romea - logo
5. dubna 2020 (neděle)
svátek má Miroslava
Loading
rozšířené vyhledávaní

Madonniny zlaté lodičky pomohou romským dětem

Bukurešť, 13.10.2009 17:20, (ROMEA)

Americká popová hvězda Madonna nabídla jeden ze svých nejoblíbenějších párů bot od Diora na charitativní aukci do Rumunska. Její výtěžek půjde na podporu výchovy romských dětí. Informuje o tom agentura AP.

Organizátoři dnes uvedli, že zlaté lodičky na vysokém podpatku, které nesou Madonnin podpis, budou dány do dražby tento měsíc na výročním romském bále nevládní organizace Ovidiu Rom.

Madonna upoutala mezinárodní veřejnost, když se na srpnovém koncertě v Bukurešti pořádaném v rámci jejího turné Sticky & Sweet vyslovila proti diskriminaci Romů ve východní Evropě. Na její slova odpověděl dav tisíců fanoušků pískáním a bučením. Ale od samozvaného rumunského romského krále si za svůj boj za práva Romů vysloužila pochvalu.

Hosté bálu v Bukurešti budou muset věnovat dary do tomboly, aby získali lístky a mohli se zúčastnit aukce. Letos do ní bude zařazen například zlatý řetízek herečky Vanessy Redgraveové.

VIDEO
Exkluzivní rozhovor: Kolpakov trio na pódiu s Madonnou
Madonna a romské Kolpakov Trio
Madonna a Kolpakov Trio - La Isla Bonita / Lela Pala Tute
Madonna a Kolpakov Trio - Doli, doli
Madonna a Kolpakov Trio - Dželem, dželem
Madonna a Kolpakov Trio - You Must Love Me / Don't Cry for Me Argentina

KAM DÁL?
Madonna se zastává Romů, v Bukurešti na ní proto pískali
Na koncertu Madonny zazněla romská hymna Dželem, dželem
Exkluzivní rozhovor: Kolpakov trio na pódiu s Madonnou

Přečteno: 1683x
 

Kam dál:

Štítky:  

Zahraniční, Rumunsko, EU, MadonnaHLAVNÍ ZPRÁVY

Nikola Taragoš, programový ředitel Romodrom, o.p.s. v rozhovoru pro ROMEA TV.

videoNikola Taragoš: Snažíme se zabránit zhoršení situace našich klientů, dodáváme jim ochranné pomůcky i základní potraviny

1.4.2020 12:00
Dalším hostem v sérii rozhovorů s osobnostmi, kteří aktivně pomáhají v době nouzového stavu je programový ředitel organizace Romodrom.
 celý článek

Tisková konference k zvládnutí onemocnění COVID-19 v romských lokalitách na Slovensku

videoSlovensko bude testovat Romy v osadách. Nakažení Romové by pak mohli být izolováni ve státních zařízeních

1.4.2020 15:50
Od pátku se na Slovensku spustí testování na onemocnění COVID-19 ve 33 romských osadách. Matovič na tiskové konferenci společně s Peterem Pollákem a novou zmocněnkyní pro romské komunity Andreou Bučkovou představil plán boje s konoravirem v romských lokalitách. Odběry, na které dohlédnou vojáci, budou probíhat od 3. do 9. dubna. O den později, 10. dubna, by už měly být známy výsledky. "To, že jde armáda do osad není demonstrace síly," tvrdí premiér Igor Matovič. Vojenští lékaři podle něj budou s testy pomáhat proto, aby testování nezatížilo civilní zdravotníky. Premiér Igor Matovič chce nakažené Romy z osad umístit do státních zařízení.
 celý článek

V pátek 17. 2. 2017 jednala Rada vlády pro záležitosti romské menšiny poprvé pod vedením ministra pro lidská práva Jana Chvojky (FOTO: Úřad vlády ČR)

Úřad vlády vyzývá k nominaci nových členů do Rady vlády pro záležitosti romské komunity

1.4.2020 11:05
Úřad vlády vyzývá na stránkách kabinetu k nominaci nových členek a členů do Rady vlády pro záležitosti romské menšiny. Rada má v současné době 29 členek a členů, z toho 16 zástupkyň a zástupců státní správy a 13 občanských členek a členů zejména z řad Romů - tři tedy chybí.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo