romea - logo
6. dubna 2020 (pondělí)
svátek má Vendula
Loading
rozšířené vyhledávaní

Janáčková prohrála, novinář z Reflexu sní její sirky

ROMEA, 23.10.2010 18:37, (Ostrava/Praha)

Senátorem za obvod Ostrava-město bude starosta Slezské Ostravy Antonín Maštalíř (ČSSD). Ve druhém kole porazil kontroverzní starostku a dosavadní senátorku Lianu Janáčkovou (bezpartijní za hnutí Nezávislí). Druhého kola senátních voleb se v obvodě zúčastnilo 22,89 procenta voličů. Tento výsledek má nepříjemné důsledky i pro novináře Marka Stoniše z Reflexu. Ten ve svém předvolebním článku uvedl, že když Janáčková prohraje, sní její sirky z volebního letáku.

Maštalíř získal ve druhém kole 53,03 procenta hlasů (12.091). Lianu Janáčkovou podpořilo 46,96 procenta voličů (10.707 hlasů).

Vítěz ostravského klání Antonín Maštalíř věděl, že jej čeká těsný souboj. "Čekal jsem, že to bude, jak se říká o prsa jedné české zpěvačky. Čekal jsem vyrovnaný souboj," řekl ČTK krátce po svém zvolení do Senátu starosta ostravského obvodu Slezská Ostrava.

Lianu Janáčkovou (56) po prvním kole voleb podpořil předseda ODS Petr Nečas. Podle něj by byla v horní komoře lepší alternativou než sociální demokrat. Jeho slova vyvolala nevoli u části ostravských členů ODS. Na kontroverzní kampaň Liany Janáčkové se sirkami upozornil ve své glose server Romea.cz.

"Mrzí mě to. Nebýt té aféry kolem letáků a sirek, neprohrála bych. Cítila jsem, že podpora lidí je veliká, proč nakonec nešli volit, nevím. Voliči ČSSD jsou asi více disciplinovaní," uvedla podle serveru iDNES.cz Janáčková. "Rozhodně jsem nechtěla tímto krokem podněcovat jakkoli motivované útoky, popřípadě rasové a žhářské,“ uvedla pro Radiožurnál. "Ostravská ODS veřejně podpořila pana Maštalíře a ten následně vyhrál právě díky této podpoře,“ dodala Janáčková.

Nepříjemné důsledky přinesla prohra Liany Janáčkové i novináři Marku Stonišovi z Reflexu, který se ve své předvolebním článku mýlil a uvedl: "Sním zápalky Liany Janáčkové, pokud se tato mně celkem nesympatická paní nedostane z druhého kola do senátního křesla. Její odpůrci totiž nemohli pro její zvolení rozpoutáním „zápalkové aféry“ udělat více."

Janáčková zasedala v Senátu od roku 2004, kdy byla zvolena za hnutí Nezávislí. Byla členkou ODS (1992 až 2004), počátkem roku 2009 vstoupila do nové Strany svobodných občanů. V únoru byla zvolena místopředsedkyní strany, v dubnu však rezignovala a v červnu ze strany vystoupila.

KAM DÁL?
Janáčková v Senátu končí, porazil jí Maštalíř. Vládní koalice ztrácí v horní komoře většinu
Janáčková se brání. Ukázkou reklamních předmětů jiných stran
Nečas kvůli Janáčkové kličkuje. Napřed se jí zastal, teď se od ní distancuje
Janáčková a kampaň se sirkami

ČTK, ryz, , iDNES.cz, Radiožurnál, Reflex
Přečteno: 1489x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Volby, Liana JanáčkováHLAVNÍ ZPRÁVY

Nikola Taragoš, programový ředitel Romodrom, o.p.s. v rozhovoru pro ROMEA TV.

videoNikola Taragoš: Snažíme se zabránit zhoršení situace našich klientů, dodáváme jim ochranné pomůcky i základní potraviny

1.4.2020 12:00
Dalším hostem v sérii rozhovorů s osobnostmi, kteří aktivně pomáhají v době nouzového stavu je programový ředitel organizace Romodrom.
 celý článek

Tisková konference k zvládnutí onemocnění COVID-19 v romských lokalitách na Slovensku

videoSlovensko bude testovat Romy v osadách. Nakažení Romové by pak mohli být izolováni ve státních zařízeních

1.4.2020 15:50
Od pátku se na Slovensku spustí testování na onemocnění COVID-19 ve 33 romských osadách. Matovič na tiskové konferenci společně s Peterem Pollákem a novou zmocněnkyní pro romské komunity Andreou Bučkovou představil plán boje s konoravirem v romských lokalitách. Odběry, na které dohlédnou vojáci, budou probíhat od 3. do 9. dubna. O den později, 10. dubna, by už měly být známy výsledky. "To, že jde armáda do osad není demonstrace síly," tvrdí premiér Igor Matovič. Vojenští lékaři podle něj budou s testy pomáhat proto, aby testování nezatížilo civilní zdravotníky. Premiér Igor Matovič chce nakažené Romy z osad umístit do státních zařízení.
 celý článek

V pátek 17. 2. 2017 jednala Rada vlády pro záležitosti romské menšiny poprvé pod vedením ministra pro lidská práva Jana Chvojky (FOTO: Úřad vlády ČR)

Úřad vlády vyzývá k nominaci nových členů do Rady vlády pro záležitosti romské komunity

1.4.2020 11:05
Úřad vlády vyzývá na stránkách kabinetu k nominaci nových členek a členů do Rady vlády pro záležitosti romské menšiny. Rada má v současné době 29 členek a členů, z toho 16 zástupkyň a zástupců státní správy a 13 občanských členek a členů zejména z řad Romů - tři tedy chybí.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo