romea - logo
20. září 2020 (neděle)
svátek má Oleg

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Komentáře: Hulvácká senátorka musí pryč z výboru pro lidská práva

Praha, 12.7.2007 10:25, (ROMEA/ČTK)

Senátorka Liana Janáčková, starostka ostravského obvodu Mariánské Hory a Hulváky, by měla rezignovat přinejmenším na post v senátním výboru pro lidská práva. Píšou to komentáře dnešních Hospodářských novin a Mladé fronty Dnes.

Janáčková se hájí tím, že její slova o "cigánech", kteří by se "zase domnožili", patří do jiného kontextu: říkala je loni svým voličům coby starostka ostravských Mariánských Hor a Hulváků. Svou "šestnáctiletou poctivou práci i ve prospěch našich Romů", s níž se chlubí, ale vysvětlila dost jasně už před deseti lety. Tehdy slíbila Romům platit letenky do Kanady, pokud vrátí radnici byty, připomíná komentátor Hospodářských novin.

"Její vysvětlení? Tradiční - je to podvrh (první fáze). Druhá fáze - jde o nechutný politický útok. Třetí fáze - je to vytrženo ze souvislosti. Čtvrtá fáze - byla to odpověď na řečnickou otázku. Fáze pátá - mám velmi dobré vztahy s romskou komunitou. Dělá si z nás paní senátorka legraci? Jako by to snad byla záruka, že člověk nemůže pronášet rasistické výroky," poznamenává komentář Mladé fronty Dnes.

Přečteno: 1106x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Komentář, Liana JanáčkováHLAVNÍ ZPRÁVY

Ilustrační FOTO: Romea.cz

Giňa Tabarik k blížícím se volbám: Čunkodomky v Mostě? Dobře vám tak Romale! Co jste si „zvolili“ to máte!

19.9.2020 21:58
I když, Bůh ví, jak by to s blokem 3 v Chánově dopadlo. Ono, první problém nastal totiž v tom, že ho tak nějak místní obyvatelé zlikvidovali. Druhý problém nastal hned potom, co se město rozhodlo situaci vyřešit. A jak jinak, bez Romů. Jak by taky Romové mohli o čemkoliv rozhodovat, nebo se na čemkoliv podílet, když politické zastoupení romské komunity rovná se nule. A to není problém jen v Mostě, je to problém vlastně kdekoliv, kde Romové v Česku žijí.
 celý článek

David Oplatek, sociální pracovník, člen Zastupitelstva Městské části Brno-střed

David Oplatek: Novináři z iDnes.cz si články o Romech cucají z prstu. Je jejich cílem budit nenávist?

19.9.2020 14:00
V sobotu 19. září vyšel v internetovém deníku iDnes.cz článek o tom, že okolí brněnského Cejlu je „no-go zóna“. Takto se obvykle označují místa, kam se bojí chodit nejen běžní obyvatelé, ale nezasahují zde ani policie a další složky veřejné moci. Přesně takový dojem se redaktoři snaží navodit, když píší, že Cejl je „místo, kde vidíte policii jen projíždět.“ Toto je uvedeno přímo v titulku. Samotný text už je přístupný jen po zaplacení. Ten, kdo si v sobotu na internetu otevřel idnes.cz, tak musel nabýt dojmu, že návštěvu ulice Cejl je lepší si rozmyslet.
 celý článek

Závěrečný galakoncert festivalu Khamoro 2018 (FOTO: Petr Karlach)

Festival Khamoro se uskuteční ve dvou blocích v září a listopadu

18.9.2020 9:43
Festival romské kultury Khamoro se uskuteční na podzim, a to ve dvou blocích. První z nich nabídne od 23. do 26. září čtyři koncerty gypsy jazzu či klasické hudby a výstavu, druhý pak od 27. do 29. listopadu koncerty tradiční muziky. Konat by se měla i mezinárodní konference o romské literatuře. Program na setkání s novináři představili pořadatelé z organizace Slovo 21.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo