romea - logo
27. října 2021 (středa)
svátek má Šarlota / Zoe

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Klaus: Zlobí mě silácké výroky většinové české společnosti vůči našim romským spoluobčanů

Praha, 27.8.2011 12:13, (ROMEA)
ilustrační foto

Prezidenta Václava Klause děsí současná situace na severu Čech. Zdůraznil, že ho také zlobí silácké výroky na adresu romských spoluobčanů. Uvedl to v rozhovoru pro deník Právo.

"Děsí mě to. Jsem určitě v rámci české společnosti tím, kdo se Romů více zastává než kritizuje a kdo se v drtivé většině rozhovorů se svými přáteli, známými a tak dále staví do role toho, který se zlobí na silácké výroky většinové české společnosti vůči našim romským spoluobčanů," uvedl v rozhovoru Klaus.

"Je to strašně nepříjemné, že to nastává u nás. Že vzniká tato parcelizace naší společnosti. Mám hrůzu z toho, že ne všechno z těchto pár hrůzných konkrétních případů je skutečně autentické. Že jsou to převzaté vzory z televizních zpráv, kdy děsivé akce v té či oné zemi světa vidí strašlivé skupinky lidí. Cítím to jako umělé v našem civilizačním okruhu, v našich tradicích, v našich návycích, v našem typu uvažování. Tím méně to umím složitě interpretovat," zhodnotil situaci ˇv Severních Čechách prezident Václav Klaus.

KAM DÁL?
Etničtí Češi v Rumburku chystají další protiromské akce. Romové reagují na nečinnost policie a ozbrojují se.
Policie situaci v Rumburku podcenila, etničtí Češi útočili na dům, kde žijí Romové. Ve Vansdorfu byl klid.
On-line z Rumburka: Etničtí Češi zaútočili kameny a větvemi na dům, kde žijí Romové. Policisté bránili v práci spolupracovníkům serveru Romea.cz.

ryz, Právo
Přečteno: 2597x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Rasismus, Václav KlausHLAVNÍ ZPRÁVY

Organizace Romodrom oslavila 20. let svého působení ve Žlutých lázních, foto: romeatv

videoVIDEO: Romodrom oslavil 20 let!

20.10.2021 15:00

 

Další články z rubriky..
romea - logo