romea - logo
21. září 2019 (sobota)
svátek má Matouš
Loading
rozšířené vyhledávaní

Krupka: Policie za potlesku neonacistů zasáhla proti slušným lidem

Praha, 17.4.2011 12:50, (http://martinuhlir.blog.idnes.cz)
FOTO: Saša Uhlová, DeníkReferendum.cz

Přesně před týdnem se v severočeské Krupce udál agresivní zákrok těžkooděnců české policie vůči pokojnému happeningu a ve prospěch tleskajících příznivců DSSS, což považuji za velké morální memento české společnosti léta páně 2011. Na rozdíl od mnohých žurnalistů, kteří ty události komentují s různou mírou zkreslení (největší exces podle mne předvedl pseudozpravodajský server tn.cz), jsem byl očitým svědkem oné události. Svůj osobní prožitek popisuji v tomto článku a doplňuji výmluvnými videi a fotkami.

Ve svém nedávném článku "Krupka: Fašismus začíná slovy na demonstracích a končí vraždami" uvádím osobní důvody, které mě vedly k rozhodnutí dne 9.4.2011 vyrazit do Krupky. Poté co jsem se dočetl o tom, co se stalo dne 12.3.2011 v Novém Bydžově, jsem se chtěl na vlastní oči a uši přesvědčit jak se věci mají, a nebýt odkázán jen na to, co mi předžvýkají média. Díky nabídce vložené na FB se mi podařilo auto naplnit 3 sympatickými lidmi, se kterými cesta rychle utekla. Krátce poté co jsme dorazili do krupky, odchytla nás policejní hlídka. Museli jsme se legitimovat a ukázat obsah kufru. "Fando, pocem! Má tam pálky!" vykřikl jeden z policistů poté co mi nahlédl do kufru. Nevím, čím to je, psychologie uniformy je silná, na zlomek vteřiny jsem uvěřil, že mám v autě fakt pálky! :-o Pálky se při podrobnější prohlídce proměnily v nohy dětské postýlky. I přes mé poznámky, že bych při nenávistných projevech nácků mohl coby roubík zkusit použít přítomného plyšáka Šmouly a případné ráně obuškem se bránit svým pracovním notebookem, lustrace na extremisty dopadla negativně, mohli jsme jet dál.

>>> ČTĚTĚ CELÝ ČLÁNEK ZDE

Martin Uhlíř
Přečteno: 1863x
 

Kam dál:

Štítky:  

Komentář, Neonacismus, Rasismus, Extremismus, Krupka, DemonstraceHLAVNÍ ZPRÁVY

Ve Spišské nové vsi zabránil řidič Romkám nastoupit do autobusu - srpen 2019 (FOTO: Video Štefan Polák)

videoDiskriminace? Romky chtěly nastoupit do autobusu, řidič jim zavřel dveře a odjel. Není to ojedinělý případ

16.9.2019 23:00
Košický kraj brázdí linkové autobusy s názvem slovenské firmy Eurobus. Nové autobusy ale nebrání starému chování některých řidičů této firmy, které k Romům není vždy právě vstřícné. Podle firmy Eurobus jde o nedorozumění, video a svědectví však svědčí o něčem jiném.
 celý článek

Žena se sbírkou hákových křížů na krku 25. 4. 2019 během demonstrace xenofobně-populistického hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury (FOTO: video Reflex, koláž: Romea.cz)

Ženu s hákovými kříži chce policie obžalovat za podporu hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka

16.9.2019 12:10
Pražští kriminalisté navrhli obžalovat sedmačtyřicetiletou ženu, která přišla na dubnovou demonstraci hnutí SPD na Václavské náměstí s řetízkem s hákovými kříži a dalšími symboly nacistického Německa. Informaci sdělil České televizi mluvčí pražské policie Jan Daněk. Ženu viní kriminalisté z projevu sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka. Za to jí hrozí až tři roky vězení.
 celý článek

Prezidentka Zuzana Čaputová s romskými studenty (FOTO: Facebook)

videoVIDEO: Zuzana Čaputová posnídala s romskými studenty

13.9.2019 13:40
Páteční dopoledne strávila prezidentka Slovenské republiky, Zuzana čaputová s mladými romskými studenty. Společná snídaně a debata o budoucnosti těchto mladých talentovaných lidí byla pro mnohé z nich velmi příemným zážitkem. Čaputová si po volbách získala přízeň Romů také tím, že jim ve své děkovné řeči poděkovala v romském jazyce.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo