romea - logo
22. října 2021 (pátek)
svátek má Sabina

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Kocáb se setkal s Nečasem, infomoval ho o agendě lidských práv

Praha, 15.7.2010 23:51, (ROMEA)

Vládní zmocněnec pro lidská práva Michael Kocáb se ve čtvrtek sešel s premiérem Petrem Nečasem, aby ho informoval o své práci. O tom, zda zůstane vládním zmocněncem se prý nebavili.

"Bylo to krátké úvodní jednání. Dal jsem premiérovi soupis rozdělané práce i naše priority," řekl podel serveru Lidovky.cz Kocáb po skončení schůzky. Pro Český rozhlas Kocáb vyjádřil naději, že premiér agendu rušit nebo omezit nechtěl. „Nakonec jsme se dohodli, že on si to všechno prostuduje, sejdeme se příští týden a navrhne konkrétní řešení,“ uvedl Kocáb

"Pan Kocáb mě informoval o práci svého úseku. Seznámil mě s některými materiály, které se zabývají koncepčními záměry dalšího vývoje tohoto úseku. Já se s tím samozřejmě seznámím, prostuduji si podklady, sejdeme se příští týden a pak rozhodnu o dalším postupu," řekl podle serveru Nečas. Zda má, či nemá o Kocábovy služby zájem, prozdradit nechtěl.

Kocáb na svém postu nelpí. "Řekl jsem, že mám zájem o udržení agendy, to je něco jiného, než udržení sama sebe," uvedl pro server Lidovky.cz. "Naopak jsem premiérovi řekl, že nebudu chtít řešit moje postavení, protože jsem smířený s čímkoliv," dodal.

Kocáb současně připomněl, že lidská práva jsou jednou z největších světových agend. „OSN, Rada Evropy, i Amerika samotná a EU považuje lidská práva za něco nesmírně důležitého.“

Připustil, že i v jeho oblasti lze hledat úspory, ale zdůraznil, že pod zmocněnce spadá šest rad vlády: „Rada vlády pro lidská práva, Rada vlády pro nestátní neziskové organizace, Vládní výbor pro zdravotně postižené občany, Rada vlády pro národnosti, Rada vlády pro rovné příležitosti žen a mužů, Rada vlády pro záležitosti romské menšiny Agentura pro sociální začleňování a trochu okrajově Rada vlády pro koordinaci protidrogové politiky,“ uvedl pro Český rozhlas.

„Když to vše sečteme, tak v tom pracuje kolem 800 lidí z toho 500 jako dobrovolníci. To znamená tady z veřejného sektoru neziskových organizací tak stát získává cenné služby úplně zdarma,“ zdůraznil Kocáb. „S úsporami ale samozřejmě počítáme, vždy když došlo k nějaké finanční restrikci, tak jsem se zúčastnili,“ uzavřel pro Český rozhlas Kocáb.

ryz, Lidovky.cz, Český rozhlas
Přečteno: 980x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Michael KocábHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo