romea - logo
22. ledna 2022 (sobota)
svátek má Slavomír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Janáčková se zastala Jezerského, který chtěl vystřílet Romy

Ostrava, 14.8.2010 19:32, (ROMEA)

Podle senátorky a starostky Mariánských Hor a Hulvák Liany Janáčkové stojí za kritikou kandidatury Jiřího Jezerského v jednom z ostravských obvodů místní buňka ODS.  "Je to průhledné a naivní, jak chtěli diskvalifikovat konkurenční TOP 09. Na mě si netroufnou," tvrdí podle on-line deník TÝDEN.CZ sebevědomě Janáčková. O kandidatuře Jezerského, který chtěl Romy z Bedřišky vystřílet, informoval server Romea.cz Kumar Viswanathan.

"ODS? Ne, je to moje osobní iniciativa. Snažím se být nestranný, a kdyby podobné výroky pronesl člen ODS, upozorňoval bych na něj úplně stejně," oponuje podle serveru Viswanathan.

Janáčková i Jezerský byli dříve členy ODS, ze strany vystoupili před šesti lety. Janáčková pak byla krátce ve Straně svobodných občanů, nyní kandiduje za Nezávislé. Senátorka svého bývalého stranického kolegu brání a dokonce mluví o dokonce mluví o soudu. "Kolega byl osvobozen dvěma soudy. Nevím, kdo si může dovolit zpochybňovat jeho nevinu. Nedivila bych se, pokud by se bránil soudní cestou," řekla pro on-line deník TÝDEN.CZ Janáčková.

"Kandidovat a být zvolen je moje ústavní právo," uvedl pro on-line deník TÝDEN.CZ severomoravský politik, který si nemyslí, že by ho dřívější kauza jakkoliv diskvalifikovala.

Podle policie rasistické výroky pronesli oba politici na veřejném jednání bytového odboru 15. 8. 2006, na kterém byly probírány stížnosti k sestěhovávání ostravských Romů. Zvukovou nahrávku jako první zveřejnil server Romea.cz. Janáčková s tehdejším místostarostou Jezerským při něm obhajovali segregační politiku radnice, která má za cíl koncentrovat Romy v kolonii zvané Bedřiška. Výroky Jezerské i Janáčkové vyšetřovala policie a došla k závěru, že jsou rasistické. Janáčkovou ochránila před dalším stíháním senátorská imunita. Jezerského ostravský soud zprostil obžaloby.

"Vystavte mi potvrzení, že mohu mít střelnou zbraň a že mi dáváte svolení, abych to vystřílel, a já to půjdu udělat," prohlásil tehdy Jezerský. Janáčková pronesla: "Nesouhlasím s jakoukoli integrací, bohužel jsem rasistka, nesouhlasím s integrací cigánů. Bohužel, vybrali jsme Bedřišku, takže tam budou. S vysokým plotem, s elektrikou, mně je to jedno."

Liana Janáčková, letenky a domnožování

Liana Janáčková a dynamit na Romy

Liana Janáčková o Romech

Jiří Jezerský o Romech

KAM DÁL?
Chtěl vystřílet Romy na Bedřišce, nyní je lídrem TOP 09 v Ostravě
Říkat, že chcete vystřílet Romy, není podle soudkyně Bochňákové trestný čin
AUDIO - Senátorka: „…budou tam, klidně s vysokým plotem, elektrikou, mně je to jedno…“

ryz, TÝDEN.CZ
Přečteno: 1425x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Liana Janáčková, RasismusHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo