romea - logo
9. srpna 2022 (úterý)
svátek má Roman

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Jak Alcator kritizoval nekritičnost Romea.cz

Praha, 3.2.2009 14:52, (ROMEA)

Příspěvek Alcatora mě nenechal chladným z mnoha důvodů. Tím základním je, ale skutečnost absence odvahy se pod své vyjádření podepsat. Nesdílím názor, že by server Romea byl nekritický. Romea.cz zveřejňuje a přejímá řadu článků, které jsou k Romům kritické, často i neobjektivní a ze kterých stereotypy jen čiší. Připadá mi, že Alcator četl jiné články než já. Serveru Romea navíc přisuzuje pozici a rozměr, který, dle mého soudu, nemá a osobně se domnívám, že o to by ani usilovat neměl. Je to prostě informační server, který zveřejňuje řadu článků a stanovisek. To samozřejmě není málo, protože kdybychom se měli spoléhat na obecně známé servery, které ve své náplní mají zejména informační náplň mnoho o tom, co se děje nebo neděje v této oblasti bychom nevěděli. Alcatore, napiš článek o tom jak jsou objektivní velké informační servery. Jak je jejich zpravodajství objektivní.

NEPŘEHLÉDNĚTE
Server Romea.cz je příliš nekritický ke všemu romskému

Nejsem sice žádný expert v oblasti komunikace, takže objektivně vyrovnanost informování o tom či onom nejsem kompetentní posoudit a myslím, si že řada kritiků také ne. Mě osobně se některé věci zveřejňované na tomto serveru také nelíbí, ale respektuji to. Dokonce si myslím, že příspěvek Alcatora, protože jej nepodepsal by zveřejněný být neměl. Ale dokazuje to, že server Romea prostor pro kritiku dává. Nevím proč by měla Romea nebo dokonce já bych měl napsat, že Romové spáchali takový nebo onaký čin. Dělají to jiná média daleko masověji než server Romea a podle mého osobního názoru je to stereotypní a neetické.

To že nejsou všichni Romové stejní víme už snad všichni. To že pracují, studují, dělají nepořádek... a jiní ne snad také. To že to však někteří dělají, ale přece nesmí být důvodem pro porušování lidských práv a jiných zákonů. Ti Romové, kteří svým jednání porušují zákon, nechť jsou v souladu se zákonem potrestáni. Samozřejmě toto platí i pro ostatní lidi. To že se to neděje, ale není vinou Romů! Probuďte se! Co po tomto serveru chcete. Alcator píše, že se hlavně dočte o tom, jak DS nebo NS spáchá to či ono. To je správně. Protože jednání a chování členů a sympatizantů těchto seskupení útočí na základní lidská práva (ústavní pořádek) na to co více než před 50 lety svět odsoudil. Je důležité takové věci monitorovat.

KAM DÁL?
Server Romea.cz je příliš nekritický ke všemu romskému

Přečteno: 1571x
 

Kam dál:

Štítky:  

KomentářHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo