Horního Slavkova například píše zprávy o festivalu do dětského časopisu Zámeček. Chlapec z dětského domova v Aši zase vypomáhá s webovou prezentací akce. Další mladík má na starosti brigádníky. "Jde nám o to zapojit děti z dětských domovů," řekl Čumpelík. Peníze ze vstupného pak mají posloužit sdružení Rozmarýna, které s dětmi a mladými dospělými z domovů pracují pravidelně.

Do partnerských dětských domovů docházejí již dva roky a zaměřují se na mladé lidi zhruba tři roky před odchodem z domova. Podle Simony Bagarové z Rozmarýny v Česku zatím chybí programy následné péče pro plynulý přechod mladých lidí bez podpory rodiny do praktického života. Rozmarýna se snaží propojovat různé organizace a instituce, což má dětem pomoct zorientovat se například při hledání bytu a zaměstnání.

Hudební části festivalu, která na Štvanici začala po jedné hodině odpoledne, předcházela sportovní klání v areálu AC Sparta Praha. Týmy dětských domovů se utkaly ve fotbale a přetahované. Pro nejlepší byly připraveny motivační a věcné ceny.

Na festival si do soboty zakoupilo podle organizátorů lístky asi 1000 lidí. Hlavní proud návštěvníků ale pořadatelé čekali odpoledne a na večer. Festival se koná již druhým ročníkem. Loni se prodalo zhruba 3700 lístků. V minulém roce festival finančně podpořil sdružení Múzy dětem, konkrétně projekt Život nanečisto. V jeho rámci se pořádají celoroční workshopy pro mladé lidi v domovech. Lektoři z řad psychologů a herců na nich uvádějí děti do reálných životních situací.

Přečteno: 956x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, KulturaHLAVNÍ ZPRÁVY

Nikola Taragoš, programový ředitel Romodrom, o.p.s. v rozhovoru pro ROMEA TV.

videoNikola Taragoš: Snažíme se zabránit zhoršení situace našich klientů, dodáváme jim ochranné pomůcky i základní potraviny

1.4.2020 12:00
Dalším hostem v sérii rozhovorů s osobnostmi, kteří aktivně pomáhají v době nouzového stavu je programový ředitel organizace Romodrom.
 celý článek

Tisková konference k zvládnutí onemocnění COVID-19 v romských lokalitách na Slovensku

videoSlovensko bude testovat Romy v osadách. Nakažení Romové by pak mohli být izolováni ve státních zařízeních

1.4.2020 15:50
Od pátku se na Slovensku spustí testování na onemocnění COVID-19 ve 33 romských osadách. Matovič na tiskové konferenci společně s Peterem Pollákem a novou zmocněnkyní pro romské komunity Andreou Bučkovou představil plán boje s konoravirem v romských lokalitách. Odběry, na které dohlédnou vojáci, budou probíhat od 3. do 9. dubna. O den později, 10. dubna, by už měly být známy výsledky. "To, že jde armáda do osad není demonstrace síly," tvrdí premiér Igor Matovič. Vojenští lékaři podle něj budou s testy pomáhat proto, aby testování nezatížilo civilní zdravotníky. Premiér Igor Matovič chce nakažené Romy z osad umístit do státních zařízení.
 celý článek

V pátek 17. 2. 2017 jednala Rada vlády pro záležitosti romské menšiny poprvé pod vedením ministra pro lidská práva Jana Chvojky (FOTO: Úřad vlády ČR)

Úřad vlády vyzývá k nominaci nových členů do Rady vlády pro záležitosti romské komunity

1.4.2020 11:05
Úřad vlády vyzývá na stránkách kabinetu k nominaci nových členek a členů do Rady vlády pro záležitosti romské menšiny. Rada má v současné době 29 členek a členů, z toho 16 zástupkyň a zástupců státní správy a 13 občanských členek a členů zejména z řad Romů - tři tedy chybí.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo