romea - logo
18. ledna 2020 (sobota)
svátek má Vladislav
Loading
rozšířené vyhledávaní

Hudební festival podpoří integraci mladých z dětských domovů

Praha, 14.5.2008 21:30, (ROMEA/ČTK)

Projekty integrace mladých lidí, kteří vcházejí do života z dětských domovů, podpoří v sobotu návštěvníci hudebně-sportovního festivalu Out of Home 2008. Na pražský ostrov Štvanice fanoušky naláká například britská kapela Fun-Da-Mental, české skupiny Gipsy.cz, Roe-Deer, Southpaw a Post-It a zpěvačky Lenka Dusilová a Iva Frülingová. Výtěžek organizátoři věnují obecně prospěšné společnosti Rozmarýna, která pracuje s dětskými domovy v Praze a středních Čechách. Akci dnes novinářům představila organizátorka Klára Chábová.

Festival se koná již druhým rokem. Loni podle Chábové podpořil sdružení Múzy dětem, konkrétně projekt Život nanečisto, v rámci nějž se pořádají celoroční workshopy pro mladé lidi v domovech. Lektoři z řad psychologů a herců na nich uvádějí děti do reálných životních situací.

Letos prý prostředky poslouží zejména na zprovoznění kavárny a galerie Rozmar. V nové sociální firmě sdružení Rozmarýna mají najít uplatnění právě mladí lidé, kteří vyrostli v dětských domovech. "Jsme zaměření hlavně na děti, které odcházejí z dětského domova, a snažíme se jim pomoct v začátcích jejich samostatného života," řekla ČTK jedna ze zakladatelek Rozmarýny Simona Bagarová.

Do partnerských dětských domovů docházejí již dva roky a zaměřují se na mladé lidi zhruba tři roky před odchodem z domova. Podle Bagarové v Česku zatím chybí programy následné péče pro plynulý přechod mladých lidí bez podpory rodiny do praktického života. Rozmarýna se snaží propojovat různé organizace a instituce, což má dětem pomoct zorientovat se například při hledání bytu a zaměstnání.

Hudební části festivalu bude předcházet sportovní klání v areálu AC Sparta Praha. Týmy dětských domovů se utkají ve fotbale a přetahované. Vítězům v podvečer zatleskají diváci festivalu. Nejlepší týmy získají motivační a věcné ceny. Jeden z partnerů projektu, armáda, například mladým nabídne workshopy, kde jim představí poslání armády a možnost zaměstnání v profesionální armádě. Na festivalu se vojáci představí i jako kuchaři, postaví tam totiž kopii polní kuchyně z táborů v Iráku a Afghánistánu.

Vedle armády své zaměstnání představí mladým lidem nejen z dětských domovů také herci ze studentského divadelního souboru Disk, kadeřníci a zástupci dalších profesí. Vstupenky lze koupit v předprodeji za 250 korun a na místě za 350 korun.

Program lze najít na www.mimodomov.cz. Na tvorbě webových stránek se podle Chábové podílel mladík z dětského domova v Aši. Dívka z dětského domova v Horním Slavkově pak pomáhá s tiskovou prezentací festivalu.

Přečteno: 1308x
 

Kam dál:

Štítky:  

Kultura, AkceHLAVNÍ ZPRÁVY

Edita Stejskalová a Petr Torák 10. 9. 2018 během zasedání Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (FOTO: František Bikár, Romea.cz)

Občanští členové "romské rady" se neshodují v názoru, zda má Helena Válková zůstat vládní zmocněnkyní pro lidská práva

16.1.2020 22:56
Občanští členové Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (RVZRM) se neshodují v názoru, zda má Helena Válková zůstat ve funkci vládní zmocněnkyně pro lidská práva. Zpravodajský server Romea.cz oslovil všechny občanské členy rady. Z patnácti členů nám svou odpověď zaslalo pouze šest. Dva Válkovou podpořili a čtyři mají s jejím setrváním na postu vládní zmocněnkyně pro lidská práva problém. Další členové "romské" rady se odmítli veřejně vyjádřit, ostatní na naše otázky nereagovali vůbec. Vyjádření jednotlivých členů, které se nám podařilo získat, uvádíme v plném znění.
 celý článek

Protestující na mítinku kotlebovců Zdroj: Michal Truban, Facebook

Na východním Slovensku protestovala stovka Romů proti kotlebovcům

16.1.2020 10:46
Podporovatelé ĽSNS i odpůrci extremismu se ve středu večer setkali v Sabinově. Během předvolebního mítinku strany přišlo nesouhlas s extremismem vyjádřit přibližně 350 Romů z okresu. Přidali se k nim i členové koalice neparlamentních stran PS/Spolu. Mítink, jak i protest se obešel bez incidentů, lidé z obou stran však na sebe vykřikovali.
 celý článek

Hajlující muž 25. 4. 2019 během demonstrace xenofobně-populistického hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury (FOTO: video Alarm)

Muž, který podle verdiktu hajloval na akci SPD, podal dovolání

15.1.2020 16:10
Nejvyšší soud přezkoumá případ Radka Mansfelda, jenž podle pravomocného verdiktu hajloval na loňské demonstraci hnutí SPD. Pražské soudy mu vyměřily půlroční podmínku a peněžitý trest 30.000 korun. Rozhodnutí je pravomocné. K Obvodnímu soudu pro Prahu 1, který případ řešil jako první instance, dorazilo před koncem roku dovolání, zjistila ČTK z justiční databáze.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo