romea - logo
27. ledna 2021 (středa)
svátek má Ingrid

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Kontroverzní billboardy mostecké ČSSD projedná vedení strany

Praha, 16.9.2010 16:44, (ROMEA)

Kontroverzní předvolební billboardy, které odmítla stáhnout mostecká ČSSD, bude projednávat páteční stranické grémium. Novinářům to dnes řekl statutární místopředseda sociální demokracie Bohuslav Sobotka. Na jednání nejužšího vedení strany byl pozván mostecký volební lídr Karel Novotný i šéf severočeské stranické organizace Petr Benda.

VIDEO
Bohuslav Sobotka ke kampani v Mostě

Mostecká organizace ČSSD nevyhověla ve středu Sobotkově žádosti a jednomyslně rozhodla, že billboardy s textem "Proč bych měl litovat, že jsem ve svém domově národnostní většinou? Jeden stát, jedna pravidla!" z ulic neodstraní.

"Upřednostňuji i v takových situacích dialog," reagoval dnes Sobotka s tím, že doufá v účast obou pozvaných zástupců severních Čech na jednání stranického grémia.

Podle Sobotky, který je nyní faktickým šéfem ČSSD, platí, že "slušná, inteligentní politická strana" nevede předvolební kampaň způsobem, pro který se rozhodli sociální demokraté v Mostě. "ČSSD se nesmí nechat k takovému způsobu komunikace vyprovokovat ani v situaci, kdy čelí různým populistickým hnutím," poznamenal Sobotka.

Rozumí tomu, že jeho mostečtí spolustraníci čelí agresivní volební kampani tamního hnutí Mostečané Mostu, které prý získává voliče například losováním o drahé automobily. "Vysloveně se nestydí hlasy voličů nakupovat," podotkl Sobotka.

Místní sociální demokraté podle něj tak hledají způsoby, jak uspět na místní úrovni ve složité sociální situaci Mostecka. "Ale pro ČSSD jsou zcela nepřípustné a nepřijatelné jakékoliv projevy nesnášenlivosti, jakékoliv projevy rasismu či xenofobie," zdůraznil Sobotka. Sociální demokraté podle něj nemohou kandidovat pod hesly, jež ve "druhé nebo třetí rovině mohou být interpretována způsobem, který rozděluje společnost".

Sobotka v úterý uvedl, že i když použité heslo není zaměřeno agresivně a výslovně na nikoho neútočí, stalo se předmětem kontroverzní interpretace a vede k polarizujícím a zjednodušeným závěrům.

Předseda mostecké ČSSD Lubomír Holý nedávno připustil, že použitý slogan je na hraně, ale přesto ho místní ČSSD chce používat i nadále. Podle něj je důsledkem konkrétní situace v Mostě, kde radnice o 20 procent snížila nájemné skupině lidí bydlících na sídlišti Chanov, ačkoli zde byly vysoké dluhy na nájemném. V létě se Most rozhodl slevu zrušit, protože místo očekávaného snížení dluhů na nájemném začala jejich výše růst ještě rychleji.

Podobné kontroverzní plakáty s nápisem "Pryč s narkomany, bezdomovci a hernami" byly i v Praze 5. Pražskému ústředí strany ani celorepublikovému vedení ČSSD se nelíbil. Místní ČSSD proto rozhodla, že budou přelepeny.

KAM DÁL?
Mostecká ČSSD rozhodla: Xenofobní billboard zůstane v ulicích
Sobotka nejdříve xenofobní heslo hájil, nyní požaduje jeho stažení
Mostecká ČSSD rozehrává nebezpečnou hru s nenávistí vůči menšinám
Předvolební populismus: Korytáři všech stran se spojili
Kostlán: Někteří lidé mají xenofobii vrostlou pod kůži
Nulová tolerance nejslabším

Přečteno: 738x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Volby, Extremismus, RasismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Na jaře Irena šila zdarma roušky, nyní nemá šanci si pronajmout byt... je totiž Romka (FOTO: Archiv autorky)

Alena Gronzíková: Romové nemají šanci si pronajmout byt. Beznadějný příběh Ireny, která má doporučení od minulé majitelky, stálý příjem a poctivě pracuje

26.1.2021 16:37
Když se mi známá Irena prvně zmínila, že si bude muset hledat nové bydlení, protože se majitelka bytu, který má v současné době v pronájmu, chce vrátit zpět do svého bytu, věděla jsem, že nebude jednoduché v Břeclavi najít pro ni a její dvě děti vhodné bydlení. Ale že to bude až takový oříšek, to jsem vážně nečekala.
 celý článek

Rudolf Bagár (FOTO: Facebook Muzea romské kultury)

Zemřel legendární romský hudebník Rudolf Bagár

26.1.2021 14:43
Zemřel legendární hudebník Rudolf Bagár. Na svém oficiální facebookovém účtu o tom informovalo Muzeum romské kultury, se kterým dlouhodobě spolupracoval.
 celý článek

Jarmila Balážová a Karel Karika (FOTO: ROMEA TV)

videoKarel Karika pro ROMEA TV: Situace lidí v sociálně vyloučených lokalitách se kvůli koronaviru rychle zhoršuje. Nejchudší lidé se očkovat nechají, dezinformace šíří spíše střední vrstva

25.1.2021 17:00
Situace v sociálně vyloučených lokalitách se kvůli onemocnění COVID-19 výrazně zhoršila. "Chudé lidi zasáhla pandemie ze všech nejvíce," říká v rozhovoru pro ROMEA TV Karel Karika, staronový místostarosta městského obvodu Ústí nad Labem - město. Ten se na post vrátil po dvou letech po rozpadu dosavadní koalice. Chce pro město pracovat s vizí, ne jako úředník, ale jako někdo, kdo je zvolený občany. "Chci se soustředit na plnění jejich potřeb," uvedl Karel Karika.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo