romea - logo
18. září 2020 (pátek)
svátek má Kryštof

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Komunisté diskreditují boj proti rasismu a neonacismu

Světlá nad Sázavou/Praha, 29.6.2009 15:22, (ROMEA)

Přesně v den kdy jsme si připomněli smutné výročí popravy Milady Horákové se hrstka komunistů (nebo snad dokonce komsomolců) sešla ve Světlé nad Sázavou, aby protestovali proti věznění jedné z vražedkyň Milady Horákové.

Kromě toho, že protestovali proti věznění ženy, která se údajně po popravě Horákové ještě smála, drželi mladí bolševici v rukou transparenty proti rasismu a neonacismu. Na demonstraci prý bylo i deset členů jakési romské mládežnické organizace Kamaste Dživel!

Je opravdu směšné když hlasatelé třídní nenávisti protestují proti hlasatelům rasové nenávisti. Podle statistiky Rady Evropy bylo ve 20. století v komunistických diktaturách zabito zhruba 100 milionů nevinných lidí. Mladí komsomolci, tak nějak zapomněli, že i komunisté zavírali a vraždili bojovníky proti nacismu. Vzpomeňme například na anglické letce nebo na osud dětí brigádního generála Josefa Mašína.

Pro mě jsou bratři Ctirad a Radek Mašínové a celá jejich protikomunistická odbojová skupina hrdinové. Pro mě jsou hrdinové i Gabčík s Kubišem. Tito lidé bojovali proti zrůdným režimům, ve jménu kterých byli pro názory nebo původ vražděni a zavíráni lidé.

Komunismus je ve svých důsledcích stejný jako nacismus a komunisté boj proti neonacismu a rasismu jen diskreditují. Bohužel jim na to v sobotu naletělo i pár mladých Romů a to pokládám za velmi nešťastné. Možná by se měli zeptat rodičů co udělali soudruzi Romům v padesátých letech...

Pozn.: Pokud se chcete dozvědět více o příběhu bratří Mašínů, doporučuji knihu Hlavně ne strach od Otakara Rambouska nebo knihu Odkaz, pravdivý příběh bratří Mašínů od Barbary Masin. A ten kdo chce vědět více o hrdinech protifašistického odboje, ať si přečte knihu Dva proti říši od Jiřího Šulce.

KAM DÁL?
BLOG autora na serveru iDNES.cz
Lidé si připoměli popravu Milady Horákové, komsomolci žádali propuštění její vražedkyně
 

Zdeněk Ryšavý, , Blog iDNES.cz
Přečteno: 1224x
 

Kam dál:

Štítky:  

Komentář, Neonacismus, Rasismus, KomunismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Romové na Prague Pride 13. 8. 2016 (FOTO: Yveta Kenety, Romea.cz)

Přes 60 procent Čechů aktivních na internetu si myslí, že Romové jsou zvýhodňováni

10.9.2020 13:41
Polovina Čechů, kteří jsou aktivní na internetu, se ztotožňuje s tvrzením, že národnostní menšiny mají v České republice lepší podmínky než většina, a to alespoň v některých případech. Každý pátý se pak domnívá, že to platí bezvýhradně. Pokud jde o konkrétní národnostní menšiny v České republice, respondenti ve výzkumu nejčastěji zmiňovali romskou menšinu, názory na její situaci se však různily: zatímco 23 % dotázaných ji u nás považuje za znevýhodňovanou, v očích 63 % Čechů je naopak zvýhodňována.
 celý článek

Ministerstvo práce sociálních věcí (MPSV) uspořádalo ve středu 9. 9. 2020 v rámci projektu Podpora sociálního bydlení konferenci s názvem „Sociální bydlení v českých obcích – zkušenosti z praxe“. (FOTO: Zdeněk Ryšavý, Romea.cz)

videoZÁZNAM: Konference sociální bydlení v českých obcích - zkušenosti z praxe

8.9.2020 23:10
Ministerstvo práce sociálních věcí (MPSV) uspořádalo ve středu 9. 9. 2020 v rámci projektu Podpora sociálního bydlení konferenci s názvem „Sociální bydlení v českých obcích – zkušenosti z praxe“. ROMEA TV odvysílala celou konferenci v přímém přenosu.
 celý článek

Debata proběhla 4. září 2020 v kongresovém sále brněnského divadla Husa na provázku.

videoVIDEO: V divadle Husa na provázku se diskutovalo o mediálním obrazu Romů

7.9.2020 14:34
V divadle Husa na provázku se diskutovalo o mediálním obrazu Romů. Brněnské divadlo Husa na provázku uspořádalo diskusi s názvem Mediální obraz romské menšiny - důsledek nebo příčina? Diskuze proběhla 4. září 2020 v kongresovém sále divadla
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo