romea - logo
18. ledna 2022 (úterý)
svátek má Vladislav

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Jak snadno se dá manipulovat veřejným míněním, když jde o Romy

Litvínov/Janov, 26.9.2008 10:28, (http://banga.blog.idnes.cz)

Vážně, je to tak jednoduché… stačí uveřejnit několik článků v černé kronice, stačí přidat ilustrační obrázek a hnedka je to jasné, zase ti cikáni!!! Stačí říct „je možné, že to byli Romové“…. je to zase jasné, cikáni!! Ono stačí cokoliv a je to jasné… stačí se podívat pod každý článek v černé kronice, jako první jsou téměř vždy označeni Romové… co na tom, že později vyjde najevo fakt, že to byl někdo úplně jiný, tady je předem jasno ne?

Stejné to je v případě krádeže kabelů na hlavním nádraží. Každému je ihned jasné, kdo to byl….cikáni. Ale jak jen na to lidé přišli? Viděl je snad někdo u toho? Byli snad krádeži svědci přítomni, že mohou s takovou jistotou říct, kdo to byl? Někteří zašli ještě dál a byli dokonce i konkrétní….ano přátelé, pachatelem byli podle vyjádření zřejmě pomatených vlast-rasistů sourozenci Ivana Veselého, JUDr. Emila Ščuky a nakonec sourozenci moji, z textu mi není jasné, kdo že vlastně krádež spáchal.

Vlast-rasisti mají jasno, prostě to byli cikáni. Byl bych rád, kdyby našli odvahu mi veřejně vysvětlit, jak na to přišli, ale na to asi nemají čas, případně dostatek argumentů. Jedná se totiž o to, co dělá v místním prostředí spousty lidí, vynáší soudy, aniž by znali fakta. Nikdo je nezná, krom pachatelů samotných. Ono je totiž vlastně jedno kdo to byl, spíše se jedná o to, že ukazováním na lidi bez jakýchkoliv důkazů není nic jiného, než účelová manipulace s veřejným míněním, které se bohužel dopouští i spousty novinářů, jen doufám, že nevědomky.

Podobné je to s lokalitami, kde Romové žijí. Mezi lidmi koluje spousty fám o tom, jaká jsou ghetta, kde Romové dělají jen bordel, kradou, loupí, vraždí a prohrávají sociální dávky na automatech.

Neříkám, že někde to tak není, nebyl jsem všude a určitě ani nebudu. Pokud je jasné, kdo stojí za nějakým průserem, neváhám vystřelit do vlastních řad, snažím se být objektivní. Pokud ale přijedu na místo a vidím něco, co je diametrálně odlišné od toho, co vyprávějí legendy, musím se pozastavit nad tím, kdo a proč presentuje některé lokality jako jednu velkou skládku, dokonce tam posílají hlídky na ochranu většinové veřejnosti.

Řeč je o části Litvínova-Janov. Nedalo mi to a vyjel jsem se s několika přáteli-novináři na místo podívat. Sledoval jsem hrůzostrašné komentáře vlast-rasistů, koukal na blogy, internet, noviny i televizi. Koneckonců, objevila se tam i ministryně.. .., tak proč se tam nezajet podívat.

Do Litvínova jsme přijeli, poseděli chvilku u přátel (tímto je zdravím)a vyrazili na obchůzku do ghetta. Hledal jsem zdemolované domy, vypálená auta a bandu Romů, postávajících v hloučku okolo. Neviděl jsem nic.. ani nábytek, povalující se kolem popelnic, ani bordel, ani násilí… pravda, byl jsem tam jenom jeden den, ale pro mne je podstatné to, co zrovna vidím. Ano, viděl jsem desítky, stovky Romů… ale před barákem s dětmi, chodících po sídlišti, nakupujících v obchodě… prostě normálně fungujících kolem svého bydliště, inu…vaše ženy nechodí ven s dětmi? Neviděl jsem luxusní čtvrť, ale viděl jsem normální sídliště, kde žije hodně romských rodin. Asi bych to pochopil víc, kdybych tam by déle, takhle mohu popsat jen to, co jsem viděl v jeden den.

Povídal jsem si s místními, tak říkajíc jsem zpovídal obě dvě strany. Ptal jsem se i na ony hlídky vlast-rasistů, ale většinou o nich nikdo ani nevěděl, dokonce ani část většinového obyvatelstva, až na dva lidi, které jsem potkal v horní části sídliště.

Tak nevím, kde tito lidé berou informace..že by to bylo focením lidí z uctivé vzdálenosti, například při vycházení z domu? Ono totiž lidé, kteří tyto fotky komentují asi z domu nevycházejí po svých, ale skáčou z okna, případně na deštníku ze střechy, jinak by totiž tyto fotky nepublikovali u článků, popisující hrůzy a děsy z Litvínova.

Takto se dá totiž manipulovat s veřejným míněním a věřte mi, je to snadné.

PS: Na parkovišti jsem po celou dobu mého pobytu v Litvínově-Janově zapomněl zamknout auto. A přesto že je to tak strašné ghetto mi z mého Focusu nezmizelo ani rádio, ani navigace ba dokonce ani kinder čokoláda, kterou jsem nechal na zadních sedačkách.

Na závěr pár fotografií z Janova, omlouvám se za kvalitu, ale na místě mi klekl fotoaparát, proto jsem fotografie pořídil mobilem.


Sledujte zejména nebezpečně vyhlížející lidi na lavičce, co asi chystají?


Ani tato matka není v pořádku, neb útočí na lidi gestikulací,
ozbrojena navíc psem-zabijákem.


Bez komentáře

KAM DÁL
BLOG autora na iDNES.cz

Přečteno: 1699x
 

Kam dál:

Štítky:  

KomentářHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo