romea - logo
6. prosince 2021 (pondělí)
svátek má Mikuláš

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Kapsáři a video. I takový je pohled na věc...

Praha, 23.7.2008 19:08, (http://banga.blog.idnes.cz)

Stalo se mi to nedávno. Jel jsem metrem z Dejvické, u dveří tlačenice, ostatně jako pokaždé ve špičce. Dva cizinci hovořící u dveří, pěkně nahlas, aby je každý slyšel. Ukončete výstup a nástup, dveře se zavírají.. ozve se z reproduktoru. Stál jsem mezi maminkami s kočárky, malá holčina se na mne akorát z kočárku smála a koukala mi na vlasy. Najednou proběhla silnější romka, zavadila o cizince a….. ? Peněženka spadla na zem, nestihla to a než se stihlo cokoliv udělat, zavřely se dveře a metro se zase rozjelo dál…

Hlavy cestujících se otočily na mne. Připadal jsem si jako spolupachatel, ačkoliv jsem vůbec neměl tušení, kdo to byl. Na nejbližším přestupu jsem zaplať pán bůh přestupoval, tak jsem to nemusel trpět dlouho, ale nikomu bych to tedy nepřál.

Celou dobu jsem poslouchal jenom něco jako „cikáni píp píp píp, černý huby píp píp píp, postřílet píp píp“. Vlastně jsem vnitřně nadával taky i když ne takhle ostře. Když jsem o chlup později volal Petře, bylo to asi něco podobného, jen jsem používal termín jako degešská píp píp píp.

Podobně jsem se cítíl, když jsem koukal na video, uveřejněném dneska na idnes.cz. Lituji toho, že na videu nebylo vidět, že by naběhli policajti a ty štětky, okrádající cizince, či kdo to byl, pozavírali.

Tohle je totiž přátelé úplně na pytel. Člověk se snaží, dlouhodobě pracuje na tom, aby se na Romy koukalo jinak, než na nějaké zloděje, pasáky, parazity a hele ho, jedno video a jsme tam, kde jsme byli.. v prdeli. A pročpak?

No protože degešky bůhví odkud, prostě musí čórovat. Boha mariu, prostě nechápu, proč se pokaždé musí najít nějakej degeš, co udělá ostudu všem ostatním. Protože co si řekne gádžo sedící u monitoru, koukajíc na video? Cikáni prašiví zase kradou… co je v diskusích? No přesně tohle… I takhle vzniká rasismus a proč? Tentokrát proto, že na tom videu prostě romale kradou, Olašky, rumungre.. z Rumunska, Slovenska.. je to jedno, gádžo to stejně nepozná, vidí jenom cikány co kradou.

Zasloužily by pouta, soud a povinně dělat VPP, uklízet v parku, alespoň se naučí živit se poctivě a to nejen za tu krádež, ale taky za to, že díky takovým, jako jsou na tom videu, jsou romale v jednom pytli.

PS: Pro romsky hovořící...
Kavka dilines tecorel a mek pes temukel tenatocinel, kavka kerel ca nekbareder dilino manus, kilavo nemehlos.

KAM DÁL
BLOG autora na iDNES.cz

Přečteno: 1633x
 

Kam dál:

Štítky:  

Komentář, KriminalitaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo