romea - logo
28. února 2021 (neděle)
svátek má Lumír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Marian Dancso: Názory senátora Doubravy na Romy jsou bezhlavé a rasistické

Lom (Mostecko), 26.8.2011 10:46, (ROMEA)
Marian Dansco

Marian Dancso, zastupitel města Lom za Občané městu, město občanům (OMMO) napsal senátorovi Jaroslavu Doubravovi (Severočeši.cz), který se dopouští rasistických výroků, dva dopisy. Níže uvedený dopis převzal server PalamentníListy.cz, druhý dopis, kde pan Dansco uvádí i věcné, konkrétní příklady, je vyvěšen na stránkách hnutí OMMO. (Město Lom leží nedaleko Litvínova a Mostu.)

Dopis Mariana Dancsa senátorovi Doubravovi:

Opravdu je cesta k rasismu tolik žádoucí, pane senátore Doubravo?

Vaše názory na romskou problematiku jsou bezhlavé a rasistické. Svými rasistickými výroky se řadíte mezi rasisty s velkým R. Opravdu je cesta k rasismu tolik žádoucí, pane senátore Doubravo? Jak o sobě můžete tvrdit, že se zabýváte romskou problematikou, když Vaše slova, potažmo věty vybízejí k extrémnímu povědomí o Romech! Mohu se jen domnívat, co je Vaším cílem a tudíž i velmi nedobrých koncům Vašich postojů.

Ve Vašich článcích, kde se, jak údajně tvrdíte, zabýváte romskou problematikou, pouze kritizujete a nabádáte občany k rasové nesnášenlivosti…. Z "Cikánů" děláte jen bandu příživníků, povalečů a flákačů, co využívají státní kasu…. Namísto toho, abyste ze své funkce danou situaci uklidňoval a nabídl její řešení, děláte naprostý opak…

Zřejmě tápete a sám nevíte, co a jak dál, a protože tato vláda má nejeden vroubek u občanů, plují Vaše nálady a postoje na populistické, nespokojené vlně. Mediálně „bičované“ mohou Vám a podobně uvažujícím jistě nahrát nespokojené nálady lidí. Nepřijde Vám to trochu málo a laciné? Alespoň nad tím se zamyslete!

Člověk, který se něčím zabývá, by měl po čase dojít k nějakému výsledku, co se týče politiky. Snad by stačil pro začátek kompromis, který na straně většiny vybídne k toleranci ke kultuře, která bohužel zatím nebyla příliš schopna přijmout nároky většinové komunity a sama nedokázala najít cestu, jak vyjít z „bludného kruhu“ své vlastní izolovanosti a pocitu „někam patřit“, i když to není vůbec jednoduché. Vy jste zatím předvedl kritiku a odsudky. A dál?

Pane senátore Doubravo, Vaše postoje mohou pobídnout extrémně uvažující část populace k rasistickým výpadům, a to i s ohledem na vybičovanou atmosféru nesnášenlivosti a nespokojenosti. Ale to nestačí, má-li situace mít řešení. .

Nevidím jediný důvod, proč by za tyto činy měli nést odpovědnost všichni Romové a snášet Vaše napadání a z toho plynoucí nabádání k rasové nesnášenlivosti! Byl-li spáchán trestný čin, nechť konají orgány činné v trestním řízení. Zákonodárce jako Vy by měl vybízet k řešení a ke klidu v té části společnosti, která si všechny souvislosti ve vypjaté atmosféře neumí a není schopna připustit, aby nedošlo k dalšímu nárůstu napětí a násilí.

Posílat na někoho ozbrojené složky, armádu, je již opravdu silná káva. Mohu se Vás zeptat, co byste očekával, že by se mělo stát? Tohle snad kdysi zkoušel jistý pán s knírkem a byla z toho 2. světová válka a desítky miliónů mrtvých, mezi nimiž byli i zavraždění Romové. Myslíte si, že tohle je opravdu způsob, který stojí za to být v hledáčku kamer v zájmu médií? V čem se pak lišíte od těch, co nám tu po „vandasovsku“ pochodují ulicemi a určují, kdo se hodí nebo ne do této společnosti? Chtěl bych říci D.O.S.T., ale mám obavu, že se nám tu rýsuje nepěkný začátek nedobrého pokračování minulých časů, na něž bychom neměli být pyšní a určitě bychom je neměli vyvolávat.


Z výroků senátora Jaroslava Doubravy z poslední doby:

  • Bohužel stále platí, že většina Cikánů považuje práci za nejhorší možný způsob obživy... Nadělají si 10, 12, 15 dětí a žijí z těch přídavků a podpor. My se nechceme dívat na to, jak nám ničí náš kraj a bez ohledu na plané kecy o lidských právech a toleranci s tím budeme něco dělat. Než bude pozdě.
  • Tato komunita je negramotná. Ale kdo jim brání v přístupu ke vzdělání? Jsou to jenom oni sami, protože se vysloveně učit nechtějí.
  • Slyšel jsem cikánského výrostka, jak říká svému kamarádovi: ´Člověče, mě už nebaví šukat tu mámu, to já bych si radši zašukal se ségrou, ale tu šuká táta a ten by mi dal přes držku´. Na mě šly mrákoty.
     

KAM DÁL?
Další dopis zastupitele Dansca Doubravovi, v němž uvádí konkrétní příklady
 Armádu na Cikány, řekl senátor. Komunistický rasisto, křičí Romové
 
Celé vyjádření senátora Doubravy: Vláda dlouhodobě podceňuje cikánský problém
 

Marian Dancso, zastupitel města Lom, OMMO
Přečteno: 2157x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, ExtremismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Zleva: Jan Blatný, Michal Miko, Alena Gronzíková a Cyril Koky

Povinné respirátory? Pro sociálně vyloučené lokality a chudé velký finanční problém. Pokud je vláda vyžaduje, měla by je rozdávat zdarma

22.2.2021 10:30
Ministerstvo zdravotnictví dnes vydá mimořádné opatření, ve kterém kvůli šíření epidemie covidu-19 zpřísní povinnost ochrany dýchacích cest. Podle dřívějšího vyjádření ministra Jana Blatného (za ANO) bude nařízení platit od půlnoci z dneška na úterý, týkat se bude veřejných míst s větší koncentrací lidí. Lidem v nich už nebude stačit textilní rouška, ale budou muset nosit respirátor, nanoroušku nebo dvě chirurgické roušky. Podle některých opozičních politiků by měl dávat občanům respirátory zdarma. To navrhují i redakcí serveru Romea.cz oslovení odborníci pracující v sociálně vyloučených lokalitách nebo s Romy.
 celý článek

Video na podporu očkování natočila i skupina celebrit z menšinových komunit, mezi nimi například herec Adil Ray či komik Romesh Ranganathan (FOTO: Repro Youtube)

videoBritská studie: Příslušníci etnických menšin mají menší důvěru k vakcíně proti covidu-19, méně se očkují, více umírají. V ČR podobná data nemáme

19.2.2021 16:25
Příslušníci etnických menšin žijících v Anglii mají menší důvěru k vakcíně proti covidu-19 než většinová populace. To se promítá i do počtu očkovaných. Zatímco bělochů ve věku 70 až 79 let naočkovali angličtí zdravotníci již 86 procent, v případě černochů je to jen 55 procent, vyplývá ze studie, o které informovala agentura Reuters.
 celý článek

Lékařka Marie Nejedlá v rozhovoru pro ROMEA TV vysvětluje popis výroby vakcíny proti COVID-19, foto: romeatv

videoLékařka pro ROMEA TV vysvětluje nejasnosti kolem očkování: Z čeho je vakcína složená? Jak funguje?

19.2.2021 13:40
Ochota občanů České republiky nechat se očkovat proti nemoci COVID-19 od konce roku mírně vzrostla. Na konci ledna mělo o vakcínu zdarma zájem 54 procent dospělých v ČR. Jak ukazují průzkumy ze zahraničí, mezi etnickými menšinami je však ochota k očkování nižší. Platí to zřejmě i u Romů v České republice. Poměrně často se opakuje několik otázek a názorů, které jsou s vakcinací spojené. Z čeho jsou vakcíny proti COVID-19 složené? Vakcíny byly vyvinuty velmi rychle, jsou proto nekvalitní? Do jaké míry jsou vakcíny účinné? ROMEA TV přináší sérii videí, kde na tyto otázky odpovídá lékařka Marie Nejedlá ze Státního zdravotního ústavu.  
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo