romea - logo
23. října 2021 (sobota)
svátek má Teodor

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Lubomír Zaorálek: Dobeš i Bátora mají odejít, Bátorova kauza je neúnosná

Praha, 17.8.2011 18:25, (ROMEA)

Ministr školství Josef Dobeš (VV) i kontroverzní úředník jeho ministerstva Ladislav Bátora by měli odejít z funkcí, je přesvědčena opoziční ČSSD. Místopředseda sociální demokracie Lubomír Zaorálek novinářům řekl, že premiér Petr Nečas (ODS) by si měl zjednat pořádek. Zaorálka rovněž šokovalo, že kabinet řeší kauzu Bátory v době, kdy se Evropa potýká s ekonomickou krizí, a měla by se proto zabývat závažnými tématy.

NEPŘEHLÉDNĚTE
Dobeš Bátoru neodvolá, omluvu za výroky bagatelizuje
Do pře o Bátorovo odvolání se vložil i premiér Nečas, Jakl kontruje drobným prohlášením
Ministři TOP 09 opustili jednání vlády. Nepříjdou dokud neodejde Bátora

"Já si myslím, že pan Bátora neměl na ministerstvu školství dávno být. Ale jsem přesvědčen, že tam neměl být ani pan Dobeš. Každý premiér by si v tomto měl zjednat pořádek," řekl novinářům Zaorálek.

Jednání kabinetu opustili ministři za TOP 09 kvůli tomu, že se Bátora vyjádřil urážlivě o ministrovi zahraničí a šéfovi TOP 09 Karlu Schwarzenbergovi. Dobeš uvedl, že je připraven se omluvit, Bátoru propustit nechce. Bátora na svůj facebookový profil napsal o předsedovi TOP 09: "Chudáček starej... To se mu to bezostyšně prská, když ví, že ho přinejmenším ze tří důvodů nemohu vyzvat na souboj."

"V téhle době, kdy vláda má řešit otázky, které jsou skutečně zásadní a které se valí na všechny státy v Evropě, tak zabývat se touto kauzou, a udělat z toho hlavní téma v této zemi, mi připadá nezodpovědné," prohlásil Zaorálek. Podle něj si vláda snad Bátoru a události kolem něj "hýčká", aby se mohla vyhýbat zásadním tématům.

Místopředseda sociální demokracie upozornil, že v pozadí poslední slovní přestřelky mezi členy vlády není ekonomická situace. "Příčinou je jeden úředník jednoho z ministerstev vlády, což mi připadá docela absurdní," uvedl Zaorálek.

Zaorálek zdůraznil, že "extremistický politický aktivista" Bátora se již delší dobu chová neúnosně a z ministerstva by měl odejít. Úředník podle něj nikdy v minulosti nemohl vystupovat zároveň jako politicky aktivní občan.

KAM DÁL?
Dobeš Bátoru neodvolá, omluvu za výroky bagatelizuje
Do pře o Bátorovo odvolání se vložil i premiér Nečas, Jakl kontruje drobným prohlášením
Ministři TOP 09 opustili jednání vlády. Nepříjdou dokud neodejde Bátora
Miloš Zeman: Bátora je poloviční fašista
Analýza: Podrobnosti k bátorismu jsou více než varující aneb Odpověď ministrovi Josefovi Dobešovi
Premiér Nečas: Nad Bátorovými výroky nelze mávnout rukou
Ministr Dobeš se opět zastal Bátory, prý je to svědomitý člověk
Neziskové organizace a členové romské rady vyzývají předsedu vlády a předsedy vládních stran, aby se zasadili o odvolání Ladislava Bátory
Senátoři ČSSD, KDU-ČSL i ODS vyzvali Nečase k odvolání Bátory z ministerstva
Bátora se před 6 lety spolu s neonacisty zúčastnil přednášky o českém protižidovství, pořádané extremistickou Vlasteneckou frontou
Kniha Zkáza Slovanů, která na Bátoru působila jako skvělá, patří k jedné z nejantisemitičtějších českých knih 20. století
Vicekancléř prezidenta Hájek se homofobně vyjadřuje k Pražské Pride
ČSSD a VV vyzvaly prezidenta, aby se distancoval od Hájkových výroků o gayech a lesbách, Klaus se svého vicekancléře zastal
VV: Stojíme za Bátorou, ale musí mlčet

Přečteno: 705x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Extremismus, Ladislav BátoraHLAVNÍ ZPRÁVY

Organizace Romodrom oslavila 20. let svého působení ve Žlutých lázních, foto: romeatv

videoVIDEO: Romodrom oslavil 20 let!

20.10.2021 15:00

 

Další články z rubriky..
romea - logo