romea - logo
18. září 2020 (pátek)
svátek má Kryštof

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Komunističtí extremisté zneužili pietu v Lidicích, případ vyšetřuje policie

Lidice, 15.6.2009 17:28, (ROMEA)

Policie se zabývá případem vlajek se zakázanou symbolikou, které se objevily na sobotní pietní akci v Lidicích. ČTK to dnes řekla kladenské policie Jana Šteinerová. Někteří z účastníků odpolední akce KSČM údajně nesli prapor rozpuštěného Komunistického svazu mládeže.

"Policisté z obvodního oddělení postoupili tento případ službě kriminální policie a vyšetřování v Kladně, která ho prošetřuje. V tuto chvíli k tomu nejsou bližší informace," uvedla mluvčí policie.

Podle ní na případ upozornil novinář a z jeho podnětu policie vlajky zdokumentovala. Ředitel lidického památníku Milouš Červencl ČTK v sobotu řekl, že na odpolední akci KSČM podle jeho informací zavlál prapor rozpuštěného Komunistického svazu mládeže nebo podobizna revolucionáře Che Guevary. "To je politická odpovědnost té strany, která to pořádá. Když pan (předseda KSČM Vojtěch) Filip říkal, že se s nimi rozešli, tak by je neměl trpět ani na těchto mítincích," dodal Červencl. Zdůraznil, že tato událost se odehrála mimo hlavní program pietní vzpomínky.

Podle serveru iDnes.cz zakázaný prapor rozvinul mluvčí komunistických radikálů David Pazdera. On sám nařčení odmítá, politolog Miroslav Mareš se ale domnívá, že extremismus propagoval. Pozornost kriminalistů se podle serveru zaměřuje na skupinu členů Svazu mladých komunistů Československa.

Přečteno: 889x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Extremismus, KomunismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Romové na Prague Pride 13. 8. 2016 (FOTO: Yveta Kenety, Romea.cz)

Přes 60 procent Čechů aktivních na internetu si myslí, že Romové jsou zvýhodňováni

10.9.2020 13:41
Polovina Čechů, kteří jsou aktivní na internetu, se ztotožňuje s tvrzením, že národnostní menšiny mají v České republice lepší podmínky než většina, a to alespoň v některých případech. Každý pátý se pak domnívá, že to platí bezvýhradně. Pokud jde o konkrétní národnostní menšiny v České republice, respondenti ve výzkumu nejčastěji zmiňovali romskou menšinu, názory na její situaci se však různily: zatímco 23 % dotázaných ji u nás považuje za znevýhodňovanou, v očích 63 % Čechů je naopak zvýhodňována.
 celý článek

Ministerstvo práce sociálních věcí (MPSV) uspořádalo ve středu 9. 9. 2020 v rámci projektu Podpora sociálního bydlení konferenci s názvem „Sociální bydlení v českých obcích – zkušenosti z praxe“. (FOTO: Zdeněk Ryšavý, Romea.cz)

videoZÁZNAM: Konference sociální bydlení v českých obcích - zkušenosti z praxe

8.9.2020 23:10
Ministerstvo práce sociálních věcí (MPSV) uspořádalo ve středu 9. 9. 2020 v rámci projektu Podpora sociálního bydlení konferenci s názvem „Sociální bydlení v českých obcích – zkušenosti z praxe“. ROMEA TV odvysílala celou konferenci v přímém přenosu.
 celý článek

Debata proběhla 4. září 2020 v kongresovém sále brněnského divadla Husa na provázku.

videoVIDEO: V divadle Husa na provázku se diskutovalo o mediálním obrazu Romů

7.9.2020 14:34
V divadle Husa na provázku se diskutovalo o mediálním obrazu Romů. Brněnské divadlo Husa na provázku uspořádalo diskusi s názvem Mediální obraz romské menšiny - důsledek nebo příčina? Diskuze proběhla 4. září 2020 v kongresovém sále divadla
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo