romea - logo
28. ledna 2020 (úterý)
svátek má Otýlie
Loading
rozšířené vyhledávaní

Komentáře: Hulvácká senátorka musí pryč z výboru pro lidská práva

Praha, 12.7.2007 10:25, (ROMEA/ČTK)

Senátorka Liana Janáčková, starostka ostravského obvodu Mariánské Hory a Hulváky, by měla rezignovat přinejmenším na post v senátním výboru pro lidská práva. Píšou to komentáře dnešních Hospodářských novin a Mladé fronty Dnes.

Janáčková se hájí tím, že její slova o "cigánech", kteří by se "zase domnožili", patří do jiného kontextu: říkala je loni svým voličům coby starostka ostravských Mariánských Hor a Hulváků. Svou "šestnáctiletou poctivou práci i ve prospěch našich Romů", s níž se chlubí, ale vysvětlila dost jasně už před deseti lety. Tehdy slíbila Romům platit letenky do Kanady, pokud vrátí radnici byty, připomíná komentátor Hospodářských novin.

"Její vysvětlení? Tradiční - je to podvrh (první fáze). Druhá fáze - jde o nechutný politický útok. Třetí fáze - je to vytrženo ze souvislosti. Čtvrtá fáze - byla to odpověď na řečnickou otázku. Fáze pátá - mám velmi dobré vztahy s romskou komunitou. Dělá si z nás paní senátorka legraci? Jako by to snad byla záruka, že člověk nemůže pronášet rasistické výroky," poznamenává komentář Mladé fronty Dnes.

Přečteno: 1101x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Komentář, Liana JanáčkováHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Fuková (FOTO: Archiv Romea.cz)

Lucie Fuková pro Romea.cz: Odcházím z "romské rady" kvůli jejímu fungování a kvůli Heleně Válkové

23.1.2020 9:10
Jak již server Romea.cz informoval radu pro záležitosti romské menšiny včera opustila Lucie Fuková. Po Renatě Kötnerrové je to již druhá členka, která v krátké době z rady odchází na protest proti Heleně Válkové a kvůli samotnému fungování rady. "Rezignuji po zvážení některých negativních procesních aspektů fungování Rady vlády pro záležitosti romské menšiny společně s přesvědčením, že pozice zmocněnce pro lidská práva pro mne představuje především morálně pevný symbol demokratičnosti a politické a názorové integrity," uvedla ve stanovisku zaslaném serveru Romea.cz, které zveřejňujeme v plném znění.
 celý článek

Stanislav Křeček (FOTO: David Sedlecký. Wikimedia Comons)

ČSSD a Okamurova SPD chtějí za ombudsmana Křečka. KDU-ČSL má pochyby o zákonnosti jeho nominace

22.1.2020 10:11
Lidovci mají pochybnosti o změně kandidáta prezidenta Miloše Zemana na pozici ombudsmana. Zeman v době přípravy volby stáhl nominaci vládní zmocněnkyně Heleny Válkové a navrhl na veřejného ochránce práv Stanislava Křečka. Předseda KDU-ČSL Marek Výborný novinářům řekl, že o zákonnosti tohoto kroku má jeho strana pochybnosti a zřejmě se o tom bude jednat ve Sněmovně. Křeček v dolní komoře může počítat s podporu sociálních demokratů a hnutí SPD.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo