romea - logo
26. května 2022 (čtvrtek)
svátek má Filip

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Je mi z vás na blití, paní senátorko

Praha, 19.7.2007 10:43, (Převzato: Aktuálně.cz)

Liana Janáčková je svérázná žena (na akcích ODS tančila odvážně na stole), byla ještě svéráznější starostka (vzpomínáte, že měla být stíhána za finanční pochybení na radnici?) a dva a půl roku je dost svéráznou senátorkou.

Když se vymkla svou svéráznou politikou pro menšiny (kupování jednosměrných letenek Romům a stavění ukazatelů do Kanady před radnicí) a velmi spornými ekonomickými činy na radnici (pokud se nepletu, tak ji Senát nevydal trestnímu stíhání!) dokonce i místní organizaci ODS, kandidovala do Senátu jako „nezávislá“ (čti nečlenka strany). Od té doby se, spolu s některými dalšími členy senátního klubu SNK (není identický s politickou stranou SNK Evropští demokraté), v hlasování často držela názoru ODS.

Zveřejněním nahrávky s jejími výroky o Romech bylo pouze nahlas vyřčeno to, co o senátorce Janáčkové všichni vědí. Je to rasistka, která co o Romech říká, také tak myslí, a která je navíc na svou razanci pyšná. Mýlí se tedy Miloš Čermák v LN (více zde...), který Lianu Janáčkovou hájí s tím, že jí sice uklouzlo méně korektní vyjádření, ale že by měla být souzena za své činy a ne za svá slova. Skutečnost je přece jednoznačná – místopředsedkyně výboru „také“ pro lidská práva se vyjádřila tak, že v civilizované zemi by již nebyla nejen ve vedení výboru, ale zřejmě ani v parlamentu. Neunesla by totiž opovržení kolegů a vyloučení z běžného života senátu. My ovšem žijeme v Česku, takže po čunkovsku stačí jen „vydržať“ soudruzi.

Osobně doufám, že s Lianou Janáčkovou přeruší většina senátorů kontakty a bude ji v denním kontaktu ignorovat…

V tomto očekávání mne bohužel mne velmi zklamal postoj kolektivu senátorce nejbližšího – klubu SNK. Ten se ostatně již po volbách 2006 mohl spojit s Klubem otevřené demokracie a stát se tak druhým nejsilnějším klubem, vyvažujícím v pravém středu politiku senátorů za ODS. Místo toho tento klub praktikuje nečitelnou a kluzkou politiku dost málo srozumitelnou pro voliče. Předseda klubu Josef Novotný měl až dosud mé sympatie, také díky svému boji proti expandujícím hernám, automatům, herním konzolím a gamblerství obecně, jako sociopatologickému jevu, stejně jako Jana Juřenčáková ze Zlínska, neohroženě vystupující za změnu zákona o rozpočtovém určení daní pro malé obce. Nechápu ani senátory Zosera a Domšovou, bývalé starosty a slušné občany. Proč se klub SNK ostře nedistancoval od Liany Janáčkové, místo trapných řečí o studiu místa činu a dalších aktérů oné diskuse? Nevím, a je mi z jejich chování na blití...

CELÝ ČLÁNEK ZDE.

Jan Kasl
Přečteno: 997x
 

Kam dál:

Štítky:  

Komentář, Liana JanáčkováHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo