romea - logo
3. července 2020 (pátek)
svátek má Radomír
Loading
rozšířené vyhledávaní

Koncert pro Františka upozorní i na letitý problém romských dětí ve speciálním školství

Praha, 24.11.2009 23:11, (ROMEA/RV)

Nejen hudbou bude slavit Den lidských práv (10. 12.) nevládní organizace Amnesty International. Série benefičních koncertů pobaví, současně však upozorní na mezery v oblasti lidských práv, za jejichž odstranění se tato světová organizace zasazuje. Výtěžky z koncertů podpoří jednak královéhradeckou regionální pobočku, jednak vzdělávací program Amnesty International, který interaktivní formou informuje děti na českých školách o významu lidských práv a o tom, jak mohou bránit svá práva i práva dalších lidí.

Koncert s názvem Švihadlo pro Františka proběhne 9. 12. od 19 hodin v pražském klubu Roxy. Vystupující kapely tak podpoří kampaň Změníme to!, kterou Amnesty International upozorňuje na nerovný přístup stovky milionů dětí ve světě ke vzdělání. V českém prostředí jde zejména o nemalé procento romských žáků v bývalých zvláštních školách, které snižují šance na dobrou budoucnost. Nehledě na fakt, že mnohé z dětí ve skutečnosti patří na standardní základní školu. Fiktivní postava Františka reprezentuje všechny skutečné děti v Česku s podobným osudem. Na podporu zahrají skupiny Traband, Švihadlo a The Spankers.

Další benefi ce se uskuteční v Hradci Králové. 10. prosince v klubu La Putika zahrají dýdžejové Miquel, Sense, Maria.n a Marionette v doprovodu Ptaaka na bubny. O den později zavítají do Hlad Klubu Alah, Winyl, Kadel, Fiila a MC Bombicz se svými lámanými beaty. Začátek obou je naplánován na 20 hodin. Připraveny budou informace o lidských právech, petice a drobné předměty ke koupi.

Česká pobočka Amnesty International se tak připojí k řadě světových metropolí, kde se ve stejnou dobu budou konat podobně zaměřené akce.

Přečteno: 1086x
 

Kam dál:

Štítky:  

Kultura, Akce, RV 11/2009HLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Kováčová v Desetiminutovce Plus Richarda Samka

videoDesetiminutovka Plus s Lucií Kováčovou: Kryštof Kolumbus v sukni, Romka která procestovala svět

22.6.2020 17:56
Lucie Kováčová začala snít o cestování, už když byla malá. Dle svých slov trávila v dětství většinu času v knihovnách s obrovskou touhou po znalostech o světě. Během prázdnin na rozdíl od ostatních dětí stihla přečíst i až 40 knih.
 celý článek

Další dezinformace na facebooku. Tuto výzvu, kterou si vymysleli krajně pravicoví vtipálci, bere hodně lidí vážně.

Češi poklekněte před Romy - tak zní další dezinformace na internetu. Hodně lidí ji bere vážně

22.6.2020 16:25
Česká krajní pravice v rámci své deziformační kampaně občas spáchá i nějaký ten pokus o žert. To se týká i rádoby parodické výzvy na facebooku, aby  Češi poklekli před Romy a políbili jim nohy. Není asi příliš divu, že poměrně dost jejích příznivců bere tenhle tento "vtip" vážně, odpovídá to mentální úrovni této části politického spektra. 
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo