romea - logo
31. března 2020 (úterý)
svátek má Kvido
Loading
rozšířené vyhledávaní

Ker vareso (udělej něco)

Děčín, 11.12.2009 22:19, (http://drahomirradekhorvath.blog.idnes.cz)

Došel jsem k závěru, že příliš dlouho ve svých blozích a internetových diskuzích dávám na odiv svůj intelekt, integritu ve společnosti a přemoudřelé náhledy na situace. Jenže nemyslím, že bych nějak podstatně přispíval ke změně image mého národa zde v této NAŠÍ zemi. Nejsme oblíbení ve společnosti a důvody nejsou rasové, nýbrž sociálně-morální. Etnický Čech není rasista v pravém slova smyslu, avšak Romové mu nesedí z mnoha důvodů. Po zralé úvaze jsem se rozhodl učinit krok, o kterém si myslím, že bude mít nějaký pozitivní výsledek, jelikož osvěta a přístup k informacím jsou prostředky ke zlepšení situace.

>>> ČTĚTE ČLÁNEK NA BLOGU AUTORA NA IDNES.cz

NAVŠTIVTE http://decinromove.webnode.cz/

Vytvořil, založil a osobně aktualizuji první, ryze romský web v našem regionu. Tento informačně-osvětový web je zaměřený nikoliv na Romy obecně, ale na jisté sociální skupiny mích soukmenovců. Případné kritiky ujišťuji, že sociální skupina spoluobčanů není striktně definovaná etnickou příslušností, nebo národností, ale jen a pouze soc. postavením. Jestliže je těchto lidí rekrutujících se z romské minority více, tak budiž. Web je tím pádem pro Romy, ale nikoliv striktně a pouze pro ně ...Logicky vzato ti, kteří nedluží a řádně platí nemají potřebu vstřebávat informace o tom, kde a jak požádat o vytvoření splátkového kalendáře. Např. moje maminka těžko využije služeb terénního pracovníka, ale je spousta těch, kterým kontakt na TP přijde vhod.

Zpočátku jsem to chtěl, tak nějak prvoplánově, pojmout jako web o Romech nikoliv pro Romy. O Romech integrovaných, emancipovaných, koexistujících s majoritou bez problémů atd. Prostě, "nehažte nás do jednoho pytle" atp. Jenže takový web by nebylo možno nikam dále posunout. Navzdory záslužné činnosti a mnohočetnému poplácání po zádech bych nebyl náležitě spokojený. Takže o co mi jde? Rád bych, aby to fungovalo jako zdroj informací o tradiční kultuře a historii, jelikož to tradiční romské je v úpadku a aspekty chování přejaté odjinud jsou veskrze amorální......Dále ukázat způsoby řešení neutěšené životní situace a předložit alternativu k exodu do ciziny. Od problémů se neutíká, problémům se čelí a tyto se řeší. Ne vždy je to snadné, ale cesta z maléru většinou existuje. Dále otevřít diskusní fórum pro Romy z regiony, ve kterém by si mohli vyměňovat zkušenosti při řešení konkrétních situací a vkládat odkazy a kontakty. Nejsem všeuměl a tak musím čerpat z různých zdrojů a nabídek služeb, pochopitelně. Striktně se vymezuji vůči jakékoliv finanční podpoře těchto stránek zvenčí. Žádné dotace, granty, obecní či EU fondy...Nic. Pouze okradu dcerku o pár společných chvil a rodinný rozpočet o pár stokorun (doufám, že do tisíců to nezajde) nutných na výdaje spojené s fungováním a provozem webu. Omlouvám se případným návštěvníkům této stránky z řad intelektuálů za tu vatu kolem. Přál bych si, aby se cílová skupina vracela a k návratu ji těžko přesvědčí "pouhá nabídka soc.služeb". Takže YOU TUBE forever...... prostě vata kolem podstatného....

Osobně jsem na tom dělal pár týdnů a to vždy po práci, celej udřenej z manuální námahy v loděnici. Pokaždé, když jsem zakysnul v technických záležitostech a programech, tak jsem musel využít šikovnosti mé milované paní a občas zainteresoval i jiné lidi. Poděkování těmto je nastálo vytesané v odkaze KDO JSME.

>>> ČTĚTE ČLÁNEK NA BLOGU AUTORA NA IDNES.cz

NAVŠTIVTE http://decinromove.webnode.cz/

Nejsem členem žádného občanského sdružení a nehodlám nějaké zakládat. Těch několikset neziskovek operujících na území ČR je dle mého názoru, až dost. Nejsem členem žádné politické strany, neboť držím smutek za ROI. :-) Prostě řadový občan se zájmem o věci veřejné. Impuls zdola v pravém slova smyslu ...nic víc, ale také nic míň....

Závěrem snad jen výzvu k Romům, kteří mají patřičnou společenskou úroveň, nezvrácený žebříček hodnot, morální zásady a vidí ty ostatní, kteří jsou někde mimo ...vyčlenění....stagnujícící...Člověk, který má soc. status, disponuje jistým intelektem a má možnost positivně zapůsobit na své okolí a komunitu, tak MUSÍ vzhledem k morální povinnosti toto učinit.

"Lidi, udělejte taky něco( KER VARESO).......prosím!"

Tak zde máte odkaz: http://decinromove.webnode.cz/

>>> ČTĚTE ČLÁNEK NA BLOGU AUTORA NA IDNES.cz

Přečteno: 1091x
 

Kam dál:

Štítky:  

KomentářHLAVNÍ ZPRÁVY

Peter Pollák, bývalý zplnomocněnec Slovenské republiky pro romské komunity, při rozhovoru server Romea.cz (FOTO: Jan Čonka, Romea.cz)

Slovensko bude mít nového zmocněnce pro romské komunity. Peter Pollák chce, aby to byl Rom

27.3.2020 14:20
Europoslanec a člen předsednictva hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OĽANO) Peter Pollák má na starosti výběr nového zmocněnce vlády pro romské komunity na Slovensku.
 celý článek

Pavlína Matiová ve videoklipu Phiras dujdženore

videoPavlína Matiová má nový videoklip! Píseň Phiras dujdženore nazpívala se zakladatelem legendárních Terne čhave Romanem Zorbou Horváthem

26.3.2020 20:15
Zpěvačka a herečka Pavlína Matiová vydala nový videoklip, tentokrát se zakladatelem legendárních Terne čhave Romanem Zorbou Horváthem. Píseň Phiras dujdženore z připravovaného alba Fusion spatřila světlo světa v neděli 22. 3. 2020.
 celý článek

Blízký spolupracovník Tomia Okamury a bývalý tajemník klubu Svobody a přímé demokracie (SPD) Jaroslav Staník (FOTO: internetové stránky SPD)

Soud odmítl dovolání bývalého tajemníka SPD Staníka, dostal podmínku. Romy a Židy chtěl střílet hned po narození

26.3.2020 12:10
Nejvyšší soud (NS) odmítl dovolání bývalého tajemníka SPD Jaroslava Staníka. Za výroky na adresu homosexuálů, Romů a Židů dostal roční podmíněný trest. Podle pravomocného verdiktu měl Staník také zaplatit 70.000 korun. Soud se dovoláním zabýval neveřejně, výsledek je patrný z databáze InfoSoud, ČTK jej potvrdila mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 1 Dana Šindelářová. Odůvodnění zatím není dostupné.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo