romea - logo
19. září 2019 (čtvrtek)
svátek má Zita
Loading
rozšířené vyhledávaní

Klub Akord ovládne v červenci romská muzika

Praha, 2.7.2007 11:21, (Romea)

Klub Akord v srdci Prahy již tradičně do svých prostor láká příznivce jazzu a blues. Pravidelně se zde konají také hudební dýchánky s romskými muzikanty. Nejinak tomu bude i v červenci, kdy do Akordu zavítají hned tři romské bandy.

Jako první se předvede se svým rockem berounská skupina Grams. Tato čtveřice (Zdeněk Kurej - bicí, Josef Kroka - baskytara, Jaroslav Bílý - sólový zpěv, Václav Červeňák – kytara) zde již úspěšně roztančila publikum při svém nedávném červnovém koncertě. Další možnost budou mít tance a hudby chtiví již 4.-5.7.

Z trochu jiného soudku bude atmosféra sobotního večera 7.7. Latina, jazz a funky v podání severočeské kapely Givtes (Pišta – percuse, Honza Horvát – bicí, Zdeněk Štěrba – basa, Láďa Žiga – klávesy, Honza Godla – kytara, Honza Bonga – kytara, Bertík - zpěv, kytara a Andrej Frenc – saxofon) nenechá žádné místo na parketě volné.

19.7. přijede do Akordu legendární rokycanská kapela Kale, která již delší dobu i bez aury zvučného jména Věry Bílé potvrzuje svoji konkurenceschopnost na hudebním trhu a svým novým CD obdivuhodný hráčský um.

Součástí klubu Akord je galerie, v níž v současnosti své místo nalezla expozice výtvarných prací J. J. Neduhy nazvaná Extempore.

Více na www.akord-jazz.com

Přečteno: 2285x
 

Kam dál:

Štítky:  

Kultura, AkceHLAVNÍ ZPRÁVY

Ve Spišské nové vsi zabránil řidič Romkám nastoupit do autobusu - srpen 2019 (FOTO: Video Štefan Polák)

videoDiskriminace? Romky chtěly nastoupit do autobusu, řidič jim zavřel dveře a odjel. Není to ojedinělý případ

16.9.2019 23:00
Košický kraj brázdí linkové autobusy s názvem slovenské firmy Eurobus. Nové autobusy ale nebrání starému chování některých řidičů této firmy, které k Romům není vždy právě vstřícné. Podle firmy Eurobus jde o nedorozumění, video a svědectví však svědčí o něčem jiném.
 celý článek

Žena se sbírkou hákových křížů na krku 25. 4. 2019 během demonstrace xenofobně-populistického hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury (FOTO: video Reflex, koláž: Romea.cz)

Ženu s hákovými kříži chce policie obžalovat za podporu hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka

16.9.2019 12:10
Pražští kriminalisté navrhli obžalovat sedmačtyřicetiletou ženu, která přišla na dubnovou demonstraci hnutí SPD na Václavské náměstí s řetízkem s hákovými kříži a dalšími symboly nacistického Německa. Informaci sdělil České televizi mluvčí pražské policie Jan Daněk. Ženu viní kriminalisté z projevu sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka. Za to jí hrozí až tři roky vězení.
 celý článek

Prezidentka Zuzana Čaputová s romskými studenty (FOTO: Facebook)

videoVIDEO: Zuzana Čaputová posnídala s romskými studenty

13.9.2019 13:40
Páteční dopoledne strávila prezidentka Slovenské republiky, Zuzana čaputová s mladými romskými studenty. Společná snídaně a debata o budoucnosti těchto mladých talentovaných lidí byla pro mnohé z nich velmi příemným zážitkem. Čaputová si po volbách získala přízeň Romů také tím, že jim ve své děkovné řeči poděkovala v romském jazyce.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo