romea - logo
18. září 2020 (pátek)
svátek má Kryštof

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Liberecké romské sdružení pomáhá v oblastech zasažených povodní

Liberec, 16.8.2010 13:25, (ROMEA)

Terénní sociální pracovníci Libereckého romského sdružení pomáhají v oblastech zasažených povodněmi. Terénní pracovníci společně s koordinátorem sociálních služeb Antonínem Gáborem ml., pracují na třech postižených místech: Chrastava, Hrádek nad Nisou - Dolní Suchá a Raspenava.

"Pracovníci se starají o to, aby si lidé řádně zažádali o mimořádnou okamžitou pomoc z důvodu postižení vážnou mimořádnou události, o které ještě mnoho lidí neví. Tuto dávku poskytuje Ministerstvo práce a sociálních věcí, prostřednictvím jednotlivých městských úřadů. Lidé v postižených oblastech jsou mimo jiné informováni o místech, kde si mohou vyžádat různé nářadí, chemické přípravky, oblečení, jídlo a pitnou vodu," uvedl pro server Romea.cz Gábor.

Liberecké romské sdružení, o. s. také svolalo tým dobrovolníků, který v daných oblastech pomáhal při odklízení škod.

Jak informoval server Romea.cz již minulý týden romská občanská sdružení Jiskra pro život Vintiřov, Khamoro, Fa. Václav Červeňák - Cheb, Romské občanské sdružení Karlovy Vary (ROS KV) a Roma – Karlovy Vary uspořádala sbírku věcí obětem povodní v severočeské Raspenavě.

KAM DÁL?
Romové pomohli Raspenavě
Romové se podílejí na likvidaci škod po záplavách
Pomoc obětem záplav na severu ČR nabízejí i Romové

ryz
Přečteno: 1216x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Povodně, 2010HLAVNÍ ZPRÁVY

Romové na Prague Pride 13. 8. 2016 (FOTO: Yveta Kenety, Romea.cz)

Přes 60 procent Čechů aktivních na internetu si myslí, že Romové jsou zvýhodňováni

10.9.2020 13:41
Polovina Čechů, kteří jsou aktivní na internetu, se ztotožňuje s tvrzením, že národnostní menšiny mají v České republice lepší podmínky než většina, a to alespoň v některých případech. Každý pátý se pak domnívá, že to platí bezvýhradně. Pokud jde o konkrétní národnostní menšiny v České republice, respondenti ve výzkumu nejčastěji zmiňovali romskou menšinu, názory na její situaci se však různily: zatímco 23 % dotázaných ji u nás považuje za znevýhodňovanou, v očích 63 % Čechů je naopak zvýhodňována.
 celý článek

Ministerstvo práce sociálních věcí (MPSV) uspořádalo ve středu 9. 9. 2020 v rámci projektu Podpora sociálního bydlení konferenci s názvem „Sociální bydlení v českých obcích – zkušenosti z praxe“. (FOTO: Zdeněk Ryšavý, Romea.cz)

videoZÁZNAM: Konference sociální bydlení v českých obcích - zkušenosti z praxe

8.9.2020 23:10
Ministerstvo práce sociálních věcí (MPSV) uspořádalo ve středu 9. 9. 2020 v rámci projektu Podpora sociálního bydlení konferenci s názvem „Sociální bydlení v českých obcích – zkušenosti z praxe“. ROMEA TV odvysílala celou konferenci v přímém přenosu.
 celý článek

Debata proběhla 4. září 2020 v kongresovém sále brněnského divadla Husa na provázku.

videoVIDEO: V divadle Husa na provázku se diskutovalo o mediálním obrazu Romů

7.9.2020 14:34
V divadle Husa na provázku se diskutovalo o mediálním obrazu Romů. Brněnské divadlo Husa na provázku uspořádalo diskusi s názvem Mediální obraz romské menšiny - důsledek nebo příčina? Diskuze proběhla 4. září 2020 v kongresovém sále divadla
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo