romea - logo
19. dubna 2021 (pondělí)
svátek má Rostislav

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Kocáb na odstřel. Vrtět psem nestačí

Praha, 22.5.2009 23:15, (http://blog.aktualne.centrum.cz)

Slyšení v Senátu, zaštítěné a moderované přiznanou rasistkou a exčlenkou ODS Lianou Janáčkovou, nebylo překvapující v ničem. Co bylo překvapující, bylo angažmá ČT24, které svědčí o jemné a profesionální práci PR agentury, která již dlouho mete cestu Chomutovu a té části ODS okolo příznivců VK. Je ode mne čistá spekulace, jestli to znamená, že se část ODS v regionu Severozápad, kterou léta vede člen výkonné rady ODS Alexander Novák přesouvá se svým vlivem a podporou od skupiny Mirka Topolánka k pražské ODS.

NEPŘEHLÉDNĚTE
Janáčková urážela Kocába, neodpustila si ani rasistickou poznámku na Abbasovou
Kocáb se odmítl podílet na mediální propagandě primátorky Řápkové a senátorky Janáčkové v Senátu

Nevím také vůbec, jestli to souvisí s Topolánkovým angažmá v Chomutově, kdy se snažil zabránit roztržce v koalici kvůli sporům Řápkové a Rabase, což chomutovští špatně nesli. Pro vrtění psem je to okrajová záležitost.

>>> ČTĚTE ČLÁNEK NA AKTUÁLNĚ.CZ

Slyšení Pomáhá stát městům v boji s neplatiči ani žádný posun přinést nemohlo. Chyběli tam totiž klíčoví političtí hráči, kteří mohou městům pomoci – ministr vnitra (dříve Langer), práce a sociálních věcí (dříve Nečas), ministerstva pro místní rozvoj (dříve Čunek), spravedlnosti (dříve Pospíšil). Pozván byl z politiků pouze Kocáb, kterému byla přisouzena tradiční role opentleného vola na této vesnické soutěži ostrostřelců. Jeho sekretářce, mluvčí Abbásové, asistentovi a dalším dvěma zaměstnancům úřadu Vlády se říká honosně „ministerstvo“ a má vyřešit všechny problémy světa, vesmíru a tak vůbec nebo držet hubu.

Dnes se do Kocába navezl i Svaz měst a obcí, který ústy europoslance Vlasáka (ODS) mimo jiné argumentuje pracovním materiálem odboru pro sociální začleňování, který kdosi ukradl. Stejným ukradeným materiálem disponovala Nova a bývalý mluvčí kraje Vysočina Daniel Hanzl, který v roli „nezávislého sociologa“ zpracoval posudek pro potřeby dalších mediálních kousků.

>>> ČTĚTE ČLÁNEK NA AKTUÁLNĚ.CZ

V rámci slyšení vystoupil s příspěvkem primátor Ústí nad Labem Jan Kubata, který z monotóního nářku nad tím, jak nic nejde významě vyčníval. Velmi rázně řídí pracovní skupinu v Ústí nad Labem, která nepopulisticky, přiměřeně citlivě a zároveň tvrdě řeší problémy v průserových částech města – a že jich má Ústí požehnaně. Jako jediný mluvil o problémech s nefunkčí či nekomunikativní státní správou delegovanou státem do měst, která je jednak nedostatečně státem placena a jednak naprosto nemotivována spolupracovat navzájem. Dle mého je toto slovo do pranice a výzva pro stát, aby se zamyslel, jak pomáhá politickým vedením měst legislativně, metodicky i prakticky. Ústecká zkušenost je následováníhodná, doufám, že Kubatův model podpoří praktickou pomocí i ministr Kocáb.

Mimo jiné Chomutov i Litvínov, který zastupoval na slyšení starosta Daniel Volák, získal z ministersva pro místí rozvoj na sídlištní (jak jinak, rozvoj) – 6,2 milionu euro (Chomutov), 3,3 miliony euro Litvínov. Brno – střed, který zastupoval na slyšení pan Venclík, získal 5,2 milionů euro Takže s tou nepomocí ze strany státu to nebude tak strašné, nicméně s dluhy si budou muset města poradit sama, jako každý správce pohledávek. Jak kdo zasel, tak i sklízí. Pokud to budou dělat bez ohledu na děti v rodinách dlužníků, vždy se zřejmě proti nim někdo ozve. S tím je třeba počítat, na druhou stranu to skýtá pro represisty velký mediální a politický kapitál, to je zřejmé. Ivana Řápková by měla být oponentům vděčná, bez nich by žádné drama a světská sláva nepřišla. Ale to jistě ví. Je také možná škoda, že oponenti exekucí, ke kterým patřím, nechválili pozitivní aspekty Záchranného kruhu – strategii proti pouliční prostituci, výrobnám drog, přestupkům a výherním automatům. Bez ohledu na způsob marketingu s tím nejde než souhlasit.

Jeden z diskutujících na Aktualně.cz se domnívá, že jeden z důvodů, proč zůstal Michal Kocáb ve vládě je to, aby měla Ivana Řápková protihráče, když exekutoři už nechodí. Zajímavá myšlenka.

V eurovolbách volím Edvarda Kožušníka /kdyby byl někdo na pochybách/ a doufám, že časem založí think-tank Efektivní město. Závěrem tohoto pelmelu gratuluji České televizi, kdy ukázala před volbou ředitele, že v ní stále pracují pro politiku užiteční lidé a ubezpečuji diskutující v Senátu, že pokud budou nadále přistupovat formálně k roli města jako hráče na poli sociální politiky – která má komponentu podpůrnou, kontrolní a represivní v rozumném, předvídatelném a výchovném mixu - a vyjadřovat zhusení nad tím, že to stojí pozornost politika i kolonku v rozpočtu, nikam se sociální realitou města nepohnou. Ještě dodám, že u podpůrných aktivit je třeba se ptát potenciálních uživatelů na jejich potřeby. Bez toho realizace nápadů vymyšlených z perspektivy osob s rodinou kulturou úspěchu, bez znalosti alternativního světa žití na periferii společnosti obvykle selžou a uživatelé jsou onálepkováni jako ti, co selžou, ti, co nemají zájem či všeobsažným nepřizpůsobiví. Obvykle skryto ve větě „my jsme pro ně….. a oni na to…..“

Vrtět psem nestačí.

>>> ČTĚTE ČLÁNEK NA AKTUÁLNĚ.CZ

KAM DÁL?
Janáčková urážela Kocába, neodpustila si ani rasistickou poznámku na Abbasovou
Tiskové prohlášení ministra Kocába k veřejnému slyšení v Senátu
Kocáb se odmítl podílet na mediální propagandě primátorky Řápkové a senátorky Janáčkové v Senátu

Jan Černý
Přečteno: 1185x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Ivana Řápková, Exekuce sociálních dávekHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo