romea - logo
1. prosince 2021 (středa)
svátek má Iva

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Kocáb odmítá rasismus na Facebooku, zvažuje právní kroky

Praha, 10.11.2009 18:12, (ROMEA)

Ministr pro lidská práva Michael Kocáb je znepokojen podporou, jíž se dostává nově založené skupině na sociální sítí Facebook vyzývající k „vyčištění ČR“. Ministr vždy zásadně odmítal jakékoliv projevy rasové nesnášenlivosti a aktivně vystupuje proti nebezpečí rasistického násilí a potlačování lidských práv.

NEPŘEHLÉDNĚTE
Protiromské skupiny na Facebooku: Tvrdý rasismus

Ministr pro lidská práva je znepokojen podporou, jíž se dostává nově založené skupině na sociální sítí Facebook vyzývající k „vyčištění ČR“. Podpora a obsah komentářů je alarmující a vzhledem k cílové skupině, jakou sociální síť Facebook zasahuje, zvažuje právní a faktické kroky k rychlému zastavení šíření takových zpráv a informací na tomto serveru.

Zároveň rychlost a masivnost podpory takové skupiny jasně ukazuje, že v České republice jako nikdy před tím je v této chvíli nezbytné podporovat efektivní vzdělávací programy, které by mládeži účinně ukazovaly alternativu k šíření rasistických nálad a vyvolávání atmosféry konfrontace a násilí v naší společnosti. Za tímto účelem ministr Kocáb osloví ministryni školství, mládeže a tělovýchovy a ministra vnitra a veřejného ochránce práv, aby společně přijali postup, který efektivně podpoří takové programy a projekty.

KAM DÁL?
Protiromské skupiny na Facebooku: Tvrdý rasismus

Přečteno: 1449x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Rasismus, Facebook, Extremismus, NeonacismusHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo