romea - logo
27. ledna 2022 (čtvrtek)
svátek má Ingrid

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Jiří Šulc ví co znamená slovo Gádžo, vedení ODS zasahovat nehodlá

Praha, 1.10.2008 17:37, (ROMEA)

Vedení ODS nehodlá zasahovat do krajské volební kampaně Jiřího Šulce. Celá řada Romů označila kampaň jako protiromskou. Podle oficiálního stanoviska ODS nevede ODS jednotnou volební kampaň a proto není možné z centra jakkoli zasahovat do způsobu prezentace jednotlivých kandidátů, pokud neporušují zákon.

"Kampaň hejtmana Šulce odráží palčivý problém kraje a kritérium neporušení zákona zcela jistě splňuje," uvedl pro server Romea.cz vedoucí mediální sekce ODS Milan Bouška.

Hejtman Ústeckého kraje Jiří Šulc odpověděl na několik otázek serveru Romea.cz.

Víte, co znamená slovo gádžo?
Vím dobře, co lidé, kteří toto slovo aktivně používají, jím označují, nebo spíše koho jím označují.

Na svém volebním plakátu jste použil nápis ze sídliště Janov. Vyšetřovala policie okolnosti vzniku tohoto nápisu? Myslíte si, že nápis napsali Romové?
Z mého pohledu není podstatné, kdo nápis napsal. Podstatný je pro mě vzkaz, který nápis dává v obecné rovině, a to: Vy, kteří poctivě pracujete, pracujte ještě víc, ať se my, kteří nepracujeme, máme líp.“ To je pro mě rozhodující informace a rozhodně se s ní nemohu smířit a přejít ji bez povšimnutí.
Nemám informaci, zda policie začala pátrat po autorovi textu. Obraťte se prosím přímo na Policii ČR.

Tvrdíte, že hlavním účelem vaší kampaně je boj proti zneužívání dávek. Co nazýváte pojmem „zneužívání sociálních dávek“?
Zneužití dávek má řadu podob. Mně jde především o to, aby se z dávek nenakupovaly cigarety, alkohol, drogy či nebyly utraceny v hernách. Věřím, že zavedení výplaty dávek přes čipové karty povedu skutečně k tomu, že se z dávek bude nakupovat jídlo, ošacení, školní pomůcky a hygienické prostředky.

Myslíte si, že sociální dávky „zneužívají“ Romové?
Zneužívání dávek nemá nic společného s žádnou národností či etnikem. Zneužívání dávek je spojeno s pokřivenou životní filozofií, že na mě bude někdo pracovat a já budu dostávat peníze bez práce a jen si užívat. Pokud současný systém takový přístup k životu umožňuje, je potřeba jej změnit – větší motivací k práci, zlepšením kontroly, komu jsou dávky vypláceny, a zamezením zneužití dávek na něco jiného, než na co jsou určeny.

Podle vašeho vyjádření pro Ústecký deník bylo v Ústeckém kraji vyplaceno 1-3 miliardy Kč sociálních dávek neoprávněně. Kdo tyto dávky vyplatil?
Konkrétní druh dávky vyplácí příslušný úřad. Moje osobní zkušenost s příjemci dávek potvrzuje, že tento údaj rozhodně není přehnaný.

FOTO: http://www.jirisulc.cz

KAM DÁL
Romové většinou odsuzují protiromskou kampaň ústecké ODS
Ústecká ODS představila protiromskou kampaň
Protiromskou kampaň v Ústeckém kraji vede ODS
Populistická kampaň ODS

Provokace proti Romům v Ústí nad Labem

KOMENTÁŘE
Romové jako cesta k politické moci?
Populistická kampaň ODS

Tak makejte, gádžové

Přečteno: 1493x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Volby, 2008HLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo