romea - logo
5. prosince 2021 (neděle)
svátek má Jitka

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Kocáb: Antidiskriminační zákon je třeba přijmout "za každou cenu"

Praha, 28.5.2009 10:05, (ROMEA)

Ministr pro menšiny a lidská práva Michael Kocáb (za SZ) chce poslance přesvědčit, aby na červnové schůzi sněmovny přijali antidiskriminační zákon. "Budu je přesvědčovat, aby byl projednán za každou cenu," řekl dnes v Praze Kocáb novinářům. Pokud ČR antidiskriminační legislativu, k níž se přihlásila při vstupu do EU, nepřijme, hrozí jí velké pokuty.

Zákon sice poslanci i senátoři již schválili, ale prezident Václav Klaus ho nepodepsal a před rokem jej vrátil sněmovně. Pro přehlasování prezidentova veta je nutných 101 hlasů. Sněmovna zákon odsouvá ze schůze na schůzi.

"Teď by to mělo být projednáno," prohlásil Kocáb. "Stažení rovná se víceméně neschválení, protože tento parlament končí," míní Kocáb; projednávání normy na případné poslední schůzi sněmovny v září je podle ministra již nereálné.

"Kdo tentokrát ten zákon stáhne, v podstatě ho odsoudí," konstatoval Kocáb. "Ať se tedy vyjeví, která z politických stran se brání tomu plnit závazky," dodal.

Evropská komise by mohla kvůli nepřijetí antidiskriminačního zákona zahájit soudní řízení proti České republice do dvou měsíců. Řízení může vyústit v pokuty ve výši stamilionů korun.

Přečteno: 712x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Antidiskriminační zákonHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo