romea - logo
28. června 2022 (úterý)
svátek má Lubomír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Hvězda ČeskoSlovenské SuperStar Jan Bendig se dnes žení!

Praha, 22.5.2011 10:17, (ROMEA)
ilustrační foto

Hvězda SuperStar Jan Bendig se žení. Tak přesně takovou bombastickou zprávu přinesla nedávno bulvární média a právě dnes nastal pro Bendiga den D. Po roce totiž ovládne Prahu na týden romská hudba a tanec. Začíná světový romský festival Khamoro neboli Slunce. A jeho 13. ročník dnes odstartuje od 17 hodin v pražském Mánesu rekonstrukce romské svatby se svatebními zvyky a tradicemi Romů. A právě v roli ženicha se představí zpěvák Jan Bendig, který byl v minulosti jedním z finalistů ČeskoSlovenské SuperStar.

V roli nevěsty se představí osmnáctiletá studentka konzervatoře Aneta Kováčová.

Dnešní rekonstrukci romské svatby připravili pořadatelé spolu s předními českými romisty a etnology. Podle mluvčího festivalu Davida Tišera nečeká na návštěvníky "žádné divadlo, ale nefalšovaná romská svatba". Bude tedy možné si nejen poslechnout muziku východoslovenských Romů a vidět tance, ale také se přímo zapojit do romských svatebních zvyků a tradic. Chybět nebude ani ochutnávka tradičních jídel.

Khamoro pořádá sdružení Slovo 21. Záštitu nad přehlídkou převzali premiér Petr Nečas (ODS) a pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS). Na festivalu by měla vystoupit více než stovka účinkujících. Kromě koncertů romské současné, tradiční i jazzové muziky se návštěvníci mohou těšit i na průvod hudebníků a tanečníků centrem metropole. Program zahrnuje také výstavu, promítání či konferenci o vzdělávání.

KAM DÁL?
Ptali se Davida Tišera jaký bude letošní festival Khamoro
Ženy v poli: Premiéra filmu o třech Romkách, které se představí ve svých životních příbězích
Známe jméno Bendigovy "nevěsty"!

VIDEO
Pozvánka na světový romský festival Khamoro 2011
Jelena Siljadžić v Desetiminutovce Jarmily Balážové

 

ČTK, ryz,
Přečteno: 1902x
 

Kam dál:

Štítky:  

Kultura, Khamoro, 2011HLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo