romea - logo
29. října 2020 (čtvrtek)
svátek má Silvie

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Jana Hejkrlíková: Pravda a láska zvítězí!

Praha, 19.12.2011 12:47, (ROMEA)
ilustrační foto

Jak málo lidí pochopilo a chápe tuto jednoduchou větu s hlubokým filosofickým významem. Václav Havel se touto filosofií řídil, a proto vnímal každou lidskou bytost jako člověka. Nehleděl na rozdíly náboženství, etnickou či národnostní příslušnost, míru vzdělání a už vůbec na materiální zázemí. Neřídil se předsudky. Hledal pravdu.

Hledat pravdu je náročné, těžké a nepopulární. Což ostatně dokazuje životopis Václava Havla. Je mnohem jednodušší nevybočovat z davu, řídit se hesly, polopravdami a lží. Hlavně, když nemá člověk problém a dokonce z toho může mít i svůj užitek.

Václav Havel předběhl dobu. Jeho úcta k člověku byla zneužita i po revoluci těmi, kdo se mu zpočátku vetřeli do přízně a pak se mu posmívali jako pravdoláskaři.

Každý společenský tvor ve svém životě potřebuje opravdovou lásku a úctu. Penězi ani společenským postavením si ji nekoupí. To zjistí, stane-li před okamžikem jediné a nezpochybnitelné pravdy jako Václav Havel 18.12.2011.

Jen málo lidí na světě v současné době dosáhlo takových morálních rozměrů jako první český president Václav Havel. Naplnil Ježíšovu myšlenku: Máš-li být první, musíš být v poslední řadě.

Má velká úcta k němu plyne mimo jiné proto, že nikdy nedostal nemoc z moci! Přeji mu na jeho cestě k Bohu světlo a lásku, kterou mu projevuje téměř celý svět. Rodině a blízkým přátelům Václava Havla, sílu a dostatek energie v této těžké chvíli.

Jana Hejkrlíková
Přečteno: 881x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Komentář, Zemřel Václav Havel, Václav HavelHLAVNÍ ZPRÁVY

Jozef Kmeťo

videoNa onemocnění COVID-19 zemřel romský bloger Jozef Kmeťo. Těsně před smrtí natočil video, kde před nemocí varuje a vyzývá k nošení roušek

26.10.2020 14:24
Dnes odpoledne podlehl nemoci COVID-19 bloger Jozef Kmeťo. Informaci serveru Romea.cz potvrdila jeho manželka. Kmeťo těsně před smrtí natočil video, kde všechny varuje před zlehčováním nemoci a vyzývá je k nošení roušek.
 celý článek

Richard Adam, Jitka Votavová, Terezie Ondičová, Nikola Kokyová, Michael Miko

videoMladé osobnosti: Držte se, nevěřte všemu, co čtete, a chraňte své rodiny

26.10.2020 12:10
Známé osobnosti z romského a proromského prostředí vyzvaly prostřednictvím ROMEA TV k dodržování protiepidemických opatření. Vyzývají Romy, aby nosili roušky na nutných místech, nescházeli se a nezlehčovali situaci šířením dezinformačních zpráv na sociálních sítích.
 celý článek

David Tišer a papež František (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec, Pixabay, koláž Romea.cz)

Papež podpořil registrovaná partnerství homosexuálů. Je to pozitivní krok ke změně, okomentoval vyjádření David Tišer

23.10.2020 12:06
Papež František poprvé veřejně podpořil zákony, které umožňují homosexuálům vstoupit do registrovaného partnerství. Papež to uvedl v biografickém dokumentárním filmu Francesco rusko-amerického režiséra Jevgenije Afinejevského, který byl dnes představen na filmovém festivalu v Římě. Je to vůbec poprvé, co se hlava katolické církve vyjádřila ve prospěch civilních sňatků pro homosexuály. Vatikán na vyjádření papeže ve filmu zatím nereagoval. Jako pozitivní krok vyjádření papeže označil David Tišer, romský LGBT aktivista a ředitel společnosti ARA ART.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo