romea - logo
21. června 2019 (pátek)
svátek má Alois
Loading
rozšířené vyhledávaní

Klub Akord ovládne v červenci romská muzika

Praha, 2.7.2007 11:21, (Romea)

Klub Akord v srdci Prahy již tradičně do svých prostor láká příznivce jazzu a blues. Pravidelně se zde konají také hudební dýchánky s romskými muzikanty. Nejinak tomu bude i v červenci, kdy do Akordu zavítají hned tři romské bandy.

Jako první se předvede se svým rockem berounská skupina Grams. Tato čtveřice (Zdeněk Kurej - bicí, Josef Kroka - baskytara, Jaroslav Bílý - sólový zpěv, Václav Červeňák – kytara) zde již úspěšně roztančila publikum při svém nedávném červnovém koncertě. Další možnost budou mít tance a hudby chtiví již 4.-5.7.

Z trochu jiného soudku bude atmosféra sobotního večera 7.7. Latina, jazz a funky v podání severočeské kapely Givtes (Pišta – percuse, Honza Horvát – bicí, Zdeněk Štěrba – basa, Láďa Žiga – klávesy, Honza Godla – kytara, Honza Bonga – kytara, Bertík - zpěv, kytara a Andrej Frenc – saxofon) nenechá žádné místo na parketě volné.

19.7. přijede do Akordu legendární rokycanská kapela Kale, která již delší dobu i bez aury zvučného jména Věry Bílé potvrzuje svoji konkurenceschopnost na hudebním trhu a svým novým CD obdivuhodný hráčský um.

Součástí klubu Akord je galerie, v níž v současnosti své místo nalezla expozice výtvarných prací J. J. Neduhy nazvaná Extempore.

Více na www.akord-jazz.com

Přečteno: 2285x
 

Kam dál:

Štítky:  

Kultura, AkceHLAVNÍ ZPRÁVY

Setkání romských studentů Baruvas v Týnci nad Sázavou (květen 2019) (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

videoROMEA spustila kampaň na podporu romských studentů. Zapojit se můžete i vy!

11.6.2019 11:45
ROMEA spustila další fundrasingovou kampaň na podporu romských studentů středních a vyšších odborných škol, tentokrát s názvem Společně to dokážeme. Pětiletý projekt Romský stipendijní program pro studenty SŠ a VOŠ odstartovala ROMEA v ropce 2016. Za tu doby podpořila stipendiem 198 studentů středních a vyšších odborných škol, umožnila studentům zúčastnit se 283 vzdělávacích kurzů, doučování nebo školních exkurzí a uspořádala 9 studentských setkání BARUVAS pro 215 studentů.
 celý článek

Památník v Lidicích. (FOTO: Wikipedia.org)

Před 77 lety vypálili nacisté Lidice. V sobotu proběhne v památníku pietní akt

10.6.2019 15:56
V sobotu 15. června od 10:00 proběhne v Památníku Lidice Pietní vzpomínka k 77. výročí vyhlazení obce Lidice a osady Ležáky. V Ležácích se vzpomínková akce uskuteční v neděli 23. června.
 celý článek

--ilustrační foto--

Několik bitek v Kojetíně, medializuje se pouze ta "romská", starosta píše o "cikánském zlořádu"

10.6.2019 14:37
Na Masarykově náměstí v Kojetíně došlo v pátek 7.června večer k hromadné rvačce dvou skupin lidí. Podle starosty obce Leoše Ptáčka šlo o místní Romy. Zraněni byli dva lidé, došlo k poškození automobilu a střelbě z plynové pistole. Případ policisté vyšetřují jako trestné činy výtržnictví, poškození cizí věci a pokus těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo