romea - logo
18. ledna 2022 (úterý)
svátek má Vladislav

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Janáčková prohrála, novinář z Reflexu sní její sirky

ROMEA, 23.10.2010 18:37, (Ostrava/Praha)

Senátorem za obvod Ostrava-město bude starosta Slezské Ostravy Antonín Maštalíř (ČSSD). Ve druhém kole porazil kontroverzní starostku a dosavadní senátorku Lianu Janáčkovou (bezpartijní za hnutí Nezávislí). Druhého kola senátních voleb se v obvodě zúčastnilo 22,89 procenta voličů. Tento výsledek má nepříjemné důsledky i pro novináře Marka Stoniše z Reflexu. Ten ve svém předvolebním článku uvedl, že když Janáčková prohraje, sní její sirky z volebního letáku.

Maštalíř získal ve druhém kole 53,03 procenta hlasů (12.091). Lianu Janáčkovou podpořilo 46,96 procenta voličů (10.707 hlasů).

Vítěz ostravského klání Antonín Maštalíř věděl, že jej čeká těsný souboj. "Čekal jsem, že to bude, jak se říká o prsa jedné české zpěvačky. Čekal jsem vyrovnaný souboj," řekl ČTK krátce po svém zvolení do Senátu starosta ostravského obvodu Slezská Ostrava.

Lianu Janáčkovou (56) po prvním kole voleb podpořil předseda ODS Petr Nečas. Podle něj by byla v horní komoře lepší alternativou než sociální demokrat. Jeho slova vyvolala nevoli u části ostravských členů ODS. Na kontroverzní kampaň Liany Janáčkové se sirkami upozornil ve své glose server Romea.cz.

"Mrzí mě to. Nebýt té aféry kolem letáků a sirek, neprohrála bych. Cítila jsem, že podpora lidí je veliká, proč nakonec nešli volit, nevím. Voliči ČSSD jsou asi více disciplinovaní," uvedla podle serveru iDNES.cz Janáčková. "Rozhodně jsem nechtěla tímto krokem podněcovat jakkoli motivované útoky, popřípadě rasové a žhářské,“ uvedla pro Radiožurnál. "Ostravská ODS veřejně podpořila pana Maštalíře a ten následně vyhrál právě díky této podpoře,“ dodala Janáčková.

Nepříjemné důsledky přinesla prohra Liany Janáčkové i novináři Marku Stonišovi z Reflexu, který se ve své předvolebním článku mýlil a uvedl: "Sním zápalky Liany Janáčkové, pokud se tato mně celkem nesympatická paní nedostane z druhého kola do senátního křesla. Její odpůrci totiž nemohli pro její zvolení rozpoutáním „zápalkové aféry“ udělat více."

Janáčková zasedala v Senátu od roku 2004, kdy byla zvolena za hnutí Nezávislí. Byla členkou ODS (1992 až 2004), počátkem roku 2009 vstoupila do nové Strany svobodných občanů. V únoru byla zvolena místopředsedkyní strany, v dubnu však rezignovala a v červnu ze strany vystoupila.

KAM DÁL?
Janáčková v Senátu končí, porazil jí Maštalíř. Vládní koalice ztrácí v horní komoře většinu
Janáčková se brání. Ukázkou reklamních předmětů jiných stran
Nečas kvůli Janáčkové kličkuje. Napřed se jí zastal, teď se od ní distancuje
Janáčková a kampaň se sirkami

ČTK, ryz, , iDNES.cz, Radiožurnál, Reflex
Přečteno: 1521x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Volby, Liana JanáčkováHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo