romea - logo
19. června 2019 (středa)
svátek má Leoš
Loading
rozšířené vyhledávaní

Itálie začala odebírat otisky prstů Romům a jejich dětem

Řím, 4.7.2008 9:25, (ROMEA/ČTK)

Italské úřady začaly snímat otisky prstů desetitisícům Romů žijícím v kočovných táborech po celé zemi - dospělým i dětem. Zároveň odmítly obvinění z rasismu, které zaznělo z úst ochránců lidských práv a mezinárodních organizací. Píše o tom agentura AP.

Ministr vnitra Roberto Marconi tento týden v parlamentu označil takový krok za nutný v rámci boje proti kriminalitě, v zájmu identifikace ilegálních imigrantů a zlepšování života lidí žijících v provizorních, často hygienicky nevyhovujících podmínkách.

"Máme v úmyslu zjistit, kdo žije v romských táborech, kdo má nárok pobývat a žít v lidských podmínkách. Ti, kteří na to právo nemají, budou repatriováni," prohlásil Marconi.

V okolí Říma, Milána a Neapole vyrostlo více než 700 tábořišť obývaných téměř výhradně Romy. Opatření konzervativní vlády premiéra Silvia Berlusconiho, které je součástí tažení proti pouliční zločinnosti, vyprovokovalo vlnu nevole doma i v zahraničí.

Podle ministerstva vnitra budou otisky prstů odebírány jen osobám, které nemají platné italské osobní doklady nebo dokumenty EU.

Přečteno: 1573x
 

Kam dál:

Štítky:  

Zahraniční, Itálie, EUHLAVNÍ ZPRÁVY

Setkání romských studentů Baruvas v Týnci nad Sázavou (květen 2019) (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

videoROMEA spustila kampaň na podporu romských studentů. Zapojit se můžete i vy!

11.6.2019 11:45
ROMEA spustila další fundrasingovou kampaň na podporu romských studentů středních a vyšších odborných škol, tentokrát s názvem Společně to dokážeme. Pětiletý projekt Romský stipendijní program pro studenty SŠ a VOŠ odstartovala ROMEA v ropce 2016. Za tu doby podpořila stipendiem 198 studentů středních a vyšších odborných škol, umožnila studentům zúčastnit se 283 vzdělávacích kurzů, doučování nebo školních exkurzí a uspořádala 9 studentských setkání BARUVAS pro 215 studentů.
 celý článek

Památník v Lidicích. (FOTO: Wikipedia.org)

Před 77 lety vypálili nacisté Lidice. V sobotu proběhne v památníku pietní akt

10.6.2019 15:56
V sobotu 15. června od 10:00 proběhne v Památníku Lidice Pietní vzpomínka k 77. výročí vyhlazení obce Lidice a osady Ležáky. V Ležácích se vzpomínková akce uskuteční v neděli 23. června.
 celý článek

--ilustrační foto--

Několik bitek v Kojetíně, medializuje se pouze ta "romská", starosta píše o "cikánském zlořádu"

10.6.2019 14:37
Na Masarykově náměstí v Kojetíně došlo v pátek 7.června večer k hromadné rvačce dvou skupin lidí. Podle starosty obce Leoše Ptáčka šlo o místní Romy. Zraněni byli dva lidé, došlo k poškození automobilu a střelbě z plynové pistole. Případ policisté vyšetřují jako trestné činy výtržnictví, poškození cizí věci a pokus těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo