romea - logo
9. srpna 2022 (úterý)
svátek má Roman

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Kopněte si do Kocába, je to bezpečné a je to populární

Praha, 25.2.2009 15:40, (http://tydlitatova.blog.idnes.cz)

To tady máme zase virtuálních mudrců a hrdinů, kteří by všechny problémy s Romy pěkně od hodiny a od rány vyřešili, jen kdyby jim někdo dal ten správný ouřad a plat k tomu náležející. To je zase statečných "disidentů," bojovníků proti panstvu," břitkých kritiků Michaela Kocába.

Tak se podívejme, tady máme nového ministra. Podezřelého z mnoha důvodů. Předchozí ministryně láskyplně nazývaná Dežomila a co chvíli posílaná do Kazachstánu si neporadila s hořkou pilulkou soužití Čechů a Romů, kdo by si také dokázal poradit? Vždyť je to běh na dlouhou trať a nikdo nemá recept. Michael Kocáb sotva ohřál křeslo a už je také mezi obecným lidem za blba, neboť nechce Cikány střílet, ale hledá nějaké rozumné a hlavně zákonné cesty řešení. A také se nechce stěhovat do Chomutova nebo Litvínova! No fuj! Bydlí ve vile! V Praze! Má americkou manželku! Představte si to.

Tohle ministerstvo je za trest, je to hrob politické kariéry i normálního lidského klidu a soukromí. Je to přehazování horkého bramboru, tisíce neřešených, těžko řešitelných a bolestných výzev, s nimiž si nikdo snadno neporadí. A rozhodně ne ihned. Nenávidíte Cikány? Myslíte, že s nimi měl pan Kocáb rázně zatočit? Nebo co myslíte? Ano, ano, vy, kteří veřejně nového ministra dehonestujete, byste to jistě vyřešili hned, líp a na věky. No to mi tedy povězte jak. Jsem zvědavá. Velmi zvědavá.

KAM DÁL?
BLOG autorky na serveru iDNES.cz

Věra Tydlitátová
Přečteno: 1594x
 

Kam dál:

Štítky:  

Komentář, Michael KocábHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo