romea - logo
21. listopadu 2019 (čtvrtek)
svátek má Albert
Loading
rozšířené vyhledávaní

Hudební fanoušci dnes podpořili děti z dětských domovů

Praha, 17.5.2008 20:23, (ROMEA/ČTK)

Projekty integrace mladých lidí, kteří vcházejí do života z dětských domovů, dnes podpořili návštěvníci festivalu Out of Home 2008. Na pražský ostrov Štvanice dnes fanoušky nalákali třeba britští Fun-Da-Mental a čeští Gipsy.cz. Výtěžek ze vstupného půjde na projekt kavárny Rozmar, kde najdou uplatnění lidé, kteří prošli dětským domovem. Dívky a chlapci z několika českých dětských domovů ale dnes také pomáhali s organizací festivalu, ČTK to řekl jeden z pořadatelů Robin Čumpelík.

Sedmnáctiletá Eva z Horního Slavkova například píše zprávy o festivalu do dětského časopisu Zámeček. Chlapec z dětského domova v Aši zase vypomáhá s webovou prezentací akce. Další mladík má na starosti brigádníky. "Jde nám o to zapojit děti z dětských domovů," řekl Čumpelík. Peníze ze vstupného pak mají posloužit sdružení Rozmarýna, které s dětmi a mladými dospělými z domovů pracují pravidelně.

Do partnerských dětských domovů docházejí již dva roky a zaměřují se na mladé lidi zhruba tři roky před odchodem z domova. Podle Simony Bagarové z Rozmarýny v Česku zatím chybí programy následné péče pro plynulý přechod mladých lidí bez podpory rodiny do praktického života. Rozmarýna se snaží propojovat různé organizace a instituce, což má dětem pomoct zorientovat se například při hledání bytu a zaměstnání.

Hudební části festivalu, která na Štvanici začala po jedné hodině odpoledne, předcházela sportovní klání v areálu AC Sparta Praha. Týmy dětských domovů se utkaly ve fotbale a přetahované. Pro nejlepší byly připraveny motivační a věcné ceny.

Na festival si do soboty zakoupilo podle organizátorů lístky asi 1000 lidí. Hlavní proud návštěvníků ale pořadatelé čekali odpoledne a na večer. Festival se koná již druhým ročníkem. Loni se prodalo zhruba 3700 lístků. V minulém roce festival finančně podpořil sdružení Múzy dětem, konkrétně projekt Život nanečisto. V jeho rámci se pořádají celoroční workshopy pro mladé lidi v domovech. Lektoři z řad psychologů a herců na nich uvádějí děti do reálných životních situací.

Přečteno: 955x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, KulturaHLAVNÍ ZPRÁVY

Listopad 1989

Monika Duždová: Neuměla bych už žít v nesvobodě a na vše jen kývat hlavou

15.11.2019 20:52
Měla jsem jednadvacet let, tři malé děti a byla jsem už vdaná, když se v listopadu osmdesátém devátém začaly dít věci, kterým jsem v prvních chvílích nerozuměla. Ale podporovala jsem studenty v tom, že chtějí školy pro všechny a domáhají se svých práv a snad jsem v těch chvílích chtěla být s nimi na náměstích. Zvlášť, když televize odvysílala první sestřih událostí ze 16. listopadu, kdy studenti bratislavských vysokých škol k výročí studentstva pochodovali ulicemi Bratislavy až po tehdejší ministerstvo školství, kde před televizními kamerami přednesli své oprávněné požadavky a volali po dialogu, po svobodě, po školství pro všechny a prohlašovali, že nechtějí „reaktory“. O pár dní později už jsme mohli vidět v televizi i živé vstupy a mimořádná vysílání z demonstrací v Praze i ve velkých městech.
 celý článek

Plakát Kotlebových fašistů. Zdroj: Facebook

Dva Kotlebovci vyvěsili plakát s nápisem: „Zatočíme s asociály a politickými zloději: Pošleme je do pracovních táborů!“

14.11.2019 15:02
Slovenskou Lidovou stranu Naše Slovensko (ĽSNS) fašisty Mariana Kotleby opět prošetřuje policie. Dva extremisté z této strany zveřejnili na sociální síti plakát připomínající koncentrační tábor, podpořený nenávistným heslem.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo