romea - logo
19. září 2020 (sobota)
svátek má Zita

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Khamoro 2009: Mezinárodní setkání mládeže Jdeme dlouhou cestou

Praha, 28.5.2009 18:00, (ROMEA)

V rámci Světového romského festivalu Khamoro 2009 probíhá celá řada doprovodných akcí. Jednou z nich je i mezinárodní setkání mládeže Jdeme dlouhou cestou, které je dlouhodobým projektem Slova 21. Cílem těchto setkání je pomoci mladým Romům nalézt své místo ve společnosti, a to prostřednictvím posílení vědomí vlastní identity.

VIDEO
Khamoro 2009: Jdeme dlouhou cestou

Účastní se ho 20 mladých lidí z ČR, SR, Nizozemí a Německa. "Když jsme podobné setkání organizovali minulý rok, ptali jsme se účastníků, jaké projekty by sami chtěli realizovat. Ze všech jejich návrhů vyplynulo, že se nejprve chtějí vzdělávat, získávat informace a zkušenosti a ty pak dále předávat jak samotné romské komunitě, tak i široké veřejnosti, vše s cílem naplnit představy o fungující multikulturní společnosti bez předsudků," uvedla Martina Horváthová z organizace slovo 21.

V tomto roce je setkání rozděleno na edukační část, kde se účastníci dozví více o historii, kultuře, jazyku a tradicích Romů, a na část praktickou, kde sami mladí lidé zrealizují workshop pro romské děti i happening pro veřejnost na Staroměstském náměstí. Workshopy jsou součástí programu Dnů holandských Romů.

KAM DÁL?
www.khamoro.cz

Přečteno: 861x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Vzdělávání, khamoro 2009HLAVNÍ ZPRÁVY

Romové na Prague Pride 13. 8. 2016 (FOTO: Yveta Kenety, Romea.cz)

Přes 60 procent Čechů aktivních na internetu si myslí, že Romové jsou zvýhodňováni

10.9.2020 13:41
Polovina Čechů, kteří jsou aktivní na internetu, se ztotožňuje s tvrzením, že národnostní menšiny mají v České republice lepší podmínky než většina, a to alespoň v některých případech. Každý pátý se pak domnívá, že to platí bezvýhradně. Pokud jde o konkrétní národnostní menšiny v České republice, respondenti ve výzkumu nejčastěji zmiňovali romskou menšinu, názory na její situaci se však různily: zatímco 23 % dotázaných ji u nás považuje za znevýhodňovanou, v očích 63 % Čechů je naopak zvýhodňována.
 celý článek

Ministerstvo práce sociálních věcí (MPSV) uspořádalo ve středu 9. 9. 2020 v rámci projektu Podpora sociálního bydlení konferenci s názvem „Sociální bydlení v českých obcích – zkušenosti z praxe“. (FOTO: Zdeněk Ryšavý, Romea.cz)

videoZÁZNAM: Konference sociální bydlení v českých obcích - zkušenosti z praxe

8.9.2020 23:10
Ministerstvo práce sociálních věcí (MPSV) uspořádalo ve středu 9. 9. 2020 v rámci projektu Podpora sociálního bydlení konferenci s názvem „Sociální bydlení v českých obcích – zkušenosti z praxe“. ROMEA TV odvysílala celou konferenci v přímém přenosu.
 celý článek

Debata proběhla 4. září 2020 v kongresovém sále brněnského divadla Husa na provázku.

videoVIDEO: V divadle Husa na provázku se diskutovalo o mediálním obrazu Romů

7.9.2020 14:34
V divadle Husa na provázku se diskutovalo o mediálním obrazu Romů. Brněnské divadlo Husa na provázku uspořádalo diskusi s názvem Mediální obraz romské menšiny - důsledek nebo příčina? Diskuze proběhla 4. září 2020 v kongresovém sále divadla
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo