romea - logo
24. června 2019 (pondělí)
svátek má Jan
Loading
rozšířené vyhledávaní

Krupka: Policie za potlesku neonacistů zasáhla proti slušným lidem

Praha, 17.4.2011 12:50, (http://martinuhlir.blog.idnes.cz)
FOTO: Saša Uhlová, DeníkReferendum.cz

Přesně před týdnem se v severočeské Krupce udál agresivní zákrok těžkooděnců české policie vůči pokojnému happeningu a ve prospěch tleskajících příznivců DSSS, což považuji za velké morální memento české společnosti léta páně 2011. Na rozdíl od mnohých žurnalistů, kteří ty události komentují s různou mírou zkreslení (největší exces podle mne předvedl pseudozpravodajský server tn.cz), jsem byl očitým svědkem oné události. Svůj osobní prožitek popisuji v tomto článku a doplňuji výmluvnými videi a fotkami.

Ve svém nedávném článku "Krupka: Fašismus začíná slovy na demonstracích a končí vraždami" uvádím osobní důvody, které mě vedly k rozhodnutí dne 9.4.2011 vyrazit do Krupky. Poté co jsem se dočetl o tom, co se stalo dne 12.3.2011 v Novém Bydžově, jsem se chtěl na vlastní oči a uši přesvědčit jak se věci mají, a nebýt odkázán jen na to, co mi předžvýkají média. Díky nabídce vložené na FB se mi podařilo auto naplnit 3 sympatickými lidmi, se kterými cesta rychle utekla. Krátce poté co jsme dorazili do krupky, odchytla nás policejní hlídka. Museli jsme se legitimovat a ukázat obsah kufru. "Fando, pocem! Má tam pálky!" vykřikl jeden z policistů poté co mi nahlédl do kufru. Nevím, čím to je, psychologie uniformy je silná, na zlomek vteřiny jsem uvěřil, že mám v autě fakt pálky! :-o Pálky se při podrobnější prohlídce proměnily v nohy dětské postýlky. I přes mé poznámky, že bych při nenávistných projevech nácků mohl coby roubík zkusit použít přítomného plyšáka Šmouly a případné ráně obuškem se bránit svým pracovním notebookem, lustrace na extremisty dopadla negativně, mohli jsme jet dál.

>>> ČTĚTĚ CELÝ ČLÁNEK ZDE

Martin Uhlíř
Přečteno: 1856x
 

Kam dál:

Štítky:  

Komentář, Neonacismus, Rasismus, Extremismus, Krupka, DemonstraceHLAVNÍ ZPRÁVY

Václav Sivák je jeden z nejtalentovanějších českých kickboxerů, zdroj: Facebook Vašek Sivák

Kickboxer Sivák se příští týden představí na MMA galavečeru v Praze

19.6.2019 15:14
Předloňský juniorský mistr Evropy a nyní už také vítěz v kategorii mužů na mezinárodním mistrovství ČR v kategorii K-1, o kterém se média vyjadřují jako o jednom z největších talentů v této disciplíně v tuzemsku, má na kontě celou řadu vybojovaných vítězství
 celý článek

Nepokoje v Čemodanovce (FOTO: repro Telekanal 360)

Starosta Čemodanovky: 900 Romů bylo donuceno se vystěhovat po konfliktech s Rusy

19.6.2019 12:08
Po nepokojích v ruském regionu Penza, které zřejmě vyvolal konflikt mladistvých ve vsi Čemodanovka, se z regionu přemístilo asi devět set Romů. Uvedl to server The Moscow Times.
 celý článek

Setkání komunitní skupiny (FOTO: Adam Komenda)

Čunkodomky v Chanově nechceme, domy si opravíme sami, navrhují obyvatelé sídliště

19.6.2019 10:39
Jednání se zúčastnilo několik desítek lidí a společně představili alternativní plán k návrhu vedení města postavit na okraji Chanova obytné kontejnery. Místní občané navrhli, že poničené panelové domy opraví sami obyvatelé sídliště.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo