romea - logo
6. prosince 2021 (pondělí)
svátek má Mikuláš

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Kulatý stůl o terénní práci proběhne v Brně

Brno, 20.6.2011 16:02, (ROMEA)

Dne 23. 6. 2011 proběhne kulatý stůl k závěru projektu „Terénní programy pro Brno“. Realizátorem projektu je DROM, romské středisko a partnery jsou IQ Roma servis, o. s. a Statutární město Brno. Záměrem kulatého stolu je představit výsledky a výstupy projektu, jehož cílem byl rozvoj sociální služby terénní programy v brněnských sociálně vyloučených lokalitách. Význam projektu spočíval nejen v uspokojení poptávky po službě, ale i v další profesionalizaci služby, která zahrnovala vytvoření partnerství poskytovatelů terénních programů, odborné i metodické vedení, cílené vzdělávání pracovníků a také zavedení spolupráce na úrovni města.

Kulatý stůl se uskuteční ve čtvrtek 23. 6. 2009 od 10 hod v učebně, ve dvorním traktu areálu romského střediska DROM, Bratislavská 41, 602 00 Brno. Vystoupí na něm zástupci realizátorů projektu: DROM, romské středisko a partneři IQ Roma servis, o.s.

V prvním bloku programu budou představeny výstupy a výsledky projektu včetně statistických údajů. V druhém bloku vystoupí zástupci realizátorů a partnerů projektu, kteří se budou více věnovat praktickým otázkám, podělí se o zkušenosti, které během realizace projektu získali. „Dozvíte se od nich například o úspěšné spolupráci multitýmu Asistence prevence kriminality, o programu Druhá šance, o terénní práci v rámci Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež, o činnosti Pracovní skupiny pro integraci při Magistrátu města Brna a o dalších úspěších z přímé práce s klienty, uvedla Kateřina Burešová, manažerka projektu.

Cílovou skupinou projektu jsou jednak příslušníci sociálně vyloučených lokalit v Brně, zejména Romové, jak dospělí tak mládež , a jednak pracovníci klíčových organizací poskytujících terénní programy v Brně - DROM, romské středisko, IQ Roma servis, o.s., Statutární město Brno. Projekt odstartoval v září 2009, má za sebou již šest úspěšně uzavřených monitorovacích období a bude realizován až do srpna 2011. Navazuje na dlouhodobě a profesionálně poskytované sociální služby v sociálně vyloučených lokalitách ve městě Brně, vychází z kontaktů navázaných jak s klienty, tak s partnery. Je financován z prostředků Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR (registrační číslo CZ.1.04/ 3.2.01/19.00078).

Pro více informací kontaktujte: Kateřina Burešová, manažerka projektu Terénní programy pro Brno, DROM, romské středisko, tel: 545 211 576, e-mail: Katerina.Buresova@drom.cz Klára Šalléová, public relations, tel.: 545 211 576, e-mail: klara.salleova@drom.cz

jb, Drom
Přečteno: 922x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, BrnoHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo